www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Atstovaus Suvalkijai

Kryžių meistras Andrius Bieliukas atstovaus Suvalkijai res-publikinėje parodoje.Baigėsi Marijampolės kultūros centre vykusios liaudies meno konkursinės parodos (savivaldybės ir regiono), turėjusios išrinkti, kas atstovaus Suvalkijai „Aukso vainiko“ baigiamajame ture. Parodų organizatorė Onutė Surdokienė, kreipdamasi į autorius ir juos palaikančius kolegas pasidžiaugė, kad iš visos apskrities į regiono parodą suplaukė nemažai gražių darbų. Lankytojai gėrėjosi net keturių Vilkaviškio audėjų naujais darbais, dailiomis Gražinos Kalvaitienės iš Kazlų Rūdos riešinėmis ir kojinėmis, tradicinėmis punskiečių verbomis, šakiečių įvairių žanrų kūrybos gausa… Kultūros centro direktorės pavaduotojas Ričardas Bagdanavičius visiems dalyviams įteikė padėkos raštus ir linkėjo kūrybinės sėkmės.
„Aukso vainiko“ ekspoziciją papuoš Janinos Blažukienės audiniai. Vertinimo komisijos pirmininkė, Nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė Teresė Jurkuvienė irgi džiaugėsi turtinga ir įvairia šio krašto meistrų darbų paroda: po didžiosios Šimtmečio dainų šventės parodos, kuriai pateikta visa, kas geriausia, ne vienas iš šalies autorių dabar nė neteikė (nebeturėjo) savo darbų… Smagiausia, kad pasirodė naujų vardų, ir nors kol kas darbai nepretenduoja į „vainiką“, tai nuteikia viltingai.

Beje, dabar pelniusieji aukščiausią įvertinimą kitą kartą siekti jo galės tik po septynerių metų (iki šiol buvo penkeri). Pirmininkė daug gerų žodžių pasakė ir Trečiojo amžiaus universiteto folkloro ansamblio „Senapilė“ (vad. Dalia Venckienė) adresu: kolektyvas, pasipuošęs tautiniais rūbais, renginį nuspalvino dainomis…
Renginio organizatoriai ir svečiai ploja nuotaikingam „Senapilės“ pasveikinimui (Teresė Jurkuvienė trečia iš kairės).Paskelbus rezultatus paaiškėjo, kad „Aukso vainiko“ konkursinėje parodoje Suvalkijai atstovaus audėja Janina Blažukienė iš Vilkaviškio ir kryžių meistras iš Šakių Andrius Bieliukas. Vaizduojamosios dailės kategorijoje pirma vieta neskirta, tad ir mūsų atstovo nebus.
II vieta už tapybos darbus šioje kategorijoje pripažinta Aidai Plaušinaitienei (Šakių r.), dvi trečiosios – Danutei Vaičiulienei (Marijampolė) ir Ritai Kutilienei (Punskas).
Už taikomosios liaudies dailės kūrinius II vieta skirta audėjai Margaritai Kutkienei iš Vilkaviškio, trečiosios – jos kolegei Vilijai Šūmakarienei ir marijampoliečiui keramikui Arūnui Matulevičiui.
Respublikinė paroda sausio 6 d. vyks Širvintose.

„Suvalkiečio“ informacija, Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika