www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gitaros „Bičnamyje“ skambėjo 19-ą kartą

Pirmąjį rugpjūčio penktadienį originalioje kaimo turizmo sodyboje „Bičnamis“ (Šakių r.) vėl skambėjo gitarų muzika. Čia vyko jau devynioliktasis respublikinis gitaristų festivalis.

Festivalio sumanytojas, jo siela ir vienas organizatorių A. Danielius.Koncertuoja bardai iš Jurbarko.Jo sumanytojas ir pagrindinis organizatorius sodybos šeimininkas Arūnas Danielius „Suvalkiečiui“ sakė, kad pirmasis festivalis įvyko dar 2000 metais. Kiek per tuos visus metus festivalyje grojo gitaristų, Arūnas sako ir neskaičiavęs. Anot jo, vien jo įkurtame Šakių gitaristų klube įvairiu laiku yra buvę 48 nariai. O juk pasirodydavo ne vien jie: po didžiuliais medžiais sunkiai telpantiems muzikos mylėtojams yra groję gitaristai kone iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir tokie žinomi atlikėjai, kaip Vytautas Babravičius (Simas), Aleksandras Makejevas, Kastytis Petryla (projekto „Bardų žygis per Lietuvą“ autorius ir vadovas), gitaros virtuozas, vienas geriausių gitaristų Baltijos šalyse Valdemaras Mikuckis (beje, jis pasirodė ir šių metų festivalyje), Edmundas Janušaitis (taipogi su draugais pasirodęs ir šiemet), Vaidas Mineikis, Ovidijus Jučys, Rytas Germanavičius ir kt. Kažkada čia grojo ir garsios dainos „Ryčka“ autorė, tuomet dar Kriūkų gimnazijoje besimokiusi Viktorija Masteikaitė – Wika.
Publika liko sužavėta gitaros virtuozo V. Mikucko pasirodymu. Nemažai festivalių dalyvių gitara išmokė groti pats A. Danielius. Tačiau jis apgailestauja, kad besidominčių gitaros muzika mažėja. Tai jaučiama ir gitaristų klubo veikloje – dabar jame belikę apie 10 aktyvių narių. Vieni emigruoja, kiti išvyksta į didesnius miestus, kiti ir pavargsta, neberanda laiko muzikai… Gal todėl A. Danielius užsimena, kad kitas –

20-asis festivalis – gali būti paskutinis. „Gal padarysime pertrauką, gal ieškosime kitų formų“, – svarstė festivalio sumanytojas.
A. Ozerenskis iš Jankų visuomet sulaukia daug aplodismentų. Visgi, anot jo, bardų atliekama muzika tebeturi savo klausytojų. Štai Jurbarke susikūrė ir antrus metus aktyviai veikia gitaristų klubas. Keturi jo nariai – Kęstutis Bastys, Alvydas Pilypauskas, Rolandas Kulikauskas ir Aridonas Daukša – pasirodė ir šiemet „Bičnamyje“ vykusiame festivalyje.
Be jau minėtų bardų, festivalyje „Bičnamyje“ šiemet dar koncertavo visuomet daugybės aplodismentų sulaukiantis Andrejus Ozerenskis iš Jankų, šeimyninis duetas iš Vilkaviškio Vilma ir Virgilijus Anelauskai, kiti bardai, o vakaronę tradiciškai smagiu pasirodymu užbaigė Zuzė – Juozas Bacevičius iš Kriūkų.
Pasak A. Danieliaus, renginyje bardai atlieka tokias dainas, kokias nori patys. Jokių reikalavimų, jokios cenzūros nėra. Kaip taisyklė, dauguma jų mėgsta atlikti savos kūrybos dainas – jos vertinamos labiausiai, tačiau pasitaiko ir žinomų dainų, ir labai sudėtingų kūrinių.
Gintaras KANDROTAS
Autoriaus nuotraukos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika