Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Tas retas žanras – akvarelė... (Parodos)

Parodą pristatė Jolita Nalevaikienė ir Eugenijus Nalevaika. Šalia – Osvaldas Jablonskis, kuris yra daugelio Lietuvos akvarelininkų mokytojas. Intensyviai dirbantis meistras dalyvauja ir šioje parodoje.Nustebote? Pasirodo, tikrai: akvarelės technika yra viena sudėtingiausių, o jei kam atrodo atvirkščiai – tegul pabando… Tik nežinančiam visų subtilybių atrodo, kad dirbti yra taip pat lengva, kaip žiūrėti ir grožėtis… Todėl akvarelės parodos, lyginant su kitais žanrais, yra retos, o didelė ekspozicija visada – didelis džiaugsmas.
Apie tai bei kitus įdomius dalykus išgirdo susirinkusieji į 7-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ parodos atidarymą Magdalenos Birutės Ekspozicija... Stankūnienės menų galerijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius, ne pirmą kartą marijampoliečiams dovanojantis vertingas ekspozicijas, šį kartą atvežė dalį minėtos bienalės darbų. Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika (irgi akvarelininkas) bei parodos koordinatorė Jovita Nalevaikienė sakė, kad suformuoti parodą bienalės pagrindu buvo nelengva: pernai panoro dalyvauti 400 autorių iš 20 šalių – tai džiugina organizatorius. Akcentuotas nepriklausomybės šimtmetis (paroda Marijampolėje vadinasi „Akvarelės šimtmečių aidas“).
Joje – po penkis lietuvių, latvių ir estų autorius. Svečiai kvietė atkreipti dėmesį, kad kiekvienos šalies dailininkai, nepaisant visus jungiančių dalykų, yra skirtingi. Spalvų gama, technikos subtilumai, temos – vienaip tai išnaudoja estai, kitaip – lietuviai ar latviai. Kita vertus, ne vieną gal nustebins ir tai, kad akvarelė šiandien skiriasi nuo tos, kurią matėme prieš dešimtmečius. Nauji vėjai, paieškos ir atradimai neaplenkė ir šio žanro. „Yra daugybė būdų ir kelių save išreikšti. Lengvi sluoksniai ir pustoniai išgaunami tik ilgai dirbant, tų sluoksnių kartais būna ir 16…“ Todėl, sakė svečiai, reikia priartėti ir vėl nutolti nuo paveikslo, tik tada įžvelgsime gilumą. Jie taip pat kvietė ir patiems išbandyti šį įnoringą, bet labai žavų saviraiškos būdą.
Paroda veiks iki balandžio 13 dienos.
Nijolė LINIONIENĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.