Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Fotografijos liudija istoriją... ir dabartį

Loreta Skinkienė ir Gintaras Česonis pristatė parodą – Lietuvos fotomenininkų sąjunga dalijasi turimais lobiais...Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje pastaruoju metu tikras parodų pavasaris. Naujausios dvi fotografijų parodos – abi išskirtinės.
„Lietuvos fotomenininkų sąjunga atvėrė savo archyvus, suteikdama marijampoliečiams unikalią galimybę išvysti originalius Algimanto Kezio darbus – 23 lietuvių išeivių portretus, sukurtus 1961–1966 metais. Algimantas Kezys pasaulio fotografijos pasaulyje žinomas kaip urbanistinės fotografijos  Prie kiekvieno portreto – tekstas, nušviečiantis asmenybę.meistras, šioje parodoje jis atsiskleidžia kaip savitas portreto meistras,“ – taip parodą mažojoje salėje (II a.) pristatė bibliografė ir kraštotyrininkė Loreta Skinkienė. A. Kezio fotografijos reikšmingos ne tik Lietuvai – jis žinomas pasaulyje, nuveikęs daug gražių darbų įvairiose srityse. Mums jis svarbus kaip kraštietis: gimė 1928 metais Vištytyje, tad galima sakyti, kad paroda beveik sutampa su nesenu jubiliejumi.
Jos atidaryme dalyvavęs Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis sakė, kad A. Kezio portretai buvo tikras atradimas, nes nelabai ir žinota, jog jis, meistriškai įvaldęs urbanistinį žanrą ir tuo pagarsėję, yra sukūręs puikių lietuvių išeivijos veikėjų portretų. Pats Kezys apie savo fotografijas sakė: „Pasaulis pilnas grožio ir prasmės, tad jo užteks visiems. Tik reikia jį atrasti, juo grožėtis ir savaip transformuoti.“
Paroda veiks iki balandžio 30 d.
Redos BRAZYTĖS nuotraukos

… ir dabartį

Jau septynioliktą kartą Lietuvoje surengto konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ parodą iki balandžio 30 dienos galima aplankyti bibliotekos didžiojoje salėje (II aukšte). Tradicinė paroda – tai vienerių metų geriausių spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos.
Konkursui fotografijas pristatė 121 autorius, jo temos: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas / Fotopasakojimas“, „Europos metai“ (leista pateikti pastarųjų penkerių metų fotografijas). Komisija vertino keturis tūkstančius darbų. Vienintelėje „Spindesio“ temoje buvo leidžiama fotografijas apdoroti kompiuterinėmis programomis.
Parodos atidaryme dalyvavęs Spaudos fotografų klubo pirmininkas Jonas Staselis apžvelgė ne tik šią ekspoziciją, bet plačiau supažindino su konkursu, sulaukiančiu didžiulio dėmesio. Jis pasidalijo įžvalgomis apie tikros fotografijos situaciją vis greitėjančiame šiandienos technologijų pasaulyje – ne visos naujovės yra vien pozityvios… Beje, J. Staselis bibliotekoje pristato nebe pirmą plataus masto parodą.

Lina VOLUNGYTĖ

 

 

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.