Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Senoji Marijampolės istorija prabyla meno kalba

Eduardas Končius pristatė miniatiūrų parodą „Senoji Marijampolė“, kuri turėtų būti įdomi ir meno, ir istorijos mėgėjams.Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje atidaryta marijampoliečio menininko Eduardo Končiaus miniatiūrų paroda „Senoji Marijampolė“.
Paroda įdomi ir meno, ir istoriniu pažintiniu požiūriu. Meno raiška miesto istoriją daro dar įdomesnę.
Muziejuje veikiančioje parodoje eksponuojamos unikalios, daug darbo bei itin didelio kruopštumo, atidumo ir atsidavimo iš autoriaus pareikalavusios įspūdingos miniatiūros, kuriose užfiksuota miesto istorija, vaizduojami Marijampolės istoriniai pastatai. Kai kurie iš jų pasikeitę, bet išlikę iki šiol, kiti likę tik prisiminimuose. E. Končius – Respublikinio konkurso „Aukso vainikas“, organizuojamo Lietuvos liaudies kultūros centro, laureatas, įvairių paro­dų dalyvis, konkursų laimėtojas puikiai įvertintas už vaizduojamosios dailės kūrinius, garsinantis mūsų miestą savo išskirtiniais nuostabiais darbais.
Marijampolės metraštininkas E. Končius jau keletą dešimt­mečių savo darbuose fiksuoja miesto istoriją. Tai Marijampolės dokumentika mažose miniatiūrose, kurias įdomu žiūrėti.
Miniatiūros – kone juvelyriškas menas ir, beje, ne taip dažnai sutinkamas žanras.Parodos atidarymo renginyje autorius prisiminė savo kūrybinio kelio pradžią – atspirties tašku, tarsi paskatinimu menininko keliui tapo Marijampolėje prieš keletą dešimtmečių įkurtas menininkų klubas „Mūza“, ne tik subūręs bendraminčius, bet ne vieną ir padrąsinęs, įkvėpęs tolesnei meno veiklai. E. Končiui menas tapo viso gyvenimo palydovu, veikla, džiuginančia ir jį patį, ir meno mėgėjus.
Susirinkusieji į atidarymą prisiminė ne tik šio menininko parodas, bet ir tai, kad keletą metų buvo leidžiami kalendoriai su E. Končiaus kurtais vaizdais. Parodą pristatyti autoriui muzikiniais intarpais padėjo Algirdas Jančas.
Paroda „Senoji Marijampolė“ Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje bus eksponuojama iki kovo 5 dienos.
Jurgita AUKŠTAITYTĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.