Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Laukiame visų gyventojų

Liudvinavas švenčia 300 metų jubiliejų.Liudvinavo seniūnė Jolanta Maceikienė.– Liudvinavo miestelyje gyvena apie 1000 gyventojų, visoje seniūnijoje – apie 5000. Įgyvendinami projektą „Sūduvos krašto mažajai kultūros sostinei Liudvinavui – 300 metų“ norime, kad į renginius ateitų kuo daugiau seniūnijos žmonių, kad jie dalyvautų koncertuose, spektak­liuose, parodose, kultūrinis miestelio gyvenimas teiktų džiaugsmą. Juk tai – atgaiva sielai, praturtina žmogaus vidų, skatina jį tobulėti. Kartu norime paraginti gyventojus būti aktyvius, siūlyti įvairias idėjas, juk Liudvinavo, kaip Mažosios kultūros sostinės, metai tik prasidėjo. Mūsų tikslas – sudaryti sąlygas pasireikšti Liudvinavo miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojų meninei saviraiškai ir kūrybingumui.
Organizacinis komitetas aptaręs programą visiems metams, aišku, atsižvelgsime į finansavimą, kiek turėsime lėšų, bet mūsų šių metų tikslas – profesionalūs, prasmingi renginiai. Geriau tegul visko bus mažiau, bet profesionaliau.
Loreta Dzemijonaitė-Feitušienė sumanė numegzti 300 angelų ir jais papuošti bažnyčią. Jau įvyko Mažosios kultūros sostinės atidarymo šventė. Paskelbėme fotografijų konkursą. Liudvinavo seniūnija kviečia visus fotografuoti Liudvinavo seniūnijos vietoves, gamtovaizdžius visais metų laikais. Nuotraukas siųskite el. paštu: liudvinavoseniunija@gmail.com iki 2019 metų lapkričio 1 d. Metų pabaigoje bus išrinkti ir apdovanoti keturių gražiausių fotografijų autoriai.
Planuojame į miestelio bažnyčią kviesti profesionalius atlikėjus. Loreta Dzemijonaitė-Feitušienė sumaniusi numegzti 300 angelų ir papuošti bažnyčią.
Liudvinavo centre esanti Jakštų sodyba ketina gaminti karaliaus Liudviko girą ir ja vaišinti į miestelį užsukusius svečius. Norime, kad Liudvinavas taptų žinomu, į istorija turtingas Liudvinavo apylinkes atvyktų turistai.

Kelių muziejuje Vievyje radome nuotrauką, kurioje užfiksuota, kaip 1967 metais asfaltuojama viena iš pagrindinių miestelio gatvių.

Tikimės sujungti į bendrą veiklą visas miestelyje esančias bendruomenes: parapijos, mokyklos, ambulatorijos, bibliotekos, kad visi gyventojai pajustų, kokie šie metai ypatingi Liudvinavui. Esame numatę kviesti žymius kraštiečius, išeivijos atstovus. Taigi visus metus tikimės turėti prasmingų renginių, juose matyti gausiai susirinkusius visus seniūnijos gyventojus. Pati didžiausia mūsų šventė bus per Liudviko atlaidus, paskutinį vasaros sekmadienį, kuomet švęsime jubiliejinį miestelio gimtadienį. Viliamės, kad garbingas vardas, kurį turėsime visus metus, ir mūsų visų bendra veikla ugdys bendruomeniškumą, tapsime draugiškesni ir kultūringesni.

 

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.