Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Dėmesys Lietuvos mokyklai (Parodos)

Didelio formato nuotraukose – prieš šimtą metų veikusios Lietuvos mokyklos.Iki lapkričio 3 dienos Kultūros centro pirmame aukšte veikia fotografijų paroda „Lietuvos valstybės nepriklausomybės šimtmečiui – 100 mirktelėjimų“. Tai Vilniuje nuo 2012 metų veikiančio klubo „Fotokablys“ projektas. Svarstydami, kaip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, jo nariai (čia per 30 narių, ne vien vilniečių) nutarė įamžinti 1918 metais bei tarpukariu veikusias mokyklas. Juk jose buvo išugdyta Lietuvos šviesuomenė, čia buvo puoselėjama mūsų kalba, kultūra, tapatumo suvokimas. Projektas truko visus 2017 metus, parodoje eksponuojama daugiau nei šimto buvusių mokyklų nuotraukos. Projekto dalyviai važinėjo po Lietuvą – kaimus ir miestelius, kalbino vietinius gyventojus, ieškojo istorijos nuotrupų savo artimųjų prisiminimuose… Taip surado ir įamžino daug anuomet veikusių mokyklų pastatų. Nemažai buvusių mokyklų išliko: dabar jos tapę gyvenamaisiais namais ar įstaigomis, tačiau nemažai apleistų pastatų, o kitur neišliko nė jų.
Tai, ką klubo nariai darė įgyvendindami šį projektą, yra nauja, nes nėra daug informacijos apie tarpukariu veikusias mokyklas. Organizatoriai pažymi, kad tai, kas yra internete, gerokai prasilenkia su realia situacija: ten daug netikslios ar pasenusios informacijos, kuria, deja, dar vis naudojamasi. Tad projekto vertė iš tikrųjų didelė.
Tarp kitų autorių projekte dalyvavo ir savo darbus eksponuoja marijampolietė Birutė Kurtinaitienė.
„Suvalkiečio“ informacija
Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.