Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Atsinaujina ir plečiasi Kalvarijos biblioteka

Kalvarijos biblioteka remontuojama – griaunamos pertvaros, kad būtų daugiau erdvės, bus prijungta dar viena nemaža patalpa, skirta salei.Kalvarijos viešoji biblioteka šiuo metu remontuojama. Atsinaujinusi ji savo skaitytojams duris atvers ne tik modernesnė, bet ir erdvesnė.
Bibliotekos direktorė Laima Karpavičienė papasakojo, kad atnaujinimo projektas vadinasi „Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos patalpų pritaikymas bendruomenės projektams“. Didžiąją dalį lėšų – per 900 tūkst. eurų, skyrė ES regioninės plėtros fondas, iš savo biudžeto prisideda ir Kalvarijos savivaldybė.
Darbai prasidėjo liepos pabaigoje. Viduje griaunamos pertvaros, patalpos bus vientisesnės ir erdvesnės. „Atrodys estetiškiau, moderniau ir erdviau, – sako bibliotekos direktorė. – Patalpų plotas bus praplėstas beveik 100 kv. m – prie ankstesnių salių dar prijungiama savivaldybės kieme esančios katilinės patalpa, kuri bus renovuota. Ten įsikurs salė, skirta renginiams, parodoms. Taip pat bus įrengtos naujos higienos patalpos. Po remonto maždaug 20 kv. m prasiplės ir Vaikų literatūros skyrius. Jis taps gerokai modernesnis – bus įrengtas interaktyvusis stalas. Bus pakeisti baldai, tai būtina, nes buvusiems prieš remontą jau kone 50 metų. Iš lauko pusės bus įrengtas pandusas, kuriuo neįgalūs lankytojai be problemų galės įvažiuoti į patalpas, pagalvota, kad jiems patogu būtų patekti į visus skyrius.“
Atsinaujins ir kiti skyriai, ne tik patalpos atrodys estetiškiau, šiuolaikiškai, bet modernės ir skaitytojų aptarnavimas, kita veikla. Planuojama diegti modernią skaitytojų aptarnavimo sistemą. Bus daugiau savitarnos galimybių, skaitytojai daugiau patys galės naudotis technologijomis. Dėl saugumo bus pastatyti įrenginiai, trukdantys nepastebėtiems išsinešti knygų ar kitų dokumentų. Prie lauko durų bus pastatyta knygų grąžinimo dėžė – kad patogu būtų knygas atiduoti bibliotekos nedarbo metu.
L. Karpavičienė sakė, kad tikisi išplėsti edukacinę veiklą – minčių ir sumanymų buvo ir anksčiau, bet ribojo ankštos patalpos. Įrengtoje salėje ketinama rengti kultūros renginius, svarstoma čia perkelti ir Trečiojo amžiaus universiteto veiklą. Taigi biblioteka tikisi tapti dar svarbesniu traukos centru ir jaunimui, ir senjorams.
Iš gatvės pusės pastatas apšiltintas, tačiau iš kiemo pusės, prijungus buvusią katilinę, bus tvarkomas ir fasadas. Darbus atlieka UAB „VA Statyba“, remontą ketinama baigti metų pabaigoje.
Jurgita AUKŠTAITYTĖ
Redos BRAZYTĖS nuotrauka

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.