Ne bet kas, o Poezijos paukštė, kuri gegužę skrisdama per Lietuvą tradiciškai nusileido Zomčinėje, poeto Anzelmo Matučio gimtinėje. Minint poeto 95-ųjų gimimo metinių sukaktį čia jau dvidešimt trečią kartą vyko vaikų poezijos šventė: festivalis ir konkurso „Moksleivių kūryba Tėvynei # 100“ baigiamoji dalis.
Dalyvauti konkurse buvo kviečiama nuo kovo, o dabar ne tik susumuoti rezultatai, bet ir išleista taip pat pavadinta rinktinė. Šventę tradiciškai organizuoja VšĮ Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras, XXVII knygos mėgėjų draugija ir Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA). Šventės mecenatas – „Mantingos“ labdaros ir paramos fondas, yra visas būrys rėmėjų, kurių dėka buvo galima ne tik apdovanoti jaunuosius autorius (vyko dar ir piešinių konkursas), bet ir išleisti knygelę. Kaip visada renginį organizuojant gražiai padirbėjo Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija, Igliaukos biblioteka ir bendruomenės moterys…
Susirinko vaikai su mokytojais iš įvairių vietovių: Garliavos ir Balbieriškio, Trakų ir Vidugirių (Punsko valsčius Lenkijoje), be šeimininkų iš Igliaukos – Kazlų Rūdos, Sasnavos moksleiviai, Šv. Liucijos gimnazijos atstovai. Gaila, kad nebuvo Rygiškių Jono gimnazijos jaunųjų kūrėjų, nes kaip tik jų atstovė Karolina Zienkaitė (mokytoja Valė Klesevičienė) tapo laureatų laureate… Apdovanotų buvo ne po vieną skirtingose amžiaus grupėse, skambėjo ir jaunųjų kūrėjų eilės.
Renginį vedę Algimantas Kubilius (Pasaulio lietuvių centro vadovas) ir XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė Dalia Poškienė džiaugėsi gausiu dalyvių ir svečių būriu. Tradiciškai šventėse dalyvauja rašytojas Laimonas Inis, poetė Zita Gaižauskaitė ir kiti autoriai, Marijampolės istorijos tyrinėtojas Kęstutis Subačius, atvyko grupelė dailininkų… Gražiu renginiu džiaugėsi vaikų poeto atminties saugotoja Birutė Švagždienė iš Rudnios (Varėnos r.). Prisimindama vaikų poetą, su kuriuo bendravo ilgus metus, ji kvietė visus pakeliauti Matučio takais, apsilankyti legendinėje jo Drevėje.
Šventė gražiame gamtos kampelyje truko ilgai, daug kam dėkota – be kitų, žinoma, ir sodybos šeimininkui, poeto muziejėlio saugotojui Algimantui Lanauskui.
Lina VOLUNGYTĖ
Romo LINIONIO nuotraukos