Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Fotosesija „Laumių pasaka“. Šunskų miškas to dar nebuvo matęs!..

Dalis fotosesijos Šunskų miške autorių.Baigiantis pavasariui Šunskų miške išties dėjosi neregėti negirdėti dalykai. Atokioje laukymėje įsikūrė tikra pasakų karalystė, į kurią vedė stebuklingos durys, puošė daugybė fantastiškų dekoracijų, plazdeno baltais rūbeliais pasipuošusios mažos mergaitės. Buvo ir desertų vežimėlis, ir sapnų gaudyklės, ir milžiniškų gėlių, ir meškiukų… Taip pavieniai Suvalkijos kūrėjai nutarė suvienyti savo talentus, idėjas ir pasidaryti gražią, neįprastą šventę. O geriausia tokios minties išraiška ir buvo pasirinkta fotosesija „Laumių pasaka“.
„Baltų mitologijoje piktosios miško gyventojos laumės esą grobdavo vaikus, tačiau iš tiesų jos nieko blogo nedarė, tiesiog miške rengdavo puotas! – juokauja fotosesijos idėjos sumanytoja etnologė ir fotografė marijampolietė Greta Blažė ir patikina, kad suorganizuoti tokią fotosesiją nebuvo sunku: – Etnologė ir fotografė Greta Blažė džiaugiasi, kad pirmoji Suvalkijos kūrėjų fotosesija pavyko. Jau kuris laikas internetinėje erdvėje stebiu besireklamuojančius kūrybingus žmones, ypač jaunas mamas, kurie kažką kuria, gamina, savo dirbinius parduoda arba dalijasi vieni su kitais. Kai kurie net tampa smulkiaisiais verslininkais, tačiau susiduria su tam tikromis kliūtimis norėdami savo produkciją realizuoti platesniam pirkėjų būriui. „Facebook“ jie skelbiasi, bet to tikrai maža. Todėl keletas tokių kūrėjų ir sugalvojome, kaip savas jėgas apjungti, susipažinti vieniems su kitais realiai, pasidalinti patirtimi. Labai tikimės, kad toks bendradarbiavimas ateityje galėtų tapti ir gražiu kūrybiniu susivienijimu, veikiančiu ne tik internete“.
Prie stebuklingų pasakos durų...Fotosesiją „Laumių pasaka“ kūrė 11 dalyvių, turinčių savo prekės ženklus. Už floristinius dekoro sprendimus buvo atsakinga gėlių salono „Blooming Studija“ įkūrėja Neringa Bindokaitė, dekoraciją-instaliaciją „Durys“ sukūrė Tomas Blažys, mažieji modeliukai (pačių dalyvių dukrelės) pasipuošė Daivos Liškauskaitės kurtomis ir siūtomis lino suknelėmis, o garbanas galvajuostėmis papuošė prekės ženklo „Bajorė“ autorės, papuošalų ir aksesuarų kūrėjos Inesa Rožaitė ir Ilona Šidlauskienė. Lauko žaidimus, desertų vežimėlį ir sapnų gaudyk­les gamino šventinės atributikos kūrėjos Agnė Kaulickienė ir Agnė Brazaitienė („Kai svajojam“), palapinę-tipį pastatė „Skraidau padebesiais“ kūrėja Simona Zalieckienė, didelių baltų rožių dekoracijomis puošė „Big Flower Handmade“ kūrėja Ineta Birgelienė, popierinės dekoracijos ir šventinė atributika buvo iš „Top atvirukai“, juos kuria ir gamina Algirda Mikalauskienė ir Irma Žilinskienė. Porceliano dėžutes gamino „WOW porcelianas“ keramikos gaminių kūrėja Indrė Kazlauskienė, interjerines lėlės-meškinus sukūrė Daiva Caunė („D&D Toys“). O kokia pasaka be saldumynų!? Desertais visus vaišino „Ditės desertai“ (prekės ženklo savininkė Edita Nechajeva). Visą šį gražų reginį nuotraukose įamžino Greta Blažė („Gera prisiminti“), trumpą fotosesijos užkulisių videofilmą kūrė Povilas Kučinskas.
Aldona KALINAUSKIENĖ
Fotosesijos kūrėjų nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.