Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Iš tiesų – labai viešas gyvenimas... (Parodos)

Romas Linionis sako, kad jam, kaip muziejininkui ir tikram marijampoliečiui ne tas pats, kas vyksta šiame mieste ir kaip jis atrodo.Iki gruodžio 5 dienos Marijampolės kultūros centro pirmame aukšte veikia Romo Linionio fotografijų paroda „Tylus reklamos gyvenimas“. Tai, kaip teigia autorius, „visai ne kūrybinė paroda, tik užfiksuota ir pateikta tai, kas yra aplink mus ir kartu su visais gražiais dalykais, kuriuos mielai rodome svečiui, kuria miesto bei mūsų pačių įvaizdį… Ir juokingų, ir kurioziškų, ir piktinančių nuosaikius žvilgsnius vaizdelių ypač padaugėja tam tikrais periodais.“ Ekspozicijoje – tris dešimtmečius fiksuotos skelbimų lentos bei kitos vietos, kur reklama, pasak fotografo, „gyvena savo tylų, atrodytų, nepriklausomą gyvenimą“.
Vienas parodos eksponatų.Bet taip nėra. Spalvingos renginių afišos, į jautriausias mūsų sąmonės vietas taikantys plakatai – visur šviesūs, dori veidai ir teisingi šūkiai – kviečia balsuoti už geriausią iš geriausių (kandidatą, partiją, grupę…), banalūs siūlymai įsigyti vištų ar parduoti plaukus susidėlioja į keistą, kartais juokingą, neretai graudžią mozaiką ar apdriskusį skiautinį…
Fotografas sako, kad jam nesuvokiamas žmonių noras niokoti, plėšyti, terlioti. „Kita vertus, kiek­vienas plakatas, afiša jau yra kūrinys, ten įdėta darbo, kūrybos, pinigų. Bjauriai elgiasi niokotojai, bet pagalvoti, kur ir ką kabinti, klijuoti gal turėtų ir tą darbą atliekantys ar besireklamuojantys žmonės?“ Tad šios parodos nuotraukos bei gausus archyvas – ir tokius laiko ženklus atspindintys dokumentai.
Parodą autorius skiria Kraštotyros muziejaus, kuriame jau netrumpai dirba, jubiliejui (paties muziejaus erdvės perkrautos…). O atidarymas, nežiūrint ne visai linksmų pamąstymų, buvo linksmas – net su dūdų muzika…
„Suvalkiečio“ informacija
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.