Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Smagios istorijos apie... istoriją (Teatras)

Katinai – pagrindiniai spektaklio veikėjai, nes jie įkūnija ir realias asmenybes...Ar buvote kovo 27-ąją mūsų dramos teatre? Jei ne – nepajutote ypatingos nuotaikos, kuri būna tik išskirtinėmis dienomis – per premjerą ar šventę. Buvo žadėta intriga: kad Tarptautinės teatro dienos proga marijampoliečiai išvys „šmaikštų ir linksmą vaidinimą apie Marijampolę“. Jau besirenkančius žiūrovus sveikino puiki muzika ir ypatingai pasipuošę teatro žmonės – tie, kas nebuvo įpainiotas į „Kačių kiemelio istorijų“ pinkles. Pastarieji, sakė vienas šmaikštuolis, atseit pabandęs pažvelgti ten, kur negalima, drebėjo susispietę į krūvą ir su niekuo nenorėjo bendrauti… Bet gal perlenkė, nes kai scena nušvito ir viskas prasidėjo, to jų drebulio lyg ir nepajutome. O štai prakaitą pabaigoje, kai jau viskas buvo papasakota, iš tiesų ne vienas vaidinusių turėjo braukti. Juk buvo visi „dvigubi“ ar „trigubi“ – valdė ne vieną lėlę, vaidmenų kaita turėjo būti žaibiška. O ir herojai, ypač – kilmingieji katinai anaiptol nebuvo tingūs ar nerangūs – atvirkščiai.
Apie ką spektaklis? Taigi apie Marijampolę: tačiau visa istorija sudėliota iš tokių netikėtai skambančių ir šviečiančių mozaikos gabalėlių, kad gali tik stebėtis scenarijaus autorės ir režisierės Mildos Mažėtytės-Antanauskienės bei visos trupės sukurtais siužeto vingiais, kilpomis, mazgeliais, dailininko Sena, daugelyje Europos miestų buvusi, Varna – didžioji pasakotoja.Deimanto Populaigio išmone kuriant ir pačias lėles, ir scenografiją. Ko tik čia nėra! Beje, kai kurie pasakojimo epizodai vizualizuojasi ekrane – kaip šešėlių teatre… Ar žinojote, kad pro Marijampolę keliavo Napoleonas? O iš kur šiame krašte atsirado cukriniai runkeliai ir kas iš to išėjo? Šito ir dar daug kitų įdomių dalykų taip ir galite likti nesužinoję, jei nesusigundysite pamatyti „Kačių kiemelio istorijų“…
Kai kurie epizodai – šešėlių teatras ekrane.…Ar reikia sakyti, kad prie šio spektaklio buvo dirbta ilgai ir intensyviai?
Kad prireikė daugelio valandų, kol išsikristalizavo galutinis variantas, kol ne tik iš vaizduotės žaismo, bet ir juodo darbo dėka gimė katės, varna (didžioji pasakotoja), mažieji piemenėliai ir didžiavyriai… Tomas Kukauskas, Vida Slančiauskienė, Laurynas Bernotas, Alma Vosylienė, Karolis Sinskas, Deimantas Populaigis, Reda Pečiulionienė, Odeta Pučinskienė – aktoriai, Darius Klišys – kompozitorius, Marius Miškinis – šviesos operatorius, Remigijus Petrucionis – garso operatorius. Kiekvieno iš šios grupės vaidmuo (darbas) vienodai svarbūs. Tad ir Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė dėkojo visiems už ypatingą dovaną – premjerą, suteikusią ne vieną džiaugsmo valandėlę: vieniems gal priminusią vaikystę, kitus paskatinusią į žinomus dalykus pažvelgti netikėtu rakursu, linkėjo tolesnės sėkmės.
…Ir, žinoma, ilgai netylantys plojimai, begalė gėlių – kaip ir dera per ypatingą šventę.
Nijolė LINIONIENĖ, Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.