Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kiekvienam susitikimui – po naują eilėraštį

Balandžio 4-osios popietę Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centre „Židinys“ skambėjo dainos ir jausmingos eilės, kurių autorė – centro lankytoja Janina Kižienė. O atliko jas kartu su Marijampolės kultūros centro Igliškėlių skyriaus ansamblio „Vaivora“ vadovu Gintaru Difartu ir skaitove, dainų atlikėja Lilijana Isodiene.
J. Kižienei (dešinėje) kūrybą perteikti padėjo L. Isodienė ir G. Difartas.Prieš renginį pakalbinta ponia Janina prasitarė, kad naujiesiems savo draugams ji taip pat sukūrė eilėraštį „Židinys“.
– Visa mano kūryba – apie tai, kas šalia manęs. Taip gimė eilės Igliškėliams, kur šalia „Patilčiai, palios, partizanų kapai ir jaunystės takai“, Amalvai, Lietuvai. Kai tau blogai, visada kviečiu įsiklausyti į gamtą. Gimtieji laukai, miškai mano eilėraščiais apipinti, visi metų laikai apdainuoti: ir vasara, ir ruduo, ir žiema, bet daugiausia skirta pavasariui.
Iš čia ir kūrybos popietės pavadinimas „Moteriškos eilės – lyg įžanga pavasariui“.
Visą gyvenimą veiklos nestokojusi moteris ir siuvo, ir mezgė, ir siuvinėjo, ir įmantriausius patiekalus gamino, namų ir jų aplinkos grožiu rūpinosi. Sako tik dabar galinti ramiai prisėsti ir viską, ką širdyje šitiek metų laikiusi, užrašyti. Kūrybos bandymų būta seniai, tik vis neišdrįsusi jų kitiems parodyti, bet kai Igliškėlių skyriaus vadovas Dovydas Stralkus paragino eilėraščius paskaityti bibliotekoje surengtoje popietėje, įsidrąsino. Šiltai priimta saviškių užmiršo jaudulį, o Gintarui Difartui sukūrus arba pritaikius kai kuriems eilėraščiams muziką, Janinos eilės įsipynė į melodiją, suskambo dainose, kurias ji atlieka kartu su Igliškėlių moterų ansambliu „Vaivora“.
Kiekvienam naujam susitikimui su žiūrovais Janina vis po naują eilėraštį sukuria, o kai kuriuos rašant iškart ir melodija gimsta. Lyg paliesta styga skamba eilės mamai, bendraklasių susitikimui, širdį veria emigravusiųjų gimtinės ilgesys… Nuotaiką praskaidrina „Muzikanto dalia“, „Metai bėga – keičias mados“. Gražiausiais žodžiais apdainuota meilė.
Janina savo naujiems draugams taip pat skyrė eilėraščių posmus.Pasipuošusios pačios Janinos pasiūtomis puošniomis suknelėmis vienuolika Igliškėlių ansamblio moterų visą pavasarį važinėjo su koncertais. Pabuvota Daukšiuose, Patašinėje, Sasnavoje, Plokščiuose. Dar laukiamos Igliaukoje, Balsupiuose, Marijampolės Draugystės bibliotekoje. Nuoširdžios eilės, melodingos dainos visur labai šiltai sutinkamos, ne tik gausiais plojimais palydimos, bet ir akyse suspindusia ašara…
– Labai norėčiau nuvažiuoti į Punską, į mamos tėviškę, iš kur ji buvo išvežta. Lig šiol mintyse vis dar nukeliauju į jaunystės vietas, kur tebegyvena giminės, su kuriais tik atgavus Nepriklausomybę galėjau susitikti. Būtų smagu padainuoti visiems kartu, – viltį puoselėja J. Kižienė. Ji džiaugiasi, kad dabar ir kaimo kultūrininkams skiriamas didelis dėmesys, kad Igliškėlių moterys vėl susibūrė į ansamblį, imasi įvairių veiklų.
Nors pastaraisiais metais Janina įsikūrusi Marijampolėje, bet, kaip pati sako, jos kelio galas – Igliškėliai. Čia ir mama, ir pačios sodybėlė, bet svarbiausia – čia, tarp šio kaimo žmonių – jos širdis, kurios dalelę sudėjusi ir į savo eiles.
Marija BURBIENĖ
Redos BRAZYTĖS nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.