www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Dvi naujos dailės ekspozicijos (Parodos)

Aušrinė Dubauskienė, pristatydama kraštiečius, rėmėsi savo įspūdžiais ir įžvalgomis. Tradiciškai Kultūros centre atidarytos dvi naujos dailės ekspozicijos: dailės galerijoje – kraštiečių, šių metų jubiliatų, darbų, gautų iš Nacionalinio dailės muziejaus ir pačių autorių ar jų artimųjų, paroda, o Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje – šiandienos Marijampolės dailininkų kūrybos paroda.
Kamerinio ansamblio „Cantare“ (vadovė Svetlana Maurutienė) kūriniais buvo perpintas pasakojimas apie „sugrįžusius paukščius“ – iš Suvalkijos kilusius, svetur gyvenusius ar tebegyvenančius kūrėjus. Juos parodų organizatorės Onutės Surdokienės kvietimu pristatė menotyrininkė Aušrinė Dubauskienė. Viktoras Vizgirda, Juozas Baukus, Rimgailė Jonynaitė-Zotovienė, Algirdas Antanas Zokaitis, Rūta Katiliūtė ir Audronė Petrašiūnaitė – su jų kūryba galima bus susipažinti ir informacinius tekstus paskaityti visus metus.
Miesto dailininkų ekspozicijos fragmentas.Nepraleiskite progos – tai ne tik Lietuvoje garsūs autoriai. Rudenį, prasidedant naujam kultūros sezonui, bus surengtas susitikimas su pačiais autoriais ar jų artimaisiais.
Dabar kuriančių dailininkų darbų ekspoziciją pristatė „Žvilgsnio“ klubo vadovė Jūratė Preikšienė. Ji sakė, kad kiekvienas parodai pateikė tai, kas jam artimiausia, tad yra įvairių žanrų, nors tradiciškai vyrauja tapyba. Tačiau yra ir skulptūros, piešinių, tekstilės, erdvinė kompozicija; daugelio autorių pavardės ir darbai žinomi, bet yra ir netikėtumų. Kūrinius Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje eksponuoja Kęstutis Balčiūnas, Jolita ir Egidijus Bičkai, Vytautas Buslys, Eglė Jasiūnienė, Skirmantė Makarevičienė, Jūratė Preikšienė, Aušra Staugaitytė-Tekorienė, Loreta Zaleckienė, Vaclovas Vekerotas, Kristina Rimienė ir Justinas Prakapas.
Parodomis ir miesto kūrėjų darbais pasidžiaugė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, dėkodamas už šventinę dovaną miestui ir linkėdamas, kad jų kūrybos nešamą žinią išgirstų, meno jėgą pajustų kuo daugiau žmonių.
„Suvalkiečio“ informacija
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika