Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Šiek tiek paslaptingas Kuršių nerijos gyvenimas

Atidaryme dalyvavę fotografijų autoriai Gerda Šeirė, Jonas Staselis, Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė dalijosi įspūdžiais iš plenero-dirbtuvių „Uždaros teritorijos“.Petro Kriaučiūno viešojoje bib­lio­tekoje šiuo metu veikia fotografijų paroda „Uždaros teritorijos“. Eksponuojamos nuotraukos atspindi Kuršių nerijos gyvenimą – ne tą, kurį matome atvykę poilsiauti, bet gerokai paslaptingesnį, šiek tiek uždarą. Mums jis – vis tiek romantiškas, sklidinas rūstoko gamtos grožio. Tenykščiams žmonės – kasdienė rutina, vis dėlto turbūt gerokai savita – tai lemia itin glaudžios sąsajos su gamta.
Paroda – tai fotografijos plenero-dirbtuvių „Uždaros teritorijos“ rezultatas. Plenero Kuršių nerijoje dalyviai – Tadas Kazakevičius, Paulius Peleckis, Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė, Elijus Kniežauskas, Gerda Šeirė, Jonas Staselis, Liucija Karalienė – išgyveno emocijas ir fotografijomis jas papasakojo, kurdami ir perkurdami Kuršių nerijos vietovių erdves, fiksuodami objektus, jiems įdomių žmonių portretus.
Fotografijose užfiksuoti vaizdai atskleidžia Kuršių nerijos unikalumą.„Uždara teritorija, atskirta vandens ir valstybės sienos, į pasaulį besiremianti Klaipėdos Smiltyne, daugiakultūris Neringos miestas – erdvė, kurioje fotografai paniro į kūrybinius ieškojimus. Pasirinkę priartėjimo prie aplinkos formatą, fotografai savaitę laisvai, be išankstinių nuostatų Kuršių nerijoje kūrė vizualinę ir jausminę refleksiją“, – teigiama parodos anotacijoje.
Atidaryme dalyvavę fotografijų autoriai Gerda Šeirė, Jonas Staselis, Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė pristatė savo darbus, dalijosi įspūdžiais iš plenero „Uždaros teritorijos“.
Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas J. Staselis pastebėjo, kad Kuršių nerijos gamtos grožis ir kultūrinis paveldas šalies fotografų kūryboje yra mėgiama tema. Projektu „Uždaros teritorijos“ siekta į šią gamtos grožiu apdovanotą, bet gana uždarą teritoriją pažvelgti ir per bendruomeniško gyvenimo ypatumus, kultūrinius skirtumus, identiteto klausimą.
Nepaisant kurortinio vasarinio šurmulio, Neringos gyventojai čia gyvena, dirba ir kuria ištisus metus. Čia jie bręsta ir sensta, čia gimsta ir miršta, tai – bendruomenė, turinti savo skaudulius ir džiaugsmus, dažniausiai paslėptus nuo turistinių maršrutų. Fotomenininkams, pasak J. Staselio, labai naudinga kartais tokiuose pleneruose išsijungti iš buitinio pasaulio ir į gyvenimą žvelgti tik menininko žvilgsniu.
Jurgita AUKŠTAITYTĖ, Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.