Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kviečia į pasaką po saulėtu dangumi

Į pirmą susitikimą su pasakomis susirinko daug vaikučių.Jau ketvirtą vasarą į Vytauto parką kviečia garsiniai teatralizuoti pasakų skaitymai „Po saulėtu dangum“ mažiesiems marijampoliečiams. Kaip ir ankstesniais kartais, juos rengia Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų edukacijos ir laisvalaikio centro darbuotojai, taip pat šiemet prisijungė ir suaugusiųjų biblioteka. Skaitomos pačios įdomiausios pasakos ar istorijos, žaidžiami žaidimai ir sprendžiamos užduotys.
Į pirmą susitikimą praėjusį ket-virtadienį susirinko daug įvairaus amžiaus vaikų ir jų tėvelių, senelių. Vieni įsitaisė ant sėdmaišių, kitiems įdomiau buvo viską stebėti užlipus ant medinių žaidimų aikštelės statinių – juk parke tiek erdvės, kad vieni kitiems nei klausytis, nei žiūrėti netrukdo. Visi nuščiuvo išgirdę muziką – šoko Meno mokyklos šokių kolektyvas „Javonėlis“ (vad. Daiva Misiukevičienė), grojo skudučių ansamblis „Tūto“ (vad. Daiva Vosilienė). O pirmą eiliuotą pasakaitę iš Violetos Palčinskaitės knygos „Eilėraščiai iš namų“ skaitė bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė. Vaikams taip pat patiko klausyti pasakos apie meškiuką ir peliuką. O vartydami knygelę „Atsargiai! Monstriukas knygoje“ visi tapo jos dalimi: vaikai vienas kitą ir kuteno, ir purtė, ir garsiai kikeno, ir smarkiai suko galvą, kad tik išvytų Monstriuką iš knygos, o paskui visi dar garsiau šaukė, kad tik jis sugrįžtų atgal, kur jam saugiausia…
Mobilioje bibliotekoje prie lentų susėdo šaškių mėgėjai.Tuo metu, kai vaikai klausosi pasakos, tėveliai kviečiami į mobiliąją biblioteką, kur yra naujausių knygų ir periodinių leidinių, taip pat skaitytojų suneštų nenaujų knygų, kurias biblioteka dovanoja. Čia pat galima sužaisti šaškių partiją – nemokančius šio žaidimo visą vasarą konsultuos šachmatų ir šaškių klubo „Sūduva“ narys Valerijus Klimas. Bibliotekos portalo „Noriu žinoti“ komanda kviečia į interaktyvius žaidimus.
Visų garsinių skaitymų metu mažieji bibliotekos skaitytojai kviečiami dalyvauti akcijoje „Aš skaitau!“. Tereikia paimti knygą Vaikų literatūros skyriuje, ją perskaityti, o grąžinant gauti kuponą. Užpildytą kuponą mesti į akcijai skirtą dėžę ir sekti informaciją apie laimėtojų traukimą bibliotekos interneto svetainėje marvb.lt, multicentro ir bibliotekos Facebook.com paskyrose. Kuo daugiau bus perskaityta knygų, tuo didesnė tikimybė laimėti.
Skaitymai, prasidėję kartu su „Kultūros sostinės dienomis“, tęsis iki pat rudens ir papildys „Marijampolė – Lietuvos kultūros sostinė 2018“ programą. Kiekvieną ketvirtadienį bus renkamasi Vytauto parke, prastu oru – bibliotekoje. Planuojama surengti daugiau nei 10 susitikimų.
Tokie smagūs skaitymai vaikams labai patinka ir jie tikrai ateis susitikti su knyga. Ateinantį ketvirtadienį su vaikais bendraus pagyvenusių žmonių draugijos „Javaja“ kolektyvas.
Marija BURBIENĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.