www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

„Per Atlantą: Lietuvos ir JAV draugystės amžius“

Spalio 18 d., ketvirtadienį, 17 val. Marijampolės kultūros centre bus pristatyta taip pavadinta paroda, atskleidžianti Lietuvos ir JAV bičiulystės šimtmečio puslapius. Lietuvos valstybingumo atkūrimo jubiliejui skirtą parodą kūrė JAV ambasada Lietuvoje, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos – muziejaus suburta istorikų komanda kartu su Fulbright moksliniu darbuotoju iš JAV Čarlzu Perinu.
Paroda atskleidžia šimtmetį brandintų ir puoselėtų JAV ir Lietuvos santykių dinamiką. Lietuvos ir JAV istorikai surinko unikalius dokumentus, fotografijas ir kitą istoriografinę medžiagą, atspindinčią svarbiausius istorijos faktus ir galbūt mažiau girdėtus pasakojimus apie įvykius bei asmenybes, formavusias ir lėmusias šiuos santykius. Nauju žvilgsniu parodoje pažvelgiama į lietuvių išeiviją Amerikoje ir jos vaidmenį, įkūnijant svarbiausias lietuvių viltis ir lūkesčius tarpukariu, per sovietų okupaciją bei Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Be kita ko, paroda atskleidžia Lietuvos ir Amerikos mokslininkų, menininkų ir sportininkų ryšius, bendrus jų sumanymus, kuriuos vienijo siekis dalintis abi šalis praturtinančia patirtimi.
Pasak JAV ambasadorės Lietuvoje Anne Hall, šis istorikų ir diplomatų kūrinys – tai simbolinis Amerikos ir Lietuvos ryšių brandos patvirtinimas. „Paroda pagerbia daugybę vyrų ir moterų abipus Atlanto, kurie kūrė kultūrinius, ekonominius ir politinius ryšius tarp mūsų dviejų didžių tautų. Jaučiame jiems didžiulį dėkingumą. Amerikos vyriausybė ir žmonės tikisi dar 100 metų draugystės ir partnerystės su Lietuva“, – sako ambasadorė.
Paroda savo kelionę po Lietuvą pradėjo Vilniuje. Per šiuos metus ji apkeliaus daugiau nei dešimt Lietuvos miestų ir miestelių, paskui bus nuolat eksponuojama Prezidento V. Adamkaus bibliotekoje-muziejuje Kaune.
Pristatymo renginyje laukiama dalyvaujant JAV ambasados Lietuvoje atstovų bei parodos kūrėjų. Paroda veiks iki spalio 27 d.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika