Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kiekvieną dieną – ir ne po vieną

Gegužės mėnesio renginių apžvalga

Net jei bandytume visus, gegužę Lietuvos kultūros sostinėje vykusius, renginius tik išvardinti, turėtume pateikti ilgą sąrašą (vien „Kultūros sostinės dienų“ programoje – per 40 pozicijų), kuriame kiekvienai dienai tenka ne po vieną ir net ne po du. Skambėjusius, pulsavusius spalvomis ir pilnus išradingo vyksmo – ne dėl skaičiaus ar „paukščiuko“ planuose, o nuoširdžiai organizuotus. Daug jų buvo paminėta, tad šį kartą – apie tuos, kurie per tą gausą mažiau apžvelgti.
Pirmiausia tai – XIX tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Džiūgaukim… Aleliuja“, vykęs septynias savaites: prasidėjo antrąją Šv. Velykų dieną ir pasibaigė per Sekmines (kiti etapai dar vyks). Šį kartą jo geografija buvo ne tokia plati kaip ankstesniais metais (koncentruotasi Marijampolėje ir aplink), tačiau kiekvieną savaitgalį norintieji turėjo progos paklausyti gerų kolektyvų ir puikių sakralinės, pasaulietiškos muzikos kūrinių. Chorams tai – ir pasirengimo Šimtmečio dainų šventei dalis. Vyko tradicinis solistų konkursas, kvietė muzikinės svetainės, viena didžiausių dovanų marijampoliečiams – Karlo Dženkinso „Mišios už taiką“, dalyvaujant trims chorams ir orkestrui Mažojoje bazilikoje.
Gegužę kultūros centre vyko daug koncertų, specifinių parodų ir projektų, kuriuos rengė, juose dalyvavo paties kultūros centro kolektyvai, mokyklos ar kitos organizacijos. Mėnesio pradžioje – visų mylimo ir visada laukiamo ansamblio „Sūduvietis“ koncertas „Kuriu ir dainuoju Sūduvai“. Prisiminta ir gražioje popietėje paminėta eilių ir dainų kūrėja Aniuta Vitkauskaitė-Laukų Žolė (dalyvaujant „Lietuvninko“ chorui) – šie metai jai būtų buvę jubiliejiniai. Lietuvos šimtmečiui skirtų dainų koncertą surengė vaikų ir jaunimo choras „Vyturėlis“, šiam jubiliejui skirta vaikų kūrybos paroda ir meno festivalis „Mažieji talentai Lietuvai“. Išskirtinis įvykis – Suvalkijos kanklininkų suvažiavimas, dalyvaujant Šunskų folkloro ansambliui „Žvirgždė“ ir kultūros centro vaikų ir jaunimo ansambliui „Žolynukai“. Buvo užbaigtas projektas „Čiulbėkit, paukšteliai, mylimoj šalelėj“, nuskambėjo Meno mokyklos moksleivių baigiamasis koncertas, o „Miesto dienų“ pabaigos akcentas – šios mokyklos, Dramos teatro ir VšĮ „Edmundo Seiliaus meno projektai“ parengtas Laimio Vilkončiaus miuziklas „Paukštė“.
Parodinės erdvės tiesiog sprogo: iki mėnesio pabaigos kultūros centre veikė Kęstučio Balčiūno jubiliejinė, mokytojų ir moksleivių kūrybos paroda „Laikas keičiasi ir keičia“, buvo eksponuojamos prieškario fotografo (ir aviatoriaus) Juliaus Miežlaiškio fotografijos. Paskutinę mėnesio savaitę užpildė keturios naujos parodos, skirtos Lietuvos šimtmečiui ir Kultūros sostinei.
„Su istorijos, Lietuvos šimtmečio ženklu“ – taip būtų galima įvardinti daugumą vyksmų. Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus memorialiniame muziejuje eksponuojamas pačias seniausias Marijampolės miesto nuotraukas, Muziejų nakties akcentą – čia atgaivintą Grinių namų atmosferą ir pirmojo lietuviško spektaklio „Amerika pirtyje“ repeticijų nuotrupas… Į Vytauto Didžiojo parką Muziejų naktį miestelėnus išviliojo Kraštotyros muziejaus žmonės, pristatę didžiulį teatralizuotą projektą, kuris irgi atgaivina istoriją.
Apie Kultūros sostinės dienas plačiau – šiame numeryje ir dar ateityje.
Nijolė LINIONIENĖ

 

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.