www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kaip apsaugoti mobiliuosius įrenginius? (Ekspertų patarimai)

Kenkėjiškų programų rizika reali: nusikaltėliai gali pavogti jūsų pinigus ir konfidencialią informaciją, šnipinėti jūsų veiksmus, išnaudoti įrenginius užkrato ar brukalo platinimui, kitų sistemų užvaldymui. kibernetinėms atakoms vykdyti. Deja, dauguma žmonių nesupranta savo mobiliojo prietaiso apsaugos svarbos.

Mobiliaisiais įrenginiais patariama naudotis saugiai.Kasdienėje veikloje su savo mobiliuoju įrenginiu naudojantis programų atsisiuntimo, internetinės bankininkystės, prisijungimo prie WI-FI tinklų paslaugomis reikia elgtis atsargiai. Kenkimo programos gali brangiai kainuoti. Mobiliosios bankininkystės kenkimo programų tikslas – pavogti jūsų įrenginyje esančią finansinę informaciją. Jos plinta lankantis kenksmingose svetainėse, siunčiantis kenkimo programėles, apgaule išgaunant informaciją.
Kaip apsisaugoti nuo duomenis užšifruojančių ir išpirkos reikalaujančių virusų (angl. ransomware)?
Parsisiųskite savo banko oficialią mobiliąją programėlę ir kaskart įsitikinkite, kad naudojatės tikrąja banko svetaine. Pasirūpinkite, kad jūsų el. bankininkystės svetainė ar programėlė neprijungtų jūsų automatiškai. Niekam neatskleiskite savo banko kortelės numerio ar slaptažodžio. Jei įmanoma, įdiekite mobiliesiems įrenginiams skirtą saugumo programėlę, kuri įspės jus apie bet kokią įtartiną veiklą. Pametę savo mobilųjį telefoną arba pasikeitę numerį, susisiekite su banku, kad jie atnaujintų jūsų informaciją. Nesidalykite savo sąskaitos duomenimis teksto žinutėmis ar el. laiškais. Visada junkitės prie savo banko mobiliosios svetainės ar programėlės naudodamiesi saugiu bevielio interneto tinklu. Niekada to nedarykite prisijungę prie atviro tinklo. Dažnai tikrinkitės savo banko išrašus.
Parengta pagal Nacionalinio kibernetinio saugumo centro informaciją

Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka