Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Medis – bet ne medis, auksas – bet visai ne tai...

„Labiausiai džiaugiamės savo krašto žmonėmis ir jų kūryba“, – pristatydama Alių Berdenkovą sakė Onutė Surdokienė.…o barokiškai įmantrūs ornamentai ir figūros iš arčiau pasirodo besantys ne kas kitas, tik mūsų pačių kūnai ar gero anatomijos žinovo pavaizduotos jų dalys… Štai tokie paradoksai.
Čia – apie Aliaus Berdenkovo skulptūras, kurių paroda dabar veikia Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje. Ne tik Lietuvoje gerai žinomo kūrėjo darbai Marijampolėje taip plačiai eksponuojami pirmą kartą (keletas darbų yra bendroje pernykščių jubiliatų ekspozicijoje šalia esančioje erdvėje). Tad tiems, kas anksčiau nėra su jo kūryba susidūręs, įžengus į galeriją ir telieka ištarti „O“! Nes pasijunti esantis tarp pažįstamų-neatpažįstamų objektų, kurie yra… Taigi – mes su jumis. Besidairant po ekspoziciją ir bandant susivokti, prisiminė kažkada neseniai išsakyta nuomonė, kad jo „sukurtas žmogus yra nuasmenintas, bet sustojus ir įdėmiau įsižiūrėjus į vaizduojamą kūną, pradeda veikti veidrodinis principas – pavaizduotoje figūroje atpažįstame save, skulptūroje išreikšta emocija tampa bendražmogiška, atspindinčia ir atkartojančia mūsų pačių patirtis“.
„Žmogus“ – vienas parodos eksponatų.Kybartuose gimęs, Vilkaviškyje gyvenęs, o vėliau tapęs vilniečiu autorius parodos atidaryme sakė, kad viduje tebesijaučiąs suvalkiečiu (jokiu ten ne sūduviu), o marijampolietiški niuansai žmonių kalboje visada glostantys širdį, pasiilgstantis šios šnekos… Jei ne tai, gal nė nebūtų susigundęs atvežti čia parodos. „Dėstydamas studentams (Dailės akademijoje) matau, kad atvažiavusieji iš šio krašto turi daugiau vidinės motyvacijos. Šis kraštas visada turėjo tvirtumo, tebeturi savitą išraišką.“
Ne itin šnekus skulptorius parodų organizatorės Onutės Surdokienės paklaustas apie daug kam netikėtą jo ir tapytojo Šarūno Saukos kūrybinį tandemą pripažino, kad iš pradžių atrodę, jog kartu kurti darbus „visiška nesąmonė. Bet mes pažįstami bent 40 metų, be to, šalia Saukos gali užsiauginti raumenis. Pabandėme…“ Ir pridūrė, kad nereikia painioti kūrinio su autoriumi: jie skiriasi taip pat, kaip aktorius ir jo kuriamas herojus. Marijampolės kultūros centro direktorės pavaduotojas Ričardas Bagdanavičius, dėkodamas už originalią parodą, pasidžiaugė, kad parodų erdvės vis praturtėja naujais darbais, susipažįstame su originaliais kūrėjais.
…Prabangioje, marmuru ir net auksu švytinčioje ekspozicijoje tik-roji medžiaga – medis. Meistriškai iš jo išgaudamas formas ir emocijas jas autorius dar išryškina, sustiprina medį dažydamas, auksuodamas ar sidabruodamas – ir taip žiūrovams suteikdamas dar vieną galimybę pamąstyti apie gyvenimo paradoksus…
Nijolė LINIONIENĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.