www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kazio Borutos gražiausias miestas – ir Lietuvos mažoji kultūros sostinė

Penktadienį Liudvinave vyko Mažosios kultūros sostinės atidarymo iškilmės. Liudvinavas visus metus didžiuosis Lietuvos mažosios kultūros sostinės titulu, čia nuolatos vyks įvairiausi kultūriniai renginiai. Simboliška tai, kad šį garbingą titulą miestelis gavo būtent šiais – 2019 metais, minėdamas 300 metų jubiliejų.

Seniūnės idėją parėmė visos bendruomenės
Bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Čekauskas džiaugiasi, kad visus metus bus garsinamas Liudvinavo vardas.Idėja dalyvauti Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuotame konkurse „Lietuvos mažoji kultūros sostinė 2019“ kilo Liudvinavo seniūnijos seniūnei Jolantai Maceikienei. Ji yra ir asociacijos „Liudvinavo miestelio bendruomenė“ vadovė. Seniūnės idėjai pritarė Liudvinavo bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Čekauskas. Rekomendacijas dalyvauti konkurse parašė Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė ir Liudvinavo šv. Liudviko parapijos klebonas Žyd­rūnas Kulpys. Atrankoje Liudvinavo miestelio bendruomenė iškovojo Mažosios kultūros sostinės titulą.
Į projekto darbą įsijungė ir Liudvinavo K. Borutos gimnazijos bei Moterų katalikių bendruomenės, kraštiečiai, išeiviai, ūkininkai, verslininkai, seniūnijos gyventojai.

Atidarymo iškilmės
Į iškilmes atvyko ir karalius Liudvikas, Liudvinavo įkūrėjas.Mažosios kultūros sostinės atidarymo iškilmės prasidėjo teatralizuotu Liudvinavo miestelio istorijos pristatymu, kurį parengė Liudvinavo laisvalaikio salės režisierė Vita Gvazdaitienė. Susirinkusieji su įdomumu stebėjo ekrane rodomus dokumentinius vaizdus nuo miestelio praeities iki dabarties. Pasak senųjų gyventojų, Liudvinavas buvo visada garsus, jame yra lankęsis net Prezidentas A. Smetona ir pasodinęs ąžuoliuką, kuris ligi šiol žaliuoja.
Kultūros sostinės iškilmingo atidarymo pradžią paskelbė trijų bendruomenių, kurios ir rūpinosi, kad šis titulas atitektų Liudvinavui, vadovai: seniūnė Jolanta Maceikienė, Liudvinavo bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Čekauskas ir Šv. Liudviko parapijos klebonas Žydrūnas Kulpys.
„Šiandien Liudvinavui ypatinga diena. Galime pasidžiaugti puikia savo kasdienybe, gražiais darbais. Noriu padėkoti bendrakeleiviams už padrąsinimą, nes tik gražioje bendrystėje galimi dideli darbai“, – sakė Jolanta Maceikienė. Kunigas Žydrūnas Kulpys linkėjo visiems kurti ir dalintis gerumo kultūra. Liudvinaviečiams skambėjo ištraukos iš gražiausių miuziklų, o solistas Liudas Mikalauskas linkėjo, kad Mažojoje kultūros sostinėje gimtų dideli renginiai. „Liudvinavas neatsitiktinai tapo Mažąja kultūros sostine. Pamenu, kai prieš penkerius metus atėjau į miestelį dirbti, ši vieta pasirodė tokia jauki, unikali. Kai namuose jauku, gimsta prasmingi projektai, daromi dideli darbai“, – sakė kunigas. Bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Čekauskas pasidžiaugė, kad Liudvinavas Mažosios kultūros sostinės vardą gavo ypatinga proga – švęsdamas 300 metų jubiliejų. „Viliuosi, kad bus dar daug gražių renginių, o mūsų bendruomenė pateisins garbingą vardą“, – sakė Ž. Čekauskas.
Liudvinavo bendruomenę sveikino Marijampolės merė Irena Lunskienė, pasidžiaugusi, kad kultūra iš Marijampolės nesitraukia, kad turima puikių kultūrą kuriančių ir puoselėjančių žmonių. „Kai 2000-aisiais atėjau dirbti į Liudvinavą seniūne, net nesvajojau, kad miestelis taip išaugs visomis prasmėmis. Nepaprastai džiaugiuosi, kad šiandien Liudvinavui iš Marijampolės perduodame Kultūros sostinės simbolį – varpą. Didžiulė garbė turėti šį vardą. Tai lemia darbas. Žinau, kiek daug visa Liudvinavo bendruomenė dirbo, kad Mažosios kultūros sostinės titulas atitektų jiems“, – sakė merė. Liudvinavo žmones sveikino ir Antanavo bendruomenės atstovai. Pirmininkė Reda Kneizevičienė linkėjo tęsti Mažosios kultūros sostinės tradicijas, nes pernai šį garbingą titulą turėjo Antanavas.
Režisierė Vita Gvazdaitienė, kurios vadovaujamas Liudvinavo laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Žalias sodas“ profesionalumu garsina Liudvinavą, o režisuoti renginiai kiekvieną kartą kelia nuostabą, sakė nepaprastai džiaugiasi, kad likimas lėmė gyventi ir dirbti Liudvinave, kur žmogui kurti sudarytos didžiulės galimybės.
Gražiausius lietuviškų miuziklų kūrinius dovanojo Kauno valstybinio muzikinio teatro atlikėjai.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika