www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

5 patarimai norintiems gero apšvietimo lauke

Nuosavų namų šeimininkai tikriausiai turi norą visą kiemą bei aplink namą esančią lauko teritoriją paversti kuo įmanoma malonesne bei jaukesne. To niekas net neįsivaizduotų be tinkamo apšvietimo, kuris pavakarę bei naktį pavers aplinką geriau matomą, o viską gražiai suderinus galbūt net užgniauš kvapą. Visgi, ne viskas yra taip paprasta ir reikėtų žinoti bent tam tikrus dalykus apie gerą (raktinis žodis – gerą) lauko apšvietimą. Štai 5 patarimai būtent šia tema.

Judesio davikliai

Praleiskime per daug aiškius sprendimus ir paminėkime naują, bet labai populiarų įrenginį – judesio daviklius. Jie būna susieti su apšvietimu ir pajutę judesį tam tikroje teritorijoje įjungia šviesas. Tokį sprendimą labai patogu rinktis įvažiavime, prie vartelių, neapšviestose teritorijose palei namą, šalia takelių. Na, beveik visur, kur apšvietimas palengvins judėjimą ar sukurs komfortą. Judesio daviklius sureguliuokite taip, kad šviesa neįsijungtų jums esant per toli arba neimtu reaguoti per vėlai, todėl galbūt vertėtų pasikliauti specialistais.

Vandens telkinių apšvietimas

Jeigu turite prabangą namų kieme turėti baseiną ar kitą vandens telkinį, povandeninis arba šalimais esantis apšvietimas puikiai sustiprins atmosferą. Vandens apšvietimas, po vandeniu rekomenduojamas tik baseinuose, kadangi priežiūra kūdroje gali būti tiesiog košmariška. Povandeniams šviestuvams reikia aukšto atsparumo sertifikato (IP 67-68). Na, o šalia vandens apšvietimas yra ne tik graži dekoracija, bet ir saugumo garantas. Juk nenorite, kad neatidus svečias ar vakarėlio metu „įšilęs“ jūs pats netikėtai išsimaudytumėte?

Nenukreipkite šviesos į akis

Yra šviestuvai montuojami į grindinį. Jie gražūs, patogūs, labai estetiški bei reikia žiūrėti tiesiai tiesiai į juos, kad būtų nemalonus poveikis akims. Šiaip šviestuvus pakaks nukreipti tinkama kryptimi, nebūtina ieškoti kažkokio specialaus modelio. Tačiau, jei norite rinktis iš plataus asortimento  ir lauko bei vidaus šviestuvus įsigyti už patrauklią kainą, užsukite į b-a.eu .

Ką apšviesti?

Turbūt daug kas sutiktų, kad pati technika nėra tiek svarbi, kiek efektyvus jos panaudojimas. Tai, kaip nukreipsite ir išdėliosite savo šviestuvus bus tai, dėl ko naktį ar vakarop pravažiavimas ar laiptai matysis geriau. Kur konkrečiai išdėlioti šviestuvus?

  • Lauko durys
  • Laiptai
  • Įvažiavimas
  • Sklypo kampai
  • Slenksčiai/perėjimai
  • Takeliai

Nepamirškite ir tų vietų, kur praleisite daug laiko, tai yra pavėsinė ar veranda. Su šviesomis galite ir šiek tiek „pažaisti“, kad jos neužsibūtų vienoje vietoje. Sukurkite vis naują peizažą ir vaizdą, naudodami tik savo vaizduotę bei turimą įrangą. Galite sustiprinti vienos vietos apšvietimą, kur vakarojate, o patraukti šviestuvus iš ten, kur jų nereikia. Vis dėlto, dažnai montuojami stacionarūs šviestuvai, todėl tokia opcija bus tikrų tikriausia prabanga.

Kaip sutaupyti?

Ilgainiui sutaupyti padės saulės baterijomis varomi žibintai arba „Smart“ funkcijomis apginkluota įranga. Dauguma modernių apšvietimo sprendimų jau gali būti suderinami su išmanių namų funkcijomis ar net pririšti prie jūsų išmaniojo įrenginio, todėl galite sumažinti elektros sąskaitą ir šviestuvus naudoti tik tada, kada jų reikia.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika