www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

III tarptautinė Rimvydo Žigaičio vaikų ir jaunimo kamerinės muzikos savaitė

Nuotrauka atminčiai.Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykla organizavo jau tradicine tampančią III tarptautinę Rimvydo Žigaičio vaikų ir jaunimo kamerinės muzikos savaitę, skirtą gerbiamo Maestro 85-osioms gimimo metinėms.
Šių renginių iniciatorės ir sumanytojos – pianistė Eglė Kasteckaitė, menų mokyklos direktorė Virginija Savickė-Makūnienė.
Pirmą dieną atidarymo iškilmėse pilnutėlėje Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio bibliotekos salėje sveikinimo žodį tarė renginių garbės viešnia prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė, kompozitoriaus Rimvydo Žigaičio dukra. Malonu pastebėti, kad į renginį atvyko ir daugiau šeimos narių: jo sesuo Alvytė Žigaitytė-Pabalienė, dukterėčia Diana Dambrauskienė ir sūnėnas Ramūnas Pabalys. Renginio globėjo Kazlų Rūdos savivaldybės mero Vytauto Kanevičiaus institucijai atstovavo gausus būrys savivaldybės administracijos atstovų, mero patarėja Milda Paškauskienė. Sveikinimo žodį tarė administracijos direktorius Valdas Kazlas.
Atidarymo iškilmes vainikavo aktorės Sandros Daukšaitės, pianistės Eglės Kasteckaitės ir violončelininkės Elenos Daunytės pasirodymas „Muzikos ir poezijos vyksmas“, sujaudinęs visus klausytojus iki širdies gelmių. Renginių garbės viešnia Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė, kompozitorė, prof. A. Žigaitytė-Nekrošienė mielai pasidalijo prisiminimais apie savo tėtį. Atidarymo iškilmėse skambėjo lietuvių kompozitorių kūriniai, atliekami jaunųjų muzikantų – vietinių ir atvykusių iš aplinkinių miestų.
Antrą dieną jaunųjų muzikantų laukė rimtas konkursas. Konkursantus vertino tarptautinė komisija: pirmininkė Eglė Kasteckaitė (pianistė iš Vilniaus, fortepijono mokytoja metodininkė, koncertmeisterė metodininkė, įvairių muzikos projektų vadovė), nariai: Arvydas Kazlauskas (saksofonininkas, Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijos, Rygos Jazepo Medinos aukštesn. muzikos mokyklos dėstytojas, saksofonininkų kvarteto „Atomos“ įkūrėjas, solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas), Reda Puodžiukė (smuikininkė, JAV mokyklų „Happy music“ ir „Musika“ pedagogė, šiuo metu dirbanti smuiko mokytoja Lietuvoje, privačios Neries muzikos mokyklos viena iš įkūrėjų, kamerinės muzikos atlikėja), Gintarė Skėrytė (dainininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, dainavimo mokytoja ekspertė, atlikėja), Zigmas Čepulėnas (gitaristas ir gitaros mokytojas, Baltijos gitarų kvarteto narys ir vienas iš įkūrėjų).
Antra diena baigėsi iškilmingu laureatų ir diplomantų apdovanojimu, komisijos narių ir laureatų koncertu.
Pianistė Eglė Kasteckaitė, violončelininkė Elena Daunytė ir aktorė Sandra Daukšaitė surengė pasirodymą „Muzikos ir poezijos vyksmas“.Komisija paskelbė konkurso laureatus, kurie rungėsi solisto ir ansamblio kategorijose, taip pat pagal amžiaus grupes – nuo jauniausių (A) iki vyriausių (C). I vietą laimėjo Tadas Ruzveltas (solistas, grupė B), Indrė Manikaitė ir Kristupas Černeckis (ansamblis, B). II vietą laimėjo Titas Chmieliauskas (solistas, B), Lukrecija Kalinauskaitė (solistė, B), Beatričė Tūtlytė ir Augustė Januškevičiūtė (ansamblis, B). III vietą laimėjo Rusnė Sakalauskaitė (solistė, A), Luknė Šlekytė, (solistė, A), Simona Matelytė (solistė, B), Milda Emilija Kemzūraitė ir Mija Avižienytė (ansamblis, B), Tadas Ruzveltas ir Rimantė Kalvaitytė (ansamblis, B).
Konkursantai taip pat buvo apdovanoti specialiais prizais: renginių globėjo mero V. Kanevičiaus prizas atiteko geriausiai pasirodžiusiam Kazlų Rūdos atstovui Tadui Ruzveltui, Seimo nario Kęstučio Mažeikos prizas už atsakomybę ir ištikimybę muzikos menui – Augustui Česnavičiui, prof. A. Žigaitytės-Nekrošienės specialieji prizai – už kamerinį muzikavimą Emos Stravinskaitės (smuikas), Augusto Česnavičiaus (kanklės) ir Tomo Janušaičio (fortepijonas) instrumentiniam trio, visų simpatijas pelniusiam Tito Chmieliausko (saksofonas) ir Rimantės Kalvaitytės (fortepijonas) duetui.
Konkurso dalyvius ruošė šie mokytojai: Agnė Sipavičienė, Irena Valiulienė, Irena Dulinskaitė, Laima Rotomskienė, Eglė Kasteckaitė, Albinas Guželis, Valda Puskunigienė, Gintautas Puskunigis, Dana Žemaitienė, Irena Valiulienė, Agnė Sipavičienė, Rūta Bimbaitė ir Virginija Savickė-Makūnienė. Mokiniams akompanavo koncertmeisteriai Robertas Klimantavičius, Valdas Mačiulskas, Evelina Sušinskė ir koncertmeisterė mokinė Rimantė Kalvaitytė.
Trečią dieną į R. Žigaičio menų mokyklą sugužėjo nemažas mokytojų būrys iš Marijampolės, Jurbarko, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos, jie sėmėsi patirties iš komisijos narių – patyrusių pedagogų ir atlikėjų.
Už pagalbą ir paramą dėkojame rėmėjams, organizatoriams, part­neriams.
Milda ŽEMAITIENĖ,
Rimvydo Žigaičio menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Nuotraukos iš mokyklos archyvo

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika