Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Vėl kvies „Kino pavasaris“

(Marijampolėje – nuo kovo 22 iki balandžio 4 dienos)
Jau 24-asis festivalis „Kino pavasaris“ šiemet vyks net 19-oje Lietuvos miestų – pernai jų buvo 11. Kovo 21 d. festivalis prasidės Vilniuje ir Kaune, kovo 22 d. – vienuolikoje miestų, 23 dieną – dar keliuose. Visiems, išskyrus Vilnių ir Kauną, atrinkti 27 ilgametražiai filmai. Tarp jų yra net 5 lietuvių darbai: į Europos debiutų konkursą patekę vaidybinis filmas „Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė) ir dokumentinis filmas „Animus Animalis“ (rež. Aistė Žegulytė), „Čia buvo Saša“ (rež. Ernestas Jankauskas), „Second hand“ (rež. Artūras Jevdokimovas) ir „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė). Bus parodyti ir 5 trumpametražiai lietuvių filmai.
Festivalį visur atidarys filmas „Vasara“ – romantiška ir maištinga kelionė į 9-ojo dešimtmečio Leningradą (dabartinį Sankt Peterburgą), kur griaudi roko muzika, o jaunimo širdys plaka laisvės troškimu. Ten susitinka 19-metis (vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis) V. Cojus, to meto jaunimo lyderiai, skamba bitlų, Bobo Dylano ir kitų atlikėjų bei grupių muzika.
Į hipių kultūros ir marihuanos prisodrintą 8-ąjį dešimtmetį nukels režisierių duetas iš Kolumbijos – „Gyvatės apkabinimo“ autoriai naujausiame filme „Vasaros paukščiai“ nustebina magiškais vaizdais ir filmų apie gangsterius akcentais.
Į prasmingą ir žavią romantinę komediją „Netikėta meilė“ pakvies argentinietis Juanas Vera. O žinomus prancūzų aktorius Vincentą Kaselį, Karimą Leklu, Izabelę Adžani žiūrovai sutiks komedijoje „Pasaulis priklauso tau“: čia susilieja prancūzų populiarioji ir gatvės kultūra, skamba muzika, pagal kurią norisi šokti…
Pedro ir Agustino Almodovarų prodiusuotame trileryje „Angelas“ itin tikroviškai perteikiami 45 metus kalinčio nusikaltėlio gyvenimo vingiai, žavioji Žiuljete Binoš šypsosis paryžietiškoje komedijoje „Dvilypiai gyvenimai“, o subtilusis japonas Hirokazu Kore-eda filme „Vagiliautojai“ užduos sunkų klausimą: kas yra šeima? Kanuose režisierius įvertintas „Auksine palmės šakele“. Kanų didžiuoju žiuri prizu įvertintas filmas „Kafernaumas“ primins „Lūšnynų milijonierių“ ir „Floridos projektą“.
Festivalis baigsis balandžio 4 d. Uždarymui pasirinktas talentingos lietuvių režisierės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis trileris „Rūgštus miškas“, ovacijomis sutiktas Lokarno kino festivalyje. Žiūrovui prieš akis atsiveria miręs Kuršių Nerijos miškas ir tūkstančiai jį naikinančių kormoranų.
Žiūrovai festivalio filmus galės pamatyti ir namų kino platformose – „Telia“ išmaniosios televizijos videonuomoje ir „Žmonės Cinema“. Praėjusiais metais „Kino pavasaris“ sulaukė 116551 žiūrovo ir yra didžiausias kino renginys Lietuvoje bei vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Projektą remia Lietuvos kino centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA, miestų ir rajonų savivaldybės ir privatūs rėmėjai.
Organizatorių informacija

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.