Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Svajonės pildosi, jei labai tiki... (Iniciatyvos)

Ausma Sakalauskaitė dėkojo daugybei žmonių – palaikančių, pritariančių, padedančių...Tuo dar kartą įsitikino Kalvarijoje jau keletą metų veikiančios asociacijos „Skambėjimas“ ir jos choro „Sonantem“ žmonės. Šiems metams jie turėjo tikrai didelių (kai kam iš šalies gal atrodė – nelabai realių) svajonių. Pereiti atrankas ir patekti į Šimt-mečio dainų šventę: pavyko labai intensyviai padirbėjus ruošiant repertuarą.
Rečitalį parengęs pianistas Arnoldas Jasevičius džiaugėsi, kad atsirado geras instrumentas – jų pas mus dar vis reta...Išvykti į Italiją, įsigyti pianiną ir laiptus chorui. Kelionė įvyko, laiptai netrukus irgi bus, o naujasis pianinas buvo viešai pristatytas paskutinį spalio šeštadienį…
Jau anksčiau buvome minėję, kad ketvirtus metus vykdoma „Maksimos“ bendruomeninių iniciatyvų programa „Mes bendruomenė“ tarp daugybės projektų iš visos šalies pastebėjo ir kalvarijiečių teiktą, kurio šūkis „Mums choras svarbus kaip oras“. „Žmogui reikia žmogaus, o chorui – pianino, laiptų ir lėšų kelionei“ – tokia jo esmė; lėmė choro veiklos unikalumas, ypatinga jo sudėtis (kelių kartų dalyviai). Projekto vertė – per 13 tūkstančių eurų, „Maksima“ skyrė 8,5 tūkstančio, likusius teko susirinkti patiems… Minėtame renginyje choro vadovė Ausma Sakalauskaitė dėkojo Kalvarijos savivaldybės vadovams, įstaigoms ir atskiriems žmonėms, padėjusiems išsipildyti svajonėms – kaip padėka buvo ir šis koncertas. (Beje, per šiuos metus būta daugiau kaip 20 koncertų, dainuota ir giedota lietuvių, italų kalbomis, lotyniškai…)
Su choru dirbantis koncertmeisteris Arnoldas Jasevičius papasakojo apie naująjį „Yamaha“ firmos pianiną, apžvelgdamas šio instrumento kelią bei transformaciją nuo XV a. iki mūsų dienų. 88 klavišai ir tūkstančiai smulkių detalių leidžia skambėti stebuklingai muzikai. Pia-nistas pademonstravo instrumento galimybes, atlikdamas F. Šuberto, J. S. Bacho, F. Šopeno kūrinius, o koncertą užbaigė akopanuodamas chorui…
Gražia veikla džiaugėsi „Maksimos“ atstovė Jurgita Kurienė, savivaldybės ir kultūros centro atstovai bei visi, pritariantys ir besidžiaugiantys „Sonantem“ veikla… ir naujomis svajonėmis.
Lina VOLUNGYTĖ, Romo LINIONIO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.