AD

Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Pasipuodeliavimas su Nomeda: svarbu nepamiršti šypsenos

Gegužės 26-ąją Marijampolės „Miesto dienų“ šventėje lankysis Lietuvoje garsi ir mylima keramikė Nomeda Marčėnaitė. Sveikatos ir harmonijos oazėje, kuri bus įsikūrusi Poezijos parke, Nomeda surengs marijampolietėms šiltą ir jaukią indų dekoravimo pamokėlę. Ir ne tik tai. Kūrybos valandėlė su pačia nuoširdžiausia moterimi šalyje – savotiškas terapijos seansas, harmonijos, savęs paieškos, smagūs pašnekesiai. Užsiėmimai nemokami. Tai Marijampolės savivaldybės administracijos dovana moterims.
Skaitytojams pateikiame trumpą pokalbį su Nomeda apie tai, ko moterys gali tikėtis iš pasimatymo su ja.

 Nomeda Marčėnaitė– Nomeda, kas Jus sieja su Marijampole, kad taip entuziastingai sutikote atvykti į mūsų miesto šventę ir marijampolietėms dovanoti puodeliavimo pamokėles?
– Mėgstu jūsų tarmę, ji man be galo graži, aiški, lengva, tokia valingų žmonių kalba. Man visos tarmės patinka, bet suvalkietiška – pati gražiausia.
Dar vienas dalykas, kuris jums turbūt jau žinomas, mano marti kilusi iš Marijampolės. Aš ją labai myliu. Galvoju, jeigu šiame mieste užaugo tokia nuostabi moteris, tai ir pats miestas ypatingas.
– Kas yra puodeliavimas ir ką reikia žinoti prieš ateinant į porcelianinių puodelių dekoravimo užsiėmimą?
– Puodeliavimas – tai toks pat neįpareigojantis ir smagus užsiėmimas kaip grybavimas, uogavimas ar obuoliavimas. Jam nereikia ruoštis, nieko žinoti ar specialiai domėtis porceliano dekoravimo ypatumais.
Ir vis dėlto yra keli dalykai, kuriuos verta žinoti prieš pradedant šią pramogą. Pirmiausia, patikėti, kad visi žmonės talentingi, imlūs ir išradingi, kad nerimti užsiėmimai, tokie kaip puodeliavimas, prailgina gyvenimą, nes suteikia jam naujų atspalvių ir paįvairina smegenų vingius. Žinokite, nėra negabių, netalentingų žmonių, tiesiog nebuvo sąlygų talentui atsiskleisti. Šią tiesą aš atradau savo užsiėmimuose, kur turiu galimybę su žmonėmis bendrauti tiesiogiai. Nėra buvę, kad žmogus padarytų negražų puodelį. Turiu keletą metodų, kurie kuriančiajam padeda atsiskleisti. Tai meno terapija. Joje žmogus išlaisvėja. Aš stebiuosi, kaip iš 100 proc. piešti mokančių vaikų tampama 100 proc. nemokančiais piešti suaugusiais. Tai todėl, kad vaikai gimsta kūrybingi ir nereikia jų ugdyti – tik nežlugdyti. O nepagirti, lyginami su kitais jie praranda įgimtą kūrybos dovaną ir įgyja baimę pasirodyti esą kitokie, todėl jiems ir atrodo, kad nemoka piešti. Šie užsiėmimai padeda pamatyti save kitu kampu.
– Nomeda, kaip atradote puodeliavimą, kiek laiko šiuo stebuk-lu jau gyvenate?
– Puodeliavimo atsiradimo istorija juokinga. Beje, ir pat terminas puodeliavimas – naujadaras, mano pačios sugalvotas ir sėkmingai prigijęs. Prieš septynerius ar aštuonerius metus aš sulaukiau skambučio iš vienos „piaro“ agentūros, kuri ieškojo galimybių, kaip pareklamuoti „Jacobs“ kavą. Tuomet aš pasiūliau idėją sukurti personalizuotus puodelius. Ji pateisino lūkesčius. Puodeliai buvo paklausūs. Bet prasidėjo juokingi dalykai. Man į namus ėmė skambinti žmonės teiraudamiesi, gal aš turiu tų puodelių. Atsakiau, kad jie ne mano, aš juos tik dekoravau ir atidaviau. Po kokio penkiasdešimto skambučio supratau, kad lengvai neišsisuksiu. Taip gimė idėja dekoruoti puodelius. Po kurio laiko pajutau, kad vienai tai daryti ne taip įdomu, norisi pasidalinti su kitais džiaugsmu, kurį aš jaučiu kurdama. Atsirado grupiniai užsiėmimai, gimė naujadaras „puodeliauti“, kuris sėkmingai prigijo.
Nuotraukos iš asmeninio pašnekovės albumo– Ar daug mūsų šalyje puodelių, kuriuos dekoruoti padėjote jūs?
– Suskaičiuoti neįmanoma. Tūkstančių tūkstančiai. Aš su puodeliavimo idėjomis supažindinusi vos ne visą Lietuvą. Vien šį pavasarį buvau Panevėžyje, Birštone, dabar Marijampolėje. Smagu pasimatyti, jaukiai pasikalbėti, išlaisvinti fantaziją, kūrybingumą, svajones. Mes gyvename trumpai, bet, manau, kad daug ilgiau gyventume, jeigu laiką leistume kūrybiškiau, spalvingiau, būtume laisvesni, drąsesni. Kai daliniesi širdimi, tiki gėriu, puoselėji grožį, sulauki grįžtamojo ryšio. Man labai patinka pasaka apie pamotę, jos dukrą ir podukrą. Podukra buvo meili, nepaprastai geros širdies, jautri. Šių savybių ji neprarado net skriaudžiama, vargdama. Pamotės dukra, priešingai, buvo pikta, pagiežinga, pavydi. Žmonės negalėjo atsistebėti, kai prakalbus podukrai iš burnos rožių žiedlapiai byrėdavo. Prabilus pamotės dukrai, rupūžės iš burnos virsdavo. Tikiu, kad taip yra ir gyvenime. Jeigu mūsų mintys pozityvios, galvojame, kad gyvenimas gražus, iš tiesų mums ir sekasi, mes jaučiamės gerai. Jeigu galvojame vien apie negerus dalykus, nesėkmes, blogai ir gyvename.
– Kiek laiko truks pamokėlė, ką reikia turėti? Ar atsinešti savo puodelių? Kaip vyks užsiėmimai, ar reikia iš anksto registruotis? Kiek moterų gali dalyvauti?
– Užsiėmimų pradžia – gegužės 26 dieną 12 valandą. Mums numatyta vieta Marijampolės Poezijos parke, Sveikatos ir harmonijos oazėje, palapinė bus parko centre, prie pagrindinio fontano. Vienu metu joje galės susėsti apie 20 moterų. Nieko atsinešti nereikia. Visais nuobodžiais techniniais dalykais – porceliano puodeliais, profesionaliomis dekoravimo priemonėmis – aš jau pasirūpinau. Priimsiu visas moteris, kiek tik ateis, būsiu tol, kol bus norinčių bendrauti. Kol viena grupė dekoruos puodelius, kitos moterys galės pasivaikštinėti, pasikalbėti. Vienai grupei baigus darbus, priimsiu kitą.
Noriu priminti moterims nepamiršti paties svarbiausio dalyko – iš namų pasiimti šypsenos ir geros nuotaikos, o jeigu pamiršote, kas tai yra, ateikite pasipuodeliauti ir išeisite atsipalaidavę ir pasipuošę nauja šypsena. Tiesa, keliaudami namo rankoje nešitės šviežiai dekoruotą porceliano puodelį, ir tik parašas įrodys namiškiams bei nepatikliems kaimynams, jog šį stebuklą sukūrėte jūs.

Loreta TUMELIENĖ

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

  • Gitaros „Bičnamyje“ skambėjo 19-ą kartą

    2018-08-07Gitaros „Bičnamyje“ skambėjo 19-ą kartą
    Pirmąjį rugpjūčio penktadienį originalioje kaimo turizmo sodyboje „Bičnamis“ (Šakių r.) vėl skambėjo gitarų muzika. Čia vyko jau devynioliktasis respublikinis gitaristų festivalis. Jo sumanytojas ir pagrindinis organizatorius sodybos šeimininkas Arūnas Danielius „Suvalkiečiui“ sakė, kad pirmasis festivalis įvyko dar 2000 metais. Kiek per tuos visus metus festivalyje grojo gitaristų, Arūnas sako ir neskaičiavęs. Anot jo, vien jo įkurtame Šakių gitaristų klube įvairiu laiku yra buvę 48 nariai. O juk pasirodydavo ne vien jie: po didžiuliais medžiais sunkiai telpantiems muzikos mylėtojams yra groję gitaristai kone iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir tokie žinomi atlikėjai, kaip Vytautas Babravičius (Simas), Aleksandras Makejevas, Kastytis Petryla (projekto ...
  • Komiksų kultūra sudomino marijampoliečius

    2018-08-07Komiksų kultūra sudomino marijampoliečius
    Marijampolės Draugystės bibliotekoje didelio lankytojų, ypač moksleivių, jaunimo, susidomėjimo sulaukė įsteigta komiksų lentyna ir praktinė veikla, pritraukianti besidominčius komiksų kultūra, iliustracijų piešimu, pieštine animacija. Visa ši išvystyta veikla – šios bibliotekos darbuotojos Ievos Gvazdaitytės iniciatyvos ir darbo rezultatas. Pati besidominti komiksais ir prisidedanti prie jų kūrimo, sukaupusi namuose nemažą šios srities bib­lioteką, Ieva sako panorusi kūrybine patirtimi ir turimomis knygomis pasidalinti su skaitytojais. Todėl iš namų savo kolekciją perkėlė į biblio­teką, kur veikia komiksų skaitykla – šiam tikslui pastatyta speciali šio žanro literatūros lentyna. Joje – arti 200 komiksų knygų, nemažai iš jų – kūrybinę vertę turintys, kai kurie ir komiksų ...
  • Atsargumo ir saugumo priemonių niekada nebūna per daug (Eksperto patarimai)

    2018-08-07Atsargumo ir saugumo priemonių niekada nebūna per daug (Eksperto patarimai)
    Antivirusinės apsaugos pioniere vadinama slovakų informacinių technologijų saugumo kompanija ESET, remdamasi kompanijos duomenimis, yra viešai paskelbusi, kad beveik pusė (48 proc.) skaitmeniniame pasaulyje užfiksuotų duomenų pažeidimų atvejų yra susiję su kenkėjiška veikla. Šios kompanijos specialistų tyrimų duomenimis, daugiau kaip pusė – net 59 proc. skaitmeninių duomenų pažeidimų atvejų yra susiję su programišių naudojamomis kenkėjiškomis programomis. Įsilaužimai į duomenų bazes ir asmenines paskyras sudaro 23 proc. kenkėjiškos veiklos atvejų. Likusieji dar 18 proc. priskiriami socialinei inžinerijai, kai žmogus paveikiamas emociškai, pavyzdžiui, policijos pareigūnais prisistačiusių sukčių, kuriems slapti prisijungimo vardai ir kodai padiktuojami tiesiog dėl netikėtumo efekto ir patiklumo. Juolab kad sukčiai ...
  • Svarbių duomenų vagystė padarė didžiulę žalą ir klinikai, ir jos klientams

    2018-08-07Svarbių duomenų vagystė padarė didžiulę žalą ir klinikai, ir jos klientams
    Kaip svarbu tinkamai saugoti ypač jautrius klientų duomenis, akivaizdžiai liudija neseniai visoje Lietuvoje, ir ne tik, plačiai nuskambėjusi kriminalinį atspalvį įgijusi istorija apie asmens duomenų vagystę iš Kaune veikiančios UAB „Grožio chirurgija“. Jai ištirti praėjusių metų balandį Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (apskr. VPK) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtos informacijos apie privatų gyvenimą rinkimo, turto prievartavimo, neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos. Vėliau šį tyrimą perėmė Kriminalinės policijos biuras, o jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Redas Savickas. Šią savaitę „Suvalkiečio“ pakalbintas prokuroras R. Savickas teigė, kad šis ikiteisminis tyrimas ...
  • Stabtelėta Krikštonyse

    2018-08-01Stabtelėta Krikštonyse
    Viena „Lietuvos muziejų kelio“ stotelė Dzūkijoje itin siejasi su Suvalkija. Krikštonyse (Lazdijų r.), kur darbavosi ir gilius pėdsakus ir šio krašto, ir visos Dzūkijos istorijoje paliko kunigas Jonas Reitelaitis, prisiminta jo veikla tiesiant kelius į Lietuvos nepriklausomybę, puoselėjant lietuvybę bei dirbant valstybės ir visų žmonių labui. Jonas Reitelaitis – kunigas, istorikas, publicistas, tautosakos rinkėjas, geras liaudies medicinos žinovas – gimė netoli Sasnavos esančiame Navasadų kaime, mokėsi Marijampolėje ir eksternu išlaikė egzaminus Rygiškių Jono gimnazijoje. Čia, o vėliau Seinų kunigų seminarijoje J. Reitelaitis tapo aktyviu kovotoju už lietuvybę, čia gimė susidomėjimas Lietuvos istorija ir meilė jai. Vėliau tapo J. Basanavičiaus įkurtos ...
  • „Lietuvos muziejų kelias“: jau Suvalkijoje

    2018-08-01
    Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, prasidėjo Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas jau septintasis „Lietuvos muziejų kelias“, kuris, kaip teigia šios asociacijos vadovas Raimundas Balza, yra „nacionalinio kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos bei modernių muziejinių iniciatyvų edukacinis projektas. 2014 metais startavo renginių ciklas, kryptingai apžvelgęs temas, vedusias Lietuvos valstybingumo link – taip buvo nuosekliai ruošiamasi pažymėti jo atkūrimo šimtmetį. Muziejai visuomenei pristatė sukauptas archeologines vertybes, kalbėjo apie lietuvių liaudies meną, įvairias dvarų kultūros formas, priminė Vasario 16-osios Lietuvą kūrusias ir nepriklausomos Lietuvos idėją puoselėjusias asmenybes“. Šių metų „Lietuvos muziejų kelio“ tema „Nepriklausomybės metų ženklai“. Kaip ir buvo planuota praėjusį rudenį Jono ...
  • Ką mena senos fotografijos?

    2018-08-01Ką mena senos fotografijos?
    Birželio mėnesio fotomįslę (26 dienos „Suvalkietyje“) pirmoji teisingai įminė Vilmutė Mikulskienė. Nuotraukoje užfiksuotas paminklo Lietuvos nepriklausomybės 10-mečiui atidengimas Kalvarijoje, Laisvės gatvėje. O ši Romo Linionio nuotrauka primena Marijampolės teatro istoriją. Koks tai spektaklis? O gal atpažįstate ir aktorių bei žinote, kas buvo režisierius? Atsakymų laukiame iki rugpjūčio vidurio el. p. kultūra@suvalkietis.lt.
  • „Miestas turi būti atviras: visoks ir visiems“ (Komentarai, nuomonės)

    2018-08-01„Miestas turi būti atviras: visoks ir visiems“ (Komentarai, nuomonės)
    Tuo įsitikinę Reda ir Algirdas Marcinkevičiai – ne tik architektai, konkrečiais darbais prisidėję prie daugelio pastarojo meto vyksmų bei pokyčių Marijampolėje. Jie ir aktyvūs kultūrinio gyvenimo dalyviai, besilankantys įvairiausiuose renginiuose, bendraujantys su daugeliu skirtingų žmonių, tad žinantys situaciją ir jaučiantys tai, kas vadinama miesto gyvenimo pulsu… Šiais metais, kai Marijampolė yra Lietuvos kultūros sostinė, šis pulsas dar intensyvesnis, tačiau tai, kas vyksta – netrumpo ankstesnio įdirbio tęsinys. Matydami tai, kas vyksta mieste, ne viename šių vyksmų dalyvaudami ne tik kaip stebėtojai, pašnekovai sako, kad gražių dalykų, pozityvo tikrai daug – ir smagu, kad tai prasidėjo jau seniai. „Miestas ne tik tvarkomas ...
  • Iš pasaulio sostinių – į Marijampolę: atgiję kiemai ir „Tautiška giesmė“

    2018-08-01Iš pasaulio sostinių – į Marijampolę: atgiję kiemai ir „Tautiška giesmė“
    (liepos mėnesio renginių apžvalga) Jeigu norėtume statistikos palyginimui, kiek, kokių renginių vyko ir kiek žmonių juose dalyvavo birželį ir liepą, dar nežinia, kuris mėnuo pasirodytų intensyvesnis. Birželio koncertų, muzikinių projektų gausą liepą tarsi stelbia ne tik Valstybės dienai skirti renginiai (ir su Šimtmečio dainų švente susijęs intensyvus vyksmas), bet ir tarptautiniai projektai, nebe pirmus metus vykstantys Marijampolėje. Regis, tai vis dar nepaliauja stebinti tų, kurie įsitikinę, kad tik sostinėje gali tarpti įdomios idėjos, ir tik čia telkiasi gabūs žmonės… Taigi: paskaičiuokime. „Malonny“ – penktasis meno simpoziumas su svečiais iš Niujorko ir Londono, savaitę vykęs konkretus darbas – tapyba ant sienų, forumai, susitikimai (apie ...
  • „Žmonės turėtų elgtis taip, kaip išmokė tėvai: nebendrauti su nepažįstamais ir jais nepasitikėti“ (Eksperto komentaras)

    2018-07-31„Žmonės turėtų elgtis taip, kaip išmokė tėvai: nebendrauti su nepažįstamais ir jais nepasitikėti“ (Eksperto komentaras)
    Dauguma gyventojų, be abejo, yra girdėję apie įvairius būdus ir keisčiausius scenarijus, kuriuos stengdamiesi apgauti žmones naudoja sukčiai, tarp jų ir telefoniniai. Deja, į jų pinkles patenkančių ir nukentėjusių gyventojų nemažėja. Mūsų žmonės, lietuviai, yra geri ir patiklūs, o telefoniniai sukčiai nuolat stengiasi tobulėti ir ieško kitokių apgaulės būdų, kuria naujus apgavysčių scenarijus. Įdomus faktas – vienas bankas, turintis savo padalinius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, prieš kelerius metus yra skelbęs, kad tuomet, vos per pusmetį, Lietuvoje nuo telefoninių sukčių nukentėjo daugiau nei 600 banko klientų. O Latvijoje ir Estijoje nebuvo užfiksuota nė vieno tokio nusikaltimo. Dar vienas įdomus faktas – ...
  • Socialiniai tinklai – ne tik galimybė bičiuliautis su visu pasauliu, bet ir rizika tapti tarptautinių sukčių taikiniu

    2018-07-31Socialiniai tinklai – ne tik galimybė bičiuliautis su visu pasauliu, bet ir rizika tapti tarptautinių sukčių taikiniu
    Daugelis mūsų jau seniai žinome, koks didelis stebuklas yra kompiuteris, informacinės technologijos, virtualioje erdvėje klestintys naujienų, prekybos, pažinčių, skelbimų ir t. t. portalai ir, žinoma, socialiniai tinklai. Tikriausiai ne vienas esate girdėjęs pasakymą, kad jeigu tavęs nėra internete ar viename iš populiariausių socialinių tinklų „Facebook“, galima sakyti, kad – kaip čia švelniau pasakius – tavęs apskritai nėra, tu neegzistuoji. Deja, tos naujovės, didelės bendravimo galimybės ir superišmanios technologijos turi ir mums visai nepageidaujamą grįžtamąjį ryšį. Į mūsų kompiuterius braunasi išmanių vyrukų sukurti virusai, naujienų portaluose vietoj aktualios informacijos „netikėtai“ iššoka reklamos ir kiti pasiūlymai, o elektroninio pašto dėžutės užkimštos mums ...
  • Poezijos parke – ne tik vasaros karštis

    2018-07-24Poezijos parke – ne tik vasaros karštis
    Atsinaujinusios miesto erdvės formuoja naujas kultūros tradicijas Kaip ankstesniais metais, taip ir šiemet nuo gegužės pabaigos, kai „Miesto dienų“ šventė savo šurmuliu tarsi atrakina ir paskandina renginių gausoje šią erdvę, visai vasarai ji tampa kultūrinio gyvenimo vienu iš centrų. Ko gero, intensyviausiu – o šiemet tai tikrai. Yra jau tradicinių dalykų, bet ima ir „ištinka“ kas nors netikėto, visai naujo. Šiemet tai buvo tarptautinis skulptorių pleneras – bet apie jį vėliau. Jeigu prisimintume… …ne tokią jau gilią senovę: nukeliautume laiku daugiau nei trejetą dešimtmečių atgal, vargiai beatpažintume šią vietą. Tik vyresnieji prisimena, kaip atrodė teritorija palei Javonį ir Šešupę – ta, kur dabar ...
  • …Tiesiog gyventi ir kurti

    2018-07-24...Tiesiog gyventi ir kurti
    Ar gali būti kas paprasčiau? O gal atvirkščiai – sudėtingiau? Ar kam pavyksta idealiai suderinti šiuos dalykus? Gyvenimą, susidedantį iš begalės smulkių ir didelių darbų, rūpesčių, kuriuos turi sužiūrėti, išspręsti, suderinti, sumokėti – pinigais, bet ne vien. Ir kūrybą, meną – koks jis bebūtų, kurį daugelis vis dar įsivaizduoja kaip mūzos kuždėjimą sėdint ant rašančiojo ar teptuką vedžiojančiojo, gal natas po penklinę gaudančiojo peties… Deja, pasikalbėjus su kuriančiais žmonėmis ar iš labai arti matant jų gyvenimą, romantikus tektų didžiai nuvilti. „Įkvėpimas atsiranda tik dirbant“, – yra sakęs kompozitorius P. Čaikovskis dar XIX amžiuje, taip ar panašiai kūrybą, įkvėpimą, talento ...
  • Klastotės ir duomenų vagystės

    2018-07-24Klastotės ir duomenų vagystės
    Klastotės – tai įvairių formų suklastoti pranešimai (el. laiškai, SMS žinutės) ir interneto svetainės, kuriomis piktavaliai, apsimesdami institucija, įmone ar asmeniu, siekia išgauti naudotojo informaciją, prisijungimo ar finansinius duomenis (banko prisijungimai, kredito kortelių duomenys) arba priversti atlikti tam tikrus veiksmus (pvz. pervesti pinigines lėšas į nusikaltėlių sąskaitas). Klastotėmis siekiama sudominti, gąsdinti ar pasitelkti kitas emocijas, kad naudotojas pats atliktų veiksmus, dėl kurių būtų prarasti duomenys. Klastočių būna įvairių rūšių. Pateikiame keletą jų aprašymų. Pranešimas nuo banko, valstybinės institucijos ar elektroninių paslaugų teikėjo su prašymu atsiųsti ar įvesti nurodytoje svetainėje savo prisijungimo duomenis ar kitą informaciją. Laiškus siunčiantys piktavaliai informuoja apie gautą ...
  • Kibernetiniai incidentai, turintys socialinės inžinerijos požymių

    2018-07-24
    Kaip minėjo Nacionalinio kibernetikos saugumo centro (NKSC) vadovas dr. Rytis Rainys, socialinė inžinerija – vienas dažniausiai naudojamų būdų vykdyti kibernetinėms atakoms įmonėse. NKSC duomenimis, socialinės inžinerijos požymiai dažniausiai pastebimi elektroniniuose laiškuose. Dažniausiai naudoja el. laiškuose NKSC duomenimis, 2017 m. laiškų, sukurtų naudojantis socialinės inžinerijos principais, skaičius išaugo pusantro karto. NKS centras vienoje iš stebimų institucijų per metus užfiksavo daugiau kaip 188500 socialinės inžinerijos požymių turinčių elektroninių laiškų. 2016 m. buvo užfiksuota 106 tūkst., 2015 m. – daugiau nei 37 tūkst. socialinės inžinerijos pobūdžio el. laiškų. Socialinės inžinerijos metodai el. laiškuose naudojami siekiant manipuliuoti žmonių emocijomis ir naudojant psichologinį poveikį priversti naudotojus atlikti potencialiai ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.