Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Dar viena pažintis su Japonija

Ponia Tamoi Kotani sveikino, dėkojo ir lietuviškai... Būgnininkas tikrai pavergė ne vieno širdis... Šokyje – ir tradiciniai kabuki teatro elementai. Dramos teatre pilnutėlė klausytojų salė neseniai plojo grupės „Wa League“ iš tolimosios Japonijos koncertui. Tai nebe pirma Japonijos ambasados Lietuvoje dovana marijampoliečiams: per keletą pastarųjų metų buvo progos susipažinti su įvairių žanrų kūryba. Šį kartą – tradicinė, senoji tekančios Saulės šalies muzika bei šokiai.
Kreipdamasi į marijampoliečius Japonijos ambasados II sekretorė Tamoi Kotani padėkojo už galimybę surengti šį, vienintelį Lietuvoje, koncertą, kuris padės geriau pažinti Japonijos kultūrą: tokie renginiai padeda toli esančioms tautoms suartėti.
Ji pasveikino su nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje šimtmečiu, akcentavo, kad ypatinga garbė pasirodyti Kultūros sostinės žmonėms. Grupė atvyko iš Latvijos, kitą dieną turėjo iškeliauti į Estiją: tai projektas, skatinantis kultūrinius mainus.
Japonijos kultūrą pažįstame tikrai mažai, o jau apie senąją nėra ko nė kalbėti. Labiau gal žinomas kabuki teatras (ir tai – tik pavadinimu), jo elementų buvo ir šiame pasirodyme. Skambėjo ir mūsų ausiai neįprastos melodijos, atliekamos senoviniu instrumentu – tristyge liutnia, ir keturių senovinių būgnų ritmai. Atlikėjai iš scenos skleidė gerą nuotaiką, kuri, regis, daugumą koncerto dalyvių tikrai nepaliko abejingų.

Ne tik gausūs plojimai palydėjo paskutinius akordus: svečiams dėkojo ir savivaldybės vadovai.
„Suvalkiečio“ informacija
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.