Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

„Patrepsynė“: reikia būti drąsesniems (Kviečiame dalyvauti)

Respublikinės moksleivių folk-lorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“ vyksta jau keletą metų. Kai kuriuose miestuose bei rajonuose šios varžytuvės žinomos ir populiarios taip pat, kaip ir moksleivių konkursai „Tramtatulis“, „Sidabro vainikėlis“ ar „Dainų dainelė“.
Marijampolės kultūros centro vyr. specialistė etnokultūrai Dalia Venckienė sako, kad „šiuo renginiu siekiama propaguoti folklorinius šokius, kaip mokinių saviraiškos ir bendravimo priemonę, aktualizuoti etnines vertybes, be abejo, užimti ir įvairinti vaikų ir jaunimo laisvalaikį prisidedant prie negatyvaus elgesio prevencijos.
Marijampolėje pernai žengėme pirmuosius „Patrepsynės“ žingsnelius. Kultūros centras organizavo seminarą „Tradicinis šokis vaikų ir jaunimo ugdyme“, įvyko varžytuvių „Patrepsynė 2018“ savivaldybės turas, bet jame dalyvavo vos dvi vadovės Zitos Magdalenos Venskūnienės paruoštos poros. Puikiai pasirodžiusios jos abi buvo deleguotos į respublikinį turą Šiauliuose. Ten Ievos Naujokaitės ir Dovydo Stralkaus porą lydėjo didelė sėk-mė. Jie laimėjo šokio „Sakė mane šiokią“ geriausiai šokusios poros apdovanojimą.
Balandžio 11 d. 15 val. Kultūros centre vėl vyks varžytuvių „Patrepsynė 2019“ Marijampolės savivaldybės turas. Labai kviečiame visus, dirbančius su šokančiais moksleiviais, jame dalyvauti. Juk marijampoliečiai šokių kolektyvais garsėja – kodėl negalėtume parodyti, ką sugeba atskiros poros, dalyvauti gausiau?“
Registruotis galima iki balandžio 9 d. el. paštu daliavenckiene@gmail.com.
Varžytuvių nuostatai, šokių aprašymai, vaizdo įrašai skelbiami svetainėje http://patrepsyne.blogspot.com.

„Suvalkiečio“ informacija

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.