www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolės socialinės pagalbos centre pagerbti budintys ir socialiniai globėjai

Praėjusių metų spalio mėnesį duris atvėrė naujas Marijampolės socialinės pagalbos centro padalinys Globos centras, kurio misija – suteikti be tėvų globos likusiems vaikams šeimą. Globos centre dirbantys darbuotojai yra pasiruošę Marijampolės savivaldybėje gyvenantiems globėjams ir jų prižiūrimiems bei globojamiems vaikams suteikti visas reikalingas paslaugas, organizuoti mokymus pagal Globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programas, savitarpio pagalbos grupes, teikti teisinę, psichologinę ir kitą pagalbą.

Šiandien Globos centras bendradarbiauja su 4 globėjais (3 budinčiais globotojais ir 1 socialine globėja), kurie savo šeimose rūpinasi labiausiai pažeidžiamais vaikais ir, atverdami savo namų duris, dalijasi su jais namų šiluma, meile, rūpesčiu ir dėmesiu.
Nuo šių metų pirmasis liepos mėnesio sekmadienis yra paskelbtas Įtėvių ir globėjų diena. Šia proga Marijampolės socialinės pagalbos centro administracijos atstovai pakvietė globėjus į Globos centrą puodeliui kavos, negailėjo jiems nuoširdžių ir šiltų padėkos žodžių, nes tik jų dėka globojami vaikai turi šeimas, kurių padedami gali kurti savo prasmingą ateitį ir įgyvendinti slapčiausias svajones. Globėjams palinkėta nesenkančio pozityvumo net ir sudėtingose situacijose, geros nuotaikos ir kas svarbiausia – artimųjų meilės, šilumos ir supratimo. Darbuotojai ir globėjai pasidalijo patirtimi, aptarė džiaugsmus ir rūpesčius, iškylančius globojant vaikus.
Budintis globotojas – tai žmogus ar šeima, galinti priimti laikinai savo namuose prižiūrėti vaiką. Tai ne vien gerumo, pilietiškumo išraiška, bet ir gerai apmokama paslauga. Budintis globotojas už vieno vaiko priežiūrą gaus 600 Eur/mėn., už dviejų vaikų –700 Eur/mėn., už trijų vaikų priežiūrą 800 Eur/mėn., 400 Eur/mėn. (kai šeimoje nėra apgyvendintas vaikas). Taip pat budintis globotojas vaiko išlaikymui gaus vaiko globos (rūpybos) išmoką – 152,00 Eur/mėn., globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą – 152,00 Eur/mėn., išmoką vaikui – 30,02 Eur/mėn., pagalbos pinigus: už vieną vaiką – 114 Eur/mėn., už du vaikus – 190 Eur/mėn., už tris ir daugiau vaikų – 304 Eur/mėn. Šalpos neįgalumo pensiją, priežiūros išlaidų tikslinę kompensaciją, jeigu vaikas turi teisę jas gauti. Finansavimą sudaro ir vienkartinė įsikūrimo išmoka – 228 Eur.
Globos centro darbuotojai džiaugiasi, kad Marijampolės savivaldybės inicijuojama didesnė finansinė parama padės padėtį pagerinti ir vis daugiau vaikų augs ne globos įstaigose, o šeimose.
Susidomėjusius prašome kreiptis tel. (8 343) 55426.
Asta KLIMIENĖ
Marijampolės socialinės pagalbos centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika