www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Nugalėti roto virusą!

Nesvarbu, apie kokią ligą bekalbėtume, aktualūs tokie pat dalykai – simptomai ir gydymas. Roto virusas gydymas – šitokios informacijos paieškos žiemą gana intensyvios. Nesunku suprasti, kodėl. Šaltuoju metų laiku uždarose patalpose virusas sparčiai plinta, tad nemažai lietuvių susiduria su jo sukeliamais simptomais. Visgi tai nėra taisyklė – žiema gali praeiti ir be susirgimo.

O ką daryti, jeigu jau pajutote simptomus? Ir išvis kokie tie simptomai? Pakyla temperatūra, viduriuojama, vemiama, gali skaudėti pilvą.

Nugalėti virusą

Roto virusas gydymas – trys neatsiejami žodžiai. Ir ne tik žodžiai, o realūs veiksmai, kurių imamasi siekiant nugalėti infekciją.

Pirmas patarimas – nenumoti ranka į higieną. Nepamiršę nusiplauti rankų su muilu galite išvengti roto viruso! O susirgę to irgi neturėtumėte pamiršti, mat taip ir patiems bus paprasčiau pasveikti, ir aplinkiniams bus lengviau nesusirgti.

Antras patarimas – nedelsti. Jei kamuoja liga, reikėtų kreiptis į specialistus, kurie įvertinę situaciją išrašys medikamentų ir nurodys, kaip gydytis.

Trečias patarimas – gerti pakankamai skysčių. Nuo pustrečio iki trijų litrų vandens suaugusiam žmogui ir litru mažiau vaikui.

Ketvirtas patarimas – nevalgyti sunkiai virškinamų patiekalų. Taip pat nepadauginti prieskonių.

Kiekvienas atvejis daugiau ar mažiau individualus, vadinasi, sunku vadovautis tam tikra universalia informacija. Jeigu kur nors girdėjote, kad koks nors dalykas labai padeda, dar nereiškia, kad tai tiesa. O jeigu kas nors teigia, jog, pavyzdžiui, vandens gėrimas neduoda naudos, tai vėlgi nebūtinai yra teisybė ir visiems galiojantis patarimas.

Sąmoningumas

Roto viruso gydymo reikalais medikai rūpinasi atsakingai, pateikia rekomendacijų, kaip elgtis. Svarbu ir pacientų sąmoningumas. Pavyzdžiui, jei susirgote ir pasinaudoję tualetu nesiplausite rankų, nereikėtų stebėtis, kad greitu metu susirgs ir namiškiai. Tai ne tik leidžia suprasti, kaip svarbu laikytis higienos normų, bet ir apskritai priverčia suklusti, kaip nesielgti, kad problemos neužkluptų aplinkinių.

Prie sąmoningumo verta priskirti ir ankstesnėje pastraipoje išsakytą mintį, jog kiekvienas atvejis individualus. Nors informacijos apie rotavirusinę infekciją nestinga, visuomet tikslingiausiai patars gydytojai, į kuriuos kreipsitės. Kitaip tariant, vien nuogirdomis vadovautis nederėtų.

 

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika