www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolėje bus įgyvendinta 15 renovacijos projektų

Šiais metais po aplinkos ministro kvietimo atnaujinti daugiabučius, tinkamais finansuoti buvo pripažinti 15 projektų iš Marijampolės. Geros žinios – ministerija nusprendė finansuoti visas Lietuvos mastu gautas paraiškas, kurios atitinka kvietime nustatytas sąlygas.

Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į Vyriausybės prioritetus energinio efektyvumo didinimo srityje ir daugiabučių namų atnaujinimo programos svarbą. Įprastai pagal kvietimo sąlygas yra numatyta, jog jeigu visų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija 150 mln. eurų sumą, turi būti taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.
Paskutinio aplinkos ministro kvietimo daugiabučių renovacijai metu buvo sulaukta 719 paraiškų, iš kurių, po Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) įvertinimo, tinkamomis įgyvendinti pripažintos 707 paraiškos. Bendra šių projektų įgyvendinimo suma sieks daugiau nei 300 mln. eurų.

Marijampolės aktyvumas – vidutinis
Visos 15 Marijampolės teiktų paraiškų buvo patvirtintos kaip tinkamos finansuoti. Vis dėlto savivaldybė aktyvumu nepasižymėjo. Palyginimui – Klaipėdos miesto savivaldybė, pateikusi net 65, šiuo metu pirmauja.
Po ja rikiuojasi Vilniaus ir Kauno, pateikę 58 ir 36 paraiškas. Elektrėnų savivaldybė pateikė 30 paraiškų, iš Šiaulių ir Panevėžio buvo gauta po 23, iš Plungės ir Zarasų rajono savivaldybių – po 21.
Svarbiausias – didžiųjų miestų veiklumas
„Trys didžiausi miestai šiais metais pasižymėjo aktyvumu ir tai yra geros žinios – juose senų daugiabučių skaičius sudaro beveik 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Renovacijos projektų įgyvendinimo metu intensyviai dirbama prie pastatų energinio efektyvumo didinimo daugiausia gyventojų turinčiose savivaldybėse. Tai yra reikšmingas rodiklis visos šalies energetiniam ūkiui“, – pasakoja BETA direktorius Valius Serbenta.
Anot jo, net ketvirtadalis visų gautų paraiškų yra būtent iš šių trijų didžiųjų miestų.

Dėmesys daugiabučių renovacijai įgyja pagreitį
Paraiškų skaičius, lyginant su praėjusių metų kvietimu, išaugo penktadaliu. Šie skaičiai patvirtina kasmet atliekamų renovuotų daugiabučių gyventojų apklausų rezultatus.
„Akivaizdu, kad gyventojų, norinčių atnaujinti savo daugiabutį, kasmet daugėja. Tam įtakos turi jau įgyvendinti projektai – juose gyvenantys žmonės dalijasi savo pastebėjimais ir pokyčiais, taip pat visiems smagiau gyventi gražesnėje aplinkoje“, – sako V. Serbenta.

 

Galimybė sutaupyti
Šiuo metu visoje Lietuvoje įgyvendinami daugiau kaip 400 daugiabučių atnaujinimo projektai.
Pasak V. Serbentos, aktyvus paraiškų teikimas daugiabučių renovacijoms patvirtina didėjantį gyventojų dėmesį energetiniam efektyvumui. Numatoma, jog daugiau kaip 50 proc. daugiabučių po renovacijos pasieks aukštesnę nei C energetinio efektyvumo klasę. Taip pat planuojama, jog pagal naujas paraiškas renovuoti namai kiekvienais metais turėtų sutaupyti per 140 GWh energijos.

Žingsniai būsto administratoriams
Remiantis aplinkos ministerijos sprendimu, artimiausiu metu paskutinio kvietimo patvirtintų projektų administratoriams bus pasiūlyta kreiptis į finansų įstaigas dėl projektų finansavimo, o gavus jų pritarimą, administratoriai bus pakviesti pasirašyti valstybės paramos teikimo sutartis.
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujinti 2193 daugiabučiai arba daugiau kaip 60 tūkst. butų. Investicijos į šių namų atnaujinimą viršija 700 mln. eurų.

Užs. 406.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika