Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

„Būti su menu, įeiti į kitą pasaulį...“ (Meno mokykla – regiono kultūrinio proceso dalis)

Tai reiškia – ne tik retkarčiais ateiti į parodas ar kur nuvykus į savo maršrutą įtraukti ir visų lankomą muziejų ar galeriją, bet ir pačiam paimti teptuką, pieštuką ar molio gabalą ir pabandyti… Atrodytų – kone iš fantastikos srities, nes kūryba (buvome įsitikinę) – kažkam, ne mums, nes mes nemokame, mums nieko neišeis… Marijampolės meno mokyklos dailės pedagogai įsitikinę: nepaisant amžiaus, išsilavinimo, o labiausiai – įsitikinimo „aš nemoku“, reikia tik ryžtis ir pabandyti. Tie, kas tai padarė, šiandien jau gali sakyti „man pavyko“ ir džiugina savo darbais ne vien artimuosius.

Parodą atidarė meno mokyklos direktorė Rima Kukalienė (kairėje) ir jos pavaduotoja Eglė Ambraziūnaitė. „Po Pegaso sparnu“ – taip pavadintą šios mokyklos suaugusiųjų saviraiškos parodą dabar galite aplankyti P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje (didžiojoje salėje). Pozityvi, įvairi ekspozicija kaip tik ir liudija, kad ne tik technologinio raštingumo mokytis niekada nevėlu. Beje, tai nėra naujovė.

Piešimą dėstantis Remigijus Kupčikas sakė, kad su šiais mokiniais galima dirbti neskaičiuojant valandų.

Dar prieš 40 metų tuometėje Dailės mokykloje buvo atidarytas suaugusiųjų skyrius. Populiarumas nustebino: mokytis ketverius metus panoro 30 žmonių – ne vien miestiečių (baigė 19). Tarp jų, kaip priminė Meno mokyklos direktorės pavaduotoja dailės ugdymui Eglė Ambraziūnaitė, yra ryškių asmenybių, besireiškiančių nebūtinai dailėje. Vėliau grupės buvo mažesnės, buvo tarpsnis, kai suaugusiųjų šioje mokykloje nebuvo, tačiau pastaruoju metu veikla suaktyvėjo. (Beje, yra ir besimokančių muzikos suaugusiųjų grupė, vienas jos narių muzikavo parodos atidaryme). Kaip ir kitur – aktyviausios moterys, dailės mokosi 25 žmonės. Piešimo, tapybos, dizaino paslapčių moko pedagogai Remigijus Kupčikas, Artūras Kaminskas ir Jūratė Preikšienė, keramikos – Eglė Ambraziūnaitė.
Regina Petruškevičiūtė negailėjo gerų žodžių ir mokytojams, ir bendraminčiams kolegoms.Dėstytojai sakė, kad su suaugusiais mokiniais dirbti smagu ir lengva: jie atsakingi, jiems netrūksta motyvacijos ir smalsumo, laikas bėga nepastebimai. Artūras Kaminskas apgailestavo, kad daug kas dar nežino, jog Meno mokykloje mokosi ne vien vaikai. „O pas mus – ir mamų, ir močiučių pasaulis. Mūsų principas – nekelti tikslo, kurį visą laiką reikia vytis, o būti kūrybos procese, kai kasdien galime vis daugiau, kai nusitrina ribos. Žmones stabdo baimė, tačiau pagrindinis tikslas – būti su menu, įeiti į kitą, kitokį pasaulį ir ją nugalėti. Niekas pas mus nekariauja, o atvirkščiai – paremia, vienas kitu džiaugiasi…“ Dailininkė Neringa Krivičienė, anksčiau irgi dirbusi su suaugusiais, nuoširdžiai pasidžiaugė kolegų ir jų mokinių pasiektu rezultatu – tapyti tai, ką jaučia ir parodyti tą jausmą kitiems.
Tarp didelio būrio susirinkusių – ir autoriai, ir gerbėjai...O štai ir pačių parodos dalyvių mintys apie Meno mokykloje praleistą laiką. „Keramikos užsiėmimai man yra laikas, kuris neįskaičiuojamas į gyvenimo trukmę“. „Piešimas man – mistinis procesas, iki šiol – nepažinta erdvė. Bet įtraukia vis giliau… Mokydamasi piešti pasijuntu rūpesčių nežinančiu vaiku“. „Galvojau, kad ilgai neužsibūsiu, nes nelabai sekėsi, bet vėliau užplūdo nuostabus jausmas eiti pirmyn, įsisukau į šį ratą ir jis manęs nepaleidžia…“ „Keramikos užsiėmimai man yra dar viena galimybė gyvenime kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus“. „Mano darbai man – tarsi pabėgimas iš kasdienybės į pasaulį, kuriame netikėtai iš spalvų, šešėlių, šviesos žaismo gimsta KAŽKAS“. „Šioje mokykloje išpildžiau savo svajonę prisiliesti prie ypač įtraukiančio ir užburiančio dailės pasaulio“.
…Daug gražių minčių, padėkų, linkėjimų buvo išsakyta atidarant parodą. Meno mokyklos direktorė Rima Kukalienė pažymėjo, kad tai – dar vienas žingsnis į priekį. Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas linkėjo, kad parodos taptų tradicinės ir virstų aukcionais… Viena parodos idėjos autorių Regina Peruškevičiūtė dėkojo pedagogams, atveriantiems stebuklingą meno pasaulį ir padedantiems turtinti dvasią – juk ne mažiau svarbu ir bendravimas, pokalbiai. Kai kurios kalbintos parodos dalyvės sakė, kad po dailės užsiėmimų jaučiasi geriau nei po bet kokios terapijos…

Nijolė TREINYTĖ
Romo LINIONIO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.