Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Centro veikla Marijampolės savivaldybėje

„Ekspozicijos ant ratų“ viduje – šiurpą kelianti tikroviška aplinka, į kurią pakliūva prekybos žmonėmis aukos.Nuo prekybos žmonėmis šiandien kenčia visi Lietuvos regionai, ne išimtis ir Marijampolė. Čia nuolat ieškoma pažeidžiamų asmenų, siekiant juos išnaudoti. Pastaraisiais metais policija identifikuoja ir naujas prekybos žmonėmis formas – vertimą daryti nusikaltimus ir pelnymąsi iš to bei fiktyvias, išnaudojančias santuokas. Aukos, nusprendę bendradarbiauti su teisėsauga, nuolat patiria įtariamųjų spaudimą. Dėl to jos keičia parodymus, slapstosi, nepriima socialinės ir psichologinės pagalbos.
Centro padalinys Marijampolėje teikia kompleksinę pagalbą nukentėjusiems ir jų šeimoms, bendradarbiaujant teisėsaugos, socialinėms tarnyboms, aukos yra lydimos viso ikiteisminio tyrimo ir teisminių procesų metu, esant poreikiui – joms suteikiamas saugus prieglobstis kitame rajone. 2017 m. Marijampolės skyriuje suteikta pagalba 40 asmenų, iš kurių 26 buvo nukentėję nuo prekybos žmonėmis.
Didelis dėmesys skiriamas ir prevencinei veiklai, nes švietimas ir informavimas apie pavojus, būdus apsisaugoti yra vienintelė, šalia bausmės neišvengiamumo, priemonė, kaip duoti atkirtį prekeiviams žmonėmis ir jų parankiniams ir regione, ir visoje Lietuvoje. Kartu su prevencijos pareigūnais centro specialistai lankosi Marijampolės mokyklose, vaikų globos įstaigose, seniūnijose – organizuoja mokymus, dalija spausdintą medžiagą, rodo specialius filmus. Ypač veiksminga yra tarptautinių rėmėjų padovanota „Ekspozicija ant ratų“, kur demonstruojama, kaip atrodo darbinio išnaudojimo vietos, viešnamio sąlygos. Šį autobusėlį aplankė daugybė Marijampolės savivaldybės, aplinkinių miestelių gyventojų, moksleivių.
Kompleksines psichosocialines paslaugas gauna visi, kas nukentėjo ar galėjo nukentėti nuo įvairių prekybos žmonėmis formų: nepilnamečiai, vyrai, moterys.

Praktika rodo, jog neretai tai yra socialiai nedrausti, turintys žalingų įpročių, problemų su teisėsauga asmenys, bedarbiai, vienišos motinos. Prevencinės paslaugos orientuojamos į nepilnamečius ir jauno amžiaus asmenis.
Pagalbos teikimo procese jau nukentėjusiems asmenims (šiems bendradarbiaujant su teisėsauga) ir prevencinėse veiklose pagrindinis partneris yra Marijampolės AVPK: kriminalistai perduoda jų identifikuotus atvejus psichosocialinei pagalbai teikti KOPŽI centro darbuotojams. Kartu su prevencijos pareigūnais vykdomos informacinės, edukacinės akcijos.
Su Marijampolės savivaldybės Socialinių paslaugų skyriumi bendradarbiaujama ir teikiant pagalbą aukoms, ir rengiant prevencinius-edukacinius renginius.
Už kokybišką, greitą projekto veiklų viešinimą yra atsakinga radijo stotis „Kapsai“.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.