Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kaip rūpinatės savo asmeninių duomenų saugumu? (Gatvės interviu)

Praeivių Marijampolėje klausėme, ar jie apsipirkinėja internetu? Kaip tikrina internetinių parduotuvių, skelbimų patikimumą? Kaip saugo asmens duomenis? Ar nebuvo apgauti?

Judita.Želsvos gyventoja Judita:
– Internetinėse parduotuvėse esu pirkusi ne kartą. Tai patikima, patogu, o prireikus grąžinti prekę, daug paprasčiau negu įprastoje parduotuvėje.
Renkuosi žinomas internetines parduotuves, nerizikuoju su naujai atsiradusiomis. Banko kortelės PIN kodą esu įsiminusi, jo tikrai su kitais dokumentais nesinešioju, savo sąskaitos numerio, asmens kodo stengiuosi neviešinti.
Prieš keletą metų tik per plauką nenukentėjau nuo telefoninių sukčių. Patikėjau, kad mano sūnus padarė žalą klasės draugui ir nuėjau į parduotuvę pirkti sąskaitos papildymų. Atsitokėti padėjo pardavėja, perspėjusi, kad pakliuvau į sukčių rankas. Paėmiau ir paskambinau sūnui ir sužinojau, kad nieko jam nenutiko.

 

Žydrūnas

 

Liudvinave gyvenantis Žydrūnas:
– Internetinėse parduotuvėse apsipirkinėju dažnai, taip pat stebiu skelbimų portalus. Renkuosi patikimus, žinomus, o jeigu abejoju, ar matau, kad atsiradusi nauja internetinė parduotuvė, tikrinu. Naršau „Google“, skaitau atsiliepimus.
Niekada nesakau savo asmens kodo ten, kur nebūtina. Jeigu prašo pildyti anketą, pateikiu gimimo datą. Neatskleidžiu sąskaitų, mokėjimo kortelių numerių, apskritai stengiuosi tokius dokumentus saugoti. PIN kodą tiesiog įsimenu, gal todėl ir nepatyriau apgavysčių.

 

 

RaimondaMarijampolietė Raimonda:
– Internetinėse parduotuvėse apsiperku retai. Dažniausiai draugų, gerų pažįstamų rekomenduota. Niekada neperku aklai, prieš tai pasidomiu. Dokumentus saugau, nelaikau vienoje vietoje, nesinešioju, jeigu nereikia. PIN kodo neturiu niekur užsirašiusi, jis mano galvoje.
Apgauta nebuvau, nors sukčių skambučių esu sulaukusi. Iš karto supratau, kad bando apgauti, nes kalbėjo nesąmones. Mano brolis jau buvo miręs prieš kokius septynerius metus, kai paskambinęs vyras pranešė, kad jis pateko į avariją. Skambinusiojo telefono numerį perdaviau policijai.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.