Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Marijampolę (Kviečiame apsilankyti)

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 24–28 d. kviečia į „Spindulio“ kino teatrą. 12-ojo renginio programa sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius reiškinius. Tradiciškai žiūrovai kviečiami apsilankyti filmų seansuose paaukojus nuo 1 eurocento.
Spalio 24 d. festivalį atidarys belgų režisieriaus Simono Gilardo (Simon Gillard) filmas „Boli Bana“ (2017). Šioje programoje pristatomi ryškiausi pastarųjų metų kūriniai, dalyvavę svarbiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose ir pelnę ne vieną prestižinį apdovanojimą. Boli Bana kaime vaikų perėjimas į suaugusiųjų pasaulį nėra toks paprastas kaip Vakaruose… Būti vyru ar moterimi reiškia pereiti įšventinimus, kuriuos patyrė jų tėvai, seneliai ir proseneliai.
Vokiečių režisierių Hanso Blocko (Hans Block) ir Morico Ryzevyko (Moritz Riesewieck) filmas „Interneto valytojai“ (2018) pasakoja apie Silicio slėnio kompanijoms dirbančius filipiniečius, kurie „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto. Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą: kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais?
Festivalio diskusijų programa „Drąsa kalbėti“ žmogaus teisėms neabejingus žiūrovus po seansų kvies kalbėtis nepatogiomis temomis. Viena inicijuojamų diskusijų – „Atviri pokalbiai apie smurtą šeimoje“ – įvyks spalio 26 d. po kanadiečių režisierių Atijos Kan ir Lorenso Džekmano (Attiya Khan ir Lawrence Jackman) filmo „Geresnis vyras“ (2017) peržiūros. Savo įžvalgomis ir patirtimi dalinsis Siga, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė ir Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė. Ką patiria moterys, vyrai, vaikai, kai šeimoje smurtaujama? Kokios to priežastys? Kaip galime padėti ir prisidėti kiekvienas iš mūsų?
Svarbios aplinkosaugos temos analizuojamos vokiečių režisieriaus Aleksandro Hiko (Alexander Hick) kino juostoje „Mąstantys kalnu“ (2018). Tai istorija apie šiaurės rytų Kolumbijoje, izoliuotame nuo Andų kalnų masyve išsibarsčiusią aruakų bendruomenę, kurios nariai dar vadinami senaisiais apledėjusių viršukalnių ir miškų sergėtojais. Jų teritorija yra vienas kūnas, jungiantis upes ir uolas, kurios, jei mokėtų kalbėti, papasakotų 500 metų trunkančią pasipriešinimo istoriją.
Spalio 28 d. festivalį uždarys amerikiečių režisierės Dženiferės Brėjos (Jennifer Brea) kino juosta „Be poilsio“ (2017). „Jaučiausi lyg mirusi, tačiau priversta stebėti toliau besisukantį pasaulį“, – teigė režisierė, kuri kaip ir daug kitų visame pasaulyje serga reta chroniško nuovargio liga, kuri ūmai prikausto iš pažiūros visiškai sveikus žmones prie lovos. Mūsų visuomenė dėl tebevyraujančių stereotipų ir nuostatų dažnai pasirenka to tiesiog nematyti…
Visa filmų programa ir bilietai www.nepatoguskinas.lt.

Organizatorių informacija

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.