Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Kibernetinis įmonių saugumas – ką turi žinoti darbuotojai ir darbdaviai (Eksperto interviu)

Kibernetinių išpuolių taikinių gali būti įvairių – pradedant individualiais asmenimis ir jų informacija, baigiant mažomis ir labai stambiomis verslo įmonėmis, jų duomenimis. Visų kibernetinių atakų tikslas yra piniginė nauda. Dėl to verslo įmonės programišių taikiklyje atsiduria itin dažnai. Nusavinę verslo įmonių duomenis „hakeriai“ ima už tai prašyti pinigų, dar blogiau – neteisėtai nusavintus duomenis juodojoje rinkoje parduoda tiesiogiai įmonių konkurentams.
Apie išpuolių prieš įmones rūšis, jų atsiradimo priežastis, būdus, galimas pasekmes ir prevenciją kalbamės su Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovu dr. Ryčiu RAINIU.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovo dr. Ryčio Rainio teigimu, pastaruoju metu kibernetinių atakų skaičius nuolat auga. Jų išvengti padėtų papildomas švietimas, domėjimasis ir kibernetinio saugumo didinimas. Giedrės Maksimovič (KAM) nuotrauka– Kokiais būdais įmonės turėtų apsaugoti savo kompiuterinę įrangą? Ar antivirusinės programos – svarbiausia apsaugos priemonė?
– Vien tik antivirusinių sistemų, kurias vadiname kompiuterinės higienos dalimi, norint tinkamai apsisaugoti nepakanka. Jos reikalingos, bet 100 proc. negali išgelbėti nuo visų kenkėjiškų kibernetinių situacijų. Antivirusinės – svarbios ir reikalingos, tačiau dar svarbiau legalios sistemų versijos, kurias gamintojai nuolat atnaujina. Tokiu būdu jos tampa saugesnės, patikimesnės ir atsparesnės įvairioms atakoms.
– Ar antivirusines sistemas galima skirstyti į saugias ir nesaugias? Kokias patariama naudoti ir kurių ne?
– Negalima sakyti, kad yra geros arba blogos antivirusinės programos ar operacinės sistemos. Visos jos yra savotiškos, visose yra komerciniai sprendimai. Negaliu nieko propaguoti, tačiau rusiška antivirusinė programinė įranga „Kaspersky Lab“ dėl įtakos kibernetinio saugumo situacijai nacionaliniu mastu, valstybiniame sektoriuje yra nepageidautina, tačiau verslo įmonėse jos naudojimas nėra ribojamas.
Noriu akcentuoti ir pažymėti, kad be antivirusinių programų naudojimo, legalių programinės įrangos versijų kibernetiniam įmonių saugumui užtikrinti svarbu yra naudoti tinkamus slaptažodžius ir juos nuolat atnaujinti, gaminti atsargines dokumentų kopijas. Tiesa, atsargines kopijas svarbu ne tik gaminti, bet ir jas nuolat tikrinti, papildomai apsaugoti, kad net ir jas pažeidus duomenis būtų galima atkurti. Pavyzdžiui, tokiais atvejais kai yra reikalaujama išpirkos, galima tiesiog iš atsarginių kopijų atstatyti failus ir būti nepriklausomiems nuo šantažu užsiimančių „hakerių“.
Didesnėms įmonėms gaminti atsargines dokumentų kopijas norint apsisaugoti nuo kibernetinių išpuolių gali nepakakti. Tokioms įmonėms patariama kibernetinio saugumo apsaugą daryti tinklo perimetru – atskirų įmonės struktūros dalims: tinklams, serveriams, vartotojo darbo vietoms. Siekiant dar stipriau apsisaugoti galima įsidiegti įsibrovimo aptikimo sistemas, kurios statomos vietinio įmonės tinklo lygmeniu.
– Kas turėtų rūpintis įmonių kibernetiniu saugumu – patys įmonės darbuotojai ar reikėtų samdytis šios srities specialistus?
– Daugėjant kibernetinių išpuolių tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje yra susikūrusi kibernetinio saugumo rinka. Kibernetikos saugumo specialistų paslaugas galima nuomotis, įsigyti jas trumpalaikiam arba ilgalaikiam naudojimui, tačiau jei įmonė nemaža, jai būtų pravartu turėti nuosavą kibernetinės apsaugos specialistą.
– Į ką turėtų atkreipti dėmesį eiliniai įmonių darbuotojai, kurie gali tapti kibernetinių atakų aukomis?
– Pirmiausiai – į gaunamus el. laiškus.
Programišiai dažnai naudoja socialinės inžinerijos metodus – siekiant manipuliuoti žmonių emocijomis ir naudojant psichologinį poveikį naudotojai priverčiami atlikti potencialiai žalingus veiksmus: paspausti nuorodas, atverti svetaines, parsisiųsti bylas, įgalinti veikti žalingą kodą, pateikti asmens ar prisijungimo duomenis. Naudodami tokius apgaulingus laiškus, programišiai išvilioja slaptažodžius, kurie leidžia lengviau prieiti prie saugomų duomenų. Be šio kibernetinių atako būdo, yra ir daugybė kitų. Vienas populiariausių – apsimetinėjimas. Braunantis į organizacijas šiuo būdu apsimetama kokiu nors asmeniu, dažniausiai – įmonės direktoriumi. Tuomet įmonės direktoriaus vardu prašoma darbuotojo, kuris dirba su finansais, pervesti pinigus partneriams į užsienį. Svarbu tai, kad apsimetama labai įtaigiai – naudojami tikslūs vardai, pavardės, pasirenkamas tinkamas dizainas, net laiškų kalba būna švari.
Kitas atakų būdas – skanavimas. Naudodami sudėtingą programinę įrangą programišiai ieško organizacijų, kurių apsisaugojimo lygis yra menkas, kurios turi daug saugumo spragų. Dažniausios saugumo spragos – neatnaujintos programinės įrangos, nesaugūs slaptažodžiai. Kartais slaptažodžiai prie prisijungimų naudojami „brut force“, tai išvertus iš anglų kalbos reiškia apskaičiuojami šiurkščios jėgos, kitaip tariant – sumanios įrangos. Jei naudojami standartiniai, lengvai nuspėjami slaptažodžiai, tokie kaip admin123 ar pan., programišiui tokį slaptažodį įveikti yra vieni juokai. O pagrobus slaptažodį galima daug ką nuveikti: įsilaužti į vidinę sistemą, užkoduoti duomenis, tuomet už juos prašyti išpirkos.
Ričardo PASILIAUSKO iliustracija– O ar reikėtų mokėti reikalaujamą išpirką?
– Mes, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, to daryti nepatariame, nes jokių garantijų nėra, kad pervedus pinigus bus suteikti kodai. Nutinka net taip, kad sumokėjus išpirką jos paprašoma dar kartą, nes tokiu būdu parodoma, kad šantažuojamasis gali susimokėti.
– Kokio pobūdžio įmonių duomenys yra dažniausiai užgrobiami ir vagiami?
– Kibernetinių incidentų per dieną Lietuvoje nutinka apie 100. Mūsų įstaigos tikslas yra užkirsti kelią jų plitimui. Mes neturime laiko nagrinėti, kokios priežastys lemia išpuolius, kokio tipo duomenys dažniausiai būna grobiami – į tai nesigiliname, mums labiau rūpi pačios atakos. Vis dėlto aišku, kad duomenys grobiami tie, iš kurių vienaip ar kitaip galima gauti komercinę naudą. Iš maždaug 95 proc. visų incidentų programišiai gauna komercinę naudą – vienaip ar kitaip iš to uždirba, arba šantažuodami, arba naudodami duomenis patys, arba juos perduodami. Jei, tarkime, nulaužiama duomenų bazė su tūkstančių naudotojų adresais, slaptažodžiais, tos duomenų bazės būna perduodamos juodojoje rinkoje ir iš to uždirbama.
– Kodėl tokie dideli atakų skaičiai – ar šiuolaikiniai programišiai yra labai įgudę, ar vartotojai neapsisaugoję?
– Kadangi kibernetinių atakų dažniausias motyvas yra finansinė nauda – tai labai didelis stimulas. Programišiai labai suinteresuoti organizuoti kibernetines atakas, todėl jų skaičius masiškai auga, šiuo metu yra pasiektas kritinis lygis, o nei verslas, nei vartotojai nėra tinkamai pasiruošę jas atremti. Visgi mūsų situacija niekuo nesiskiria nuo kitų šalių. Negalėčiau pasakyti, kad Lietuva pasaulio kontekste yra labai apsisaugojusi arba labai neapsisaugojusi kibernetiniu požiūriu. Visame pasaulyje kibernetinė situacija yra pavojinga.
– Ką tuomet reikėtų daryti, kad kibernetinio saugumo lygis pakiltų?
– Pirmiausia – švietimas, sąmoningumo kėlimas ir supratingumo didinimas. Svarbu suvokti pavojų dar iki atsitinkant incidentui, o ne tada, kai duomenys jau yra užkoduojami. Reikia iš anksto suprasti grėsmes ir tinkamai joms pasiruošti. Kodėl taip sakau – programišius pirmiausiai ieško silpniausių, labiausiai pažeidžiamų organizacijų. Tokios organizacijos dažniausiai ir tampa kibernetinių išpuolių aukomis. Taigi kuo labiau suprasime apie mus tykantį pavojų, kuo geriau pasiruošime atakoms, kuo labiau pakelsime savo saugumo lygį, tuo programišiams būsime mažiau įdomūs. Bet jei mes būsime konkretus taikinys, pavyzdžiui, įmonė, organizacija, kuriai nori pakenkti konkurentai, užsakydami kibernetinį išpuolį, tai čia jau kitas atvejis, nuo kurio apsisaugoti sunku, bet taikant kompleksines priemones įmanoma.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

  • Krūtinės didinimas: kodėl ir kada reikia keisti implantus?

    2022-12-22Krūtinės didinimas: kodėl ir kada reikia keisti implantus?
    Ne visos moterys turi simetrišką, dailią krūtinę. Tam įtakos turi genetika, fizinis aktyvumas, svorio pokyčiai ar kūno pasikeitimai po gimdymo. Dėl šių priežasčių moterys dažniausiai ryžtasi krūtinės didinimui implantais. Nors operacijos rezultatai yra ilgalaikiai, vis dėlto, verta nepamiršti, kad implantas – svetimkūnis, kurį reikia tinkamai prižiūrėti. Tad straipsnyje trumpai aptariama tinkama priežiūra ir kada reikia keisti implantus. Pexels, Cottonbro Studio nuotrauka Implantais tobulintos krūtinės priežiūra Pasiryžus krūtų didinimui implantais, svarbu ne tik tinkamai pasiruošti operacijai, bet ir užtikrinti tinkamą priežiūrą po operacijos. Žinoma, pooperacinis laikotarpis reikalauja kantrybės, nes pirmąjį mėnesį reikia vengti fizinio aktyvumo, o specialią liemenėlę būtina dėvėti dar 2–3 mėnesius. Tam, ...
  • Kokį dovanų pakavimo popierių rinktis?

    2022-12-22Kokį dovanų pakavimo popierių rinktis?
    Įprastai dovanų pakavimui skirtas popierius būna plonas ir tuo pačiu labai tvirtas, nepasiduodantis plyšimui. Jei įvyniosite siunčiamą dovaną į jos pakavimui skirtą popierių, ją apsaugosite nuo pažeidimų jos gabenimo metu. Dovanų pakavimui labiausiai tinka šilkinis pakavimo popierius. Koks yra dažniausiai naudojamas dovanų ir ne tik jų pakavimui skirtas popierius? Ne vien dovanos yra pakuojamos, jeigu esate numatę persikraustyti iš vienos vietos į kitą, jums yra reikalinga tvirta medžiaga, kuria galėtumėt perdengti kelis gabenamos produkcijos sluoksnius. Šioje situacijoje pagrindine išsigelbėjimo priemone galime laikyti vyniojamą pakavimo popierių, kuris garsėja savo tvirtumu. Šios rūšies popierius yra naudingas ir tada, kai pakuojame maisto produktus arba gėles. ...
  • Tebūna vietos VILČIAI ir TIKĖJIMUI

    2022-12-21Tebūna vietos VILČIAI ir TIKĖJIMUI
    Keista ir liūdna kalbėti apie karą, kai už keleto dienų taikioje Lietuvoje laužysime kalėdaitį ir vis žvalgysimės po eglute – gal ten jau Ką nors paliko Kalėdų senelis? Ir tik panorama ir kitos žinios nepamirš informuoti apie tai, kas vyksta Ukrainoje. Dovanok, Dieve, šiai valstybei kuo daugiau stiprybės ir kuo greitesnės pergalės. Kiek gali būti bučų, irpynių, kiek gali žūti vaikų XXI amžiuje?! Kas per velniava, kad per Kalėdas turime apie tai kalbėti ir tokių dovanų melsti?! Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu. JAV gynybos departamento nuotrauka Šiandien mes turime elektrą, namuose (pagal galimybes) šilta, turime ...
  • Savo saugumu turi rūpintis ir pats žmogus, ne tik savivaldybė

    2022-12-21Savo saugumu turi rūpintis ir pats žmogus, ne tik savivaldybė
    Apie Marijampolės savivaldybės pasirengimą ekstremalioms situacijoms kalbiname Karolį Podolskį, Marijampolės savivaldybės administracijos direktorių. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka – Ar Marijampolės savivaldybėje yra nors viena slėptuvė? – Anksčiau buvo, tačiau pasikeitus teisės aktams jos panaikintos. Slėptuves nurašė tuometinė Marijampolės apskrities viršininko administracija. Šiuo metu Marijampolės savivaldybėje slėptuvių nėra, nes vadovaujantis dar Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. priimtu nutarimu slėptuvės yra įrengiamos tik tam tikrais atvejais (pvz., kai valstybės institucija ar įstaiga funkcijas vykdo nenutrūkstamai (visą parą, poilsio ir švenčių dienomis), kai ji patenka į pavojingojo objekto galimo pavojaus zoną ir pan.). Marijampolės savivaldybė neatitinka nė vieno iš nutarime nurodytų kriterijų. Slėptuves turi tik 17 Lietuvos ...
  • Išvykimo krepšys

    2022-12-21Išvykimo krepšys
    Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Išvykimo krepšyje turi būti:• žibintuvėlis su papildomais elementais;• svarbūs dokumentai – gimimo ir (ar) santuokos liudijimai, pasai, vairuotojo teisės, draudimo dokumentai, turto nuosavybės dokumentai;• artimųjų nuotraukos (jų prireiks ieškant artimųjų);• radijo imtuvas su papildomais elementais;• akiniai ar kiti regai bei klausai reikalingi daiktai;• maistas 3 paroms ir vandens atsargos, supilstytos į mažas talpyklas;• papildomas maistas, esant specialiesiems poreikiams;• mechaninis konservų atidarytuvas;• pirmosios pagalbos rinkinys, vartojami vaistai ir vandenilio perok­sido tirpalas;• maistas kūdikiams, sauskelnės, drėgnos servetėlės;• žaislai ir (ar) knygos vaikams;• drabužiai persirengti (patogūs batai, neperšlampama ir nuo vėjo apsauganti striukė, megztiniai, šiltos kelnės);• tualetiniai reikmenys – rankšluostis, muilas, ...
  • Slėptuvės, kolektyvinės apsaugos statiniai ir priedangos. Kuo jos skiriasi?

    2022-12-21Slėptuvės, kolektyvinės apsaugos statiniai ir priedangos.  Kuo jos skiriasi?
    Šiame Jūrės (Kazlų Rūdos sav.) kultūros namų pastate, pažymėtame specialiu ženklu, ekstremalios situacijos metu galėtų slėptis 120 gyventojų. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Slėptuvės – specialiosios paskirties statiniai arba specialiai įrengtos patalpos apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių valstybės tarnautojus ir darbuotojus, vykdančius valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms nustatytus uždavinius ir funkcijas bei užtikrinančius valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklą ekstremaliųjų situacijų ar karo metu. Slėptuvių poreikį šalyje nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Kolektyvinės apsaugos statiniai (toliau – KAS) yra iš anksto parinkti ir specialiai pažymėti statiniai, kurie gali būti greitai pritaikomi laikinam gyventojų prieglobsčiui saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio bei ...
  • Kaip namo rūsyje įsirengti saugią patalpą (individualią slėptuvę)?

    2022-12-21Kaip namo rūsyje įsirengti saugią patalpą (individualią slėptuvę)?
    Ričardo PASILIAUSKO iliustracija • Rūsys turi turėti tvirtas sienas ir betoninį perdengimą. Geriausia, kai namo rūsyje yra įrengtas ir antrasis išėjimas.• Taip pat reikėtų pasirūpinti ventiliacijos anga. Jeigu rūsys su langais, pripilkite į maišus smėlio, galėsite jais uždengti langus.• Pasirūpinkite, kurioje vietoje įrengsite tualetą. Jei tokios galimybės nėra, tai gali būti ir kibiras su dangčiu.• Rūsyje grindis patariama iškloti medinėmis lentomis ar medžio drožlių plokštėmis.• Palei sieną reikėtų sukalti tvirtas ir plačias lentynas. Jos tiks ir daiktams, ir miegui.• Rūsyje laikykite reikalingas maisto ir vandens atsargas. Patartina turėti didelės talpos 40–50 litrų vandens statinę.• Pravers nedidelė elektrinė ir dujinė viryklės.• Rūsyje ...
  • Veiklos valdymo sprendimai

    2022-12-21Veiklos valdymo sprendimai
    Nesvarbu, ar esate smulkaus verslo savininkas, ar vadovaujate kelioms įmonėms, kiekvieną kartą priimant sprendimus, turėsite apie daug ką pagalvoti. Tačiau darbas greitai gali tapti chaotišku, kai vienu metu stengiamės atlikti kelis darbus. Kad taip neatsitiktų, kiekvienai įmonei patartina pradėti naudotis verslo valdymo programinėmis įrangomis. Tai puiki investicija, kurią turi pasirinkti kiekviena įmonės, nes to pasekoje jūs galėsite valdyti rizikas, pagarinti bendrą efektyvumą, taip pat lengviau tvarkysite daugelį įmonės reikalų. Nesuklysime jeigu pasakysime, kad verslo valdymo įrankiai gerina, bet kurio verslo subjekto veiklą. Verslo valdymo sprendimas yra visiškai integruota, realiuoju laiku veikianti sistema, suteikianti informaciją, kurios reikia norint plėsti verslą. ...
  • Vitalija Žvingilienė: Baraginė tikrai verta Mažosios kultūros sostinės titulo

    2022-12-21Vitalija Žvingilienė: Baraginė tikrai verta Mažosios kultūros sostinės titulo
    Artėjant 2023 metams, kuomet Baraginė taps Lietuvos mažąja kultūros sostine, programos rengėjai kviečia artimiau susipažinti su Baraginės kaime gyvenančiais ir dirbusiais žmonėmis, kaimo praeitimi ir dabartimi. Šį kartą bendruomenė pristato Baraginėje gyvenančią rašytoją Vitaliją Žvingilienę. Vitalija Žvingilienė Baraginėje dirbo darželio auklėtoja, vėliau ilgus metus buvo Baraginės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja. Šiuo metu moteris yra išleidusi dvi poezijos knygas „Širdies melodija“ ir „Rasoti jurginai“, romaną „Monika“, o netrukus pasirodys ir ketvirtoji rašytojos knyga – poezijos rinkinys „Prisilietimas“. Taip pat V. Žvingilienė yra parašiusi tekstus ne vienai Baraginės jaunimo kapelos „Svaja“ dainai. Nuotraukos iš Baraginės bendruomenės puslapio – Papasakokite, kaip prasidėjo jūsų kelias Baraginėje? – ...
  • Patarimai verslo auginimui

    2022-12-21Patarimai verslo auginimui
    Nesvarbu, kokio tipo smulkųjį verslą valdote, bet kokiu atveju norėsite padidinti pardavimus ir pajamas. Štai kodėl tiek daug žmonių domisi, kaip plėtoti smulkųjį verslą. Smulkaus verslo savininkams nėra paprastos, visiems tinkamos verslo augimo strategijos. Tačiau yra pagrindinių strategijų, kurias galite naudoti, kad suteiktumėte savo verslui geriausias galimybes augti. Gali būti sunku efektyviai ir efektyviai išplėsti savo smulkųjį verslą. Tam reikia protingo požiūrio ir pastangų iš įvairių jūsų įmonės dalių, įskaitant: Pardavimai. Rinkodara. Finansai. Teisinė analizė. Nors jūsų smulkaus verslo plėtra pareikalaus laiko ir energijos, yra keli žingsniai, kuriais galite naudoti, kad paspartintumėte verslo augimą. Atlikite savo tyrimus Kai ieškote, kaip ...
  • Prieš 25 metus, spaudžiant speigui…

    2022-12-21Prieš 25 metus, spaudžiant speigui...
    …Marijampolėje, Bažnyčios gatvėje, prie medinio namo buvo susirinkę minios žmonių: gruodžio 16-ąją, dalyvaujant aukščiausiems šalies pareigūnams, buvo atidarytas Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus. Tame pačiame name, kuriame 1904–1914 metais jis su šeima gyveno. Šis pastatas buvo vadinamas „Grinių namais“ ir jie buvo tapę visos Užnemunės kultūrinio sąjūdžio centru. Čia 1905 m. įvyko pirmasis viešas lietuviškas vakaras – buvo suvaidinta Keturakio „Amerika pirtyje“, vyko choro repeticijos, susirinkimai, posėdžiai, įkurta „Šviesos“ draugija… Tomas Kukauskas džiaugėsi, kad lankytojai domisi ir muziejaus ekspozicija, ir čia vykstančiais edukaciniais užsiėmimais.Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos …Praėjus ketvirčiui amžiaus nuo atidarymo ir tiek pat laiko muziejui intensyviai dirbant, į jubiliejinį renginį ...
  • Auksiniai žiedai jam ir jai su komforto zona

    2022-12-21Auksiniai žiedai jam ir jai su komforto zona
    Kai dviem mylintiems žmonėms ateina laikas sujungti savo gyvenimus ir juos įteisinti, mes visi labai džiaugiamės už juos. Šis naujas jų gyvenimo žingsnis reikalauja daug investicijų, tačiau ir tuo pačiu įteisina, bei suteikia jiems naują status prieš vienas kitą, bei tuo pačiu juos įpareigoja būti vienas kitam ištikimu. Šį jų pasiryžimą būti vienas kitam ištikimu užtvirtina Lietuvos respublikos įstatymai ir įteisina jų išreikštą norą būti kartu, tačiau parašams nugulus į dokumentus ant rankos pirštų nugula auksiniai žiedai, kurie simbolizuoja santuoką, bei pasižadėjimą vienas kitam. Dauguma žmonių šiuos žiedus nešioja visą gyvenimą, todėl renkantis juos labai svarbu išsirinkti kokybiškus, bei patogius žiedus. ...
  • Dainų ir poezijos eilutėmis – apie tarp mūsų gyvenančius angelus

    2022-12-21Dainų ir poezijos eilutėmis – apie tarp mūsų  gyvenančius angelus
    Jaukus, betarpiškas ir šiltas – toks buvo praėjusį ketvirtadienį viešojoje Petro Kriaučiūno bibliotekoje vykęs poezijos ir muzikos vakaras „Aš angelus rinkau“, į kurį pakvietė poetė, renginių vedėja, keliautoja Stefanija Navickienė ir muzikantas, dainų atlikėjas Šunskų seniūnas Rimantas Lekeckas. Šio kūrybinio dueto pasirodymus jau matė įvairių Marijampolės apskrities miestų ir miestelių klausytojai bei žiūrovai – jie pasirodė Šakiuose, Kybartuose, pasiekė net Kupiškį, o dabar atėjo laikas programą pristatyti ir savame krašte, Marijampolėje. S. Navickienė jau galvoja apie naują savo poezijos knygą. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Šaltą ir pusnyse paskendusį vakarą bibliotekoje susirinko ištikimiausi šių atlikėjų gerbėjai, draugai, bendramoksliai. Prieš pasirodymą S. Navickienė apgailestavo, kad ...
  • Jūrės miestelyje – naujos pažintinės-edukacinės erdvės

    2022-12-21Jūrės miestelyje – naujos pažintinės-edukacinės erdvės
    Praėjusį savaitgalį Kazlų Rūdos savivaldybės Jūrės miestelyje buvo įžiebta Kalėdų eglutė ir kartu pristatytas ką tik baigtas įgyvendinti įdomus vietos žmonių parengtas projektas, kuris labai pagerino ir pagražino šio miestelio gyvenamąją aplinką. Pagal šios savivaldybės skelbtą projektą „Seniūnijų gyventojų iniciatyvų skatinimas panaudojant biudžeto lėšas gyvenamajai aplinkai pagerinti, teikiant idėjas infrastruktūriniams projektams seniūnijų teritorijose“ Jūrėje atsirado nauji objektai, kurie sudaro sąlygas vietos gyventojams ir turistams geriau pažinti gamtą, florą ir fauną, skatina įvairius potyrius, kurie artimi mažo miestelio žmonėms. Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė džiaugiasi gražėjančiu Jūrės miesteliu. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Pasak Jūrės miestelio bendruomenės pirmininkės Žanetos Štreimikytės-Mockeliūnės, jau prieš kurį laiką buvo kilusi ...
  • Kokie pagrindiniai minkštų kampų privalumai?

    2022-12-20Kokie pagrindiniai minkštų kampų privalumai?
    Minkštus kampus reikėtų vertinti kaip ilgalaikį turtą – geras minkštas kampas turėtų tarnauti bent apie 15-20 metų. Dabar žmonės žiūri į patrauklias kainų etiketes ir pamiršta apie minkšto kampo kokybę, kuri susidėvi per mažiau nei penkerius metus. Tačiau, kaina nėra tokia svarbi. Visada turėtume užtikrinti, kad pasirinktume kokybiškus produktus, kad gautume savo pinigus. Taip pat, būtina nepamiršti ir minkštų kampų privalumų: Komfortas Aukštos kokybės minkšti kampai gali pasiūlyti kainos ir kokybės santykį. Audiniai, medžiagos, naudojamos sofos gamyboje, užtikrina maksimalų komfortą galutiniam vartotojui. Patogus minkštas kampas ilgos sunkios dienos pabaigoje yra tikrai palaima. Patvarumas Patvarumas yra bet kokio kokybiško produkto pagrindas. Gera kokybė užtikrina ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.