www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

„Skulptoriai – atkurtos valstybės šimtmečiui“

„Skulptūros menas turi potenciją pernešti žinią į ateitį“, – sakė A. Jasiukevičiūtė ir D. Kučas, šiam projektui atidavę daugybę laiko.Taip vadinasi paskutinė šiais, Kultūros sostinės metais, M. B. Stankūnienės menų galerijoje atidaryta paroda. Ir nors šis žanras marijampoliečiams pažįstamas (po vieną kitą solidžią parodą būna kasmet), tokios skulptūros darbų ekspozicijos dar tikrai nėra buvę. Kaip sakė jos sumanytojai ir kuratoriai Aušra Jasiukevičiūtė ir Daumantas Kučas, tai trejų metų projektas: kolekcijoje per 100 kūrinių (autorių aštuonios dešimtys). Į Marijampolę atvežta trisdešimties skulptorių kūryba. „Švenčiame Lietuvos šimtmetį savo kūryba, dovanojame jos žmonėms progą regėti, lytėti – patirti skulptūrą, nes tai vienas seniausių, vienas brangiausių ir įdomiausių menų. Jis turi ypatingą galią paveikti žiūrovą, išlikti tūkstančius metų, pergyventi madas, nemeilės epochas, nunešti žinią ateičiai. Ši paroda yra skulptorių socialinė akcija, pilietinė iniciatyva, kūrybinė reakcija į dabarties iššūkius, nes tai ir iššūkiai valstybingumui. Sujudimas jubiliejaus dėka kelia ir daug klausimų, provokuoja diskusijas apie meninę kalbą.
Ekspozicija, kokios niekur kitur neišvysite.Būtinas dialogas tarp kūrėjo ir visuomenės“. Parodos organizatoriai sakė manantys, kad viešose erdvėse turi būti ir tai, kas kalba apie tradicijas, ir naujausios meno apraiškos. Todėl parodoje matome ir jau pripažintų, ir jaunų autorių darbų, neužmiršti svetur išvykę skulptoriai, taip pat dalyvauja latvių autorių. Svečiai dėkojo už pagalbą visiems prisidėjusiems: vien techniškai surengti tokią ekspoziciją nėra lengva…
Už galimybę pamatyti, padiskutuoti ir pamąstyti prie ryškiausių kūrėjų darbų padėkojo Marijampolės savivaldybės merės pavaduotojas Romualdas Makauskas, Kultūros centro direktorės pavaduotojas Ričardas Bagdanavičius, į diskusiją įsijungė marijampoliečiai menininkai. Kęstučio Balčiūno nuomone, „skulptoriai fiksuoja laikotarpį, privalo kalbėti teisingai…“ Jo darbų taip pat čia yra.
Paroda M. B. Stankūnienės menų galerijoje veiks iki sausio 14 dienos: būsite renginiuose, kurių iki švenčių gausu – būtinai užsukite.
Nijolė LINIONIENĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika