Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Metų renovacijos projektas: balsuoti kviečia visą Lietuvą

Metų renovacijos projekto rinkimai startuoja – visi Lietuvos gyventojai ir įvairių sričių ekspertų komanda kviečiami įvertinti daugiabučių renovacijos projektus, kurie buvo įgyvendinti 2017–2018 metais. Rinkimus inicijuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), kuri taip pat yra atsakinga už Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimą Lietuvoje.

 

Renovuotas daugiabutis.Tarp galimų laimėtojų – daugiabutis iš Marijampolės
Į BETA sudarytą pirminį kandidatų sąrašą įtrauktas ir renovuotas daugiabutis Marijampolėje, Kosmonautų g. 2.
„Renovuotas daugiabutis pasiekė B energinio naudingumo klasę, o skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudos sumažėjo daugiau nei 82 proc. Šis daugiabutis įtrauktas į Metų renovacijos projekto rinkimus, nes tai yra geras pavyzdys, kaip galima pasiekti įspūdingų sutaupymų“, – pasakoja Valius Serbenta, BETA direktorius.

Skatina siūlyti kandidatus
Kandidatai į Metų renovacijos projektą pristatomi nuo balandžio 8 d. kiekvieną darbo dieną BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portaluose. Šiuose kanaluose vyks atviras balsavimas – jo metu bus galima rinktis iš pirminio BETA atrinktų pretendentų sąrašo, tačiau kartu gyventojai yra skatinami siūlyti ir savo daugiabučius.
„Žinoma, jog žinios apie atnaujintus namus sklinda greitai: gyventojai aplinkiniams pasakoja, kaip po renovacijos sumažėjo sąskaitos už šildymą, o vizualius aplinkos pokyčius mato ne tik gat-vė, bet kartais ir visas rajonas ar net miestelis. Tad skatiname visus pasidalinti tokiomis istorijomis – o mes apie jas papasakosime visai Lietuvai“, – kviečia Valius Serbenta, Būsto energijos taupymo agentūros vadovas.
Metų renovacijos projektų rinkimams siūlomus daugiabučius namus su trumpu paaiškinimu, kodėl jie nusipelnė būti įtraukti į geriausiųjų sąrašą, galima siųsti žinute BETA „Facebook“ puslapyje arba siūlyti užpildžius formą tinklapyje betalt.lt. Rinkimų laimėtojai paaiškės balandžio pabaigoje.

Vertins komisija ir skaitytojai
Metų renovacijos projektą atvirame balsavime išrinks visuomenė ir iš įvairų sričių ekspertų sudaryta komisija.
Vertinant Metų renovacijos projektui pateiktus daugiabučius rekomenduojama atsižvelgti į energetinį efektyvumą, architektūrinius sprendimus, atsinaujinančių energijos šaltinių įdiegimą, indėlį į aplinkos tausojimą, bendruomeniškumą, projekto indėlį į platesnį gyvenamosios aplinkos atnaujinimą (gatvėje, rajone).
Dėl plataus kriterijų spektro į projektus vertinančią ekspertų komisiją BETA įtraukė įvairių sričių profesionalus, kurie atnaujintus namus galės įvertinti iš skirtingų pusių: nuo energetinio efektyvumo iki architektūrinių sprendimų.
Į metų renovacijos rinkimų komisiją įtrauktas Knut Holler, Vokietijoje įsikūrusios organizacijos „Būsto iniciatyva Rytų Europai“ (IWO) valdybos pirmininkas. Ši nevyriausybinė organizacija siekia skatinti daugiabučių namų atnaujinimą Rytų Europos regione. Be šio eksperto, komisiją taip pat sudaro: VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos katedros docentas dr. Giedrius Šiupšinskas, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius, Būsto rūmų atstovas ir Aplinkos ministerijos Klimato kaitos politikos skyriaus, Statybos ir teritorijų planavimo departamento atstovai.

Rinkimai, tikimasi, taps tradicija
Anot V. Serbentos, Metų renovacijos projekto rinkimai padės geriau atskleisti skirtingus renovacijos privalumus. Planuojama, jog jie taps kasmete tradicija ir atkreips visuomenės dėmesį į senų, energetiškai neefektyvių daugiabučių renovacijos svarbą, paskatins gyventojus rinktis geruosius pokyčius.

Nuotrauka iš BETA archyvų

Užs. 423.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.