Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Meninė veikla leidžia žmonėms atsipalaiduoti, pasijusti geriau

Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje visą gegužę veikė Suvalkijos socialinės globos namų gyventojos Nedos Daugulienės tapybos darbų paroda. Į jos atidarymą atvyko globos namų atstovai – gyventojai ir darbuotojai, taip pat Karklinių kaimo užimtumo centro atstovė.
N. Daugulienė yra meniškos sielos žmogus, ne tik tapo, bet ir rašo eiles, yra išleidusi septynias poezijos knygeles. Parodos atidaryme jos eilių paskaitė globos namų gyventoja R. Lekauskaitė.
Autorės išėjimas į visuomenę su savo paroda nebuvo lengvas, jai teko įveikti save. Savo prisistatyme parodoje ji rašo, kad yra baigusi Stepo Žuko dailės technikumo ir vėliau Vilniaus dailės akademijos keramikos specialybę, po studijų dirbo Liaudies muzikos muziejuje. Su vyru skulptoriumi Eriku Dauguliu kartu pragyveno 25 metus, 2012 m. jis mirė. Vyro atminimui ji paskyrė savo kūrybą.
2013 m. N. Daugulienė atvyko į Suvalkijos socialinės globos namus, ilgą laiką gyvenimas jai buvo praradęs visas spalvas. Ėjimas prie tapybos buvo sunkus, bet štai jau porą metų ji piešia. Sukūrusi daug portretų, iš parodos ekspozicijos matyti, kad šis žanras jai itin patinka.

Dėmesio reikia visiems
Surengti savo personalinę parodą Suvalkijos socialinės globos namų gyventojai N. Daugulienei reikėjo daug ryžto, drąsos ir pastangų. Suvalkijos socialinės globos namų užimtumo socialinė darbuotoja Gailutė Dovydėnienė daugiausia dirbo su N. Dauguliene. Ji papasakojo, kad ilgai moteris bėgo nuo meno, buvo prislėgta ligos.
G. Dovydėnienė globos namuose dirba 6 metus ir tik per pastaruosius buvo surengta Nedos paroda, o penkerius metus iki tol buvo tik ėjimas į tapybą, kalbėjimas, įtikinėjimas, kad ji gali tapyti, kad gali atsiverti.
„Neda nenorėjo parodos, nenorėjo rodyti darbų viešai, bet per tuos metus susiėmė. Ją sunku apibūdinti, ji labai įdomus žmogus, gana uždara. Kaip ir kiekvienas mūsų gyventojas, norinti dėmesio, būti pastebėta, – pasakojo G. Dovydėnienė. – Tapymas ją veikia įvairiai: kartais piešia be noro, o kartais 3–4 paveikslus per dieną, paskui vėl štilis mėnesį. Kai užeina įkvėpimas, dirba greitai. Su kitais mūsų gyventojais dirbame kartu, padedame jiems, o ji dirba savarankiškai. Kitiems reikia pagalbos, o jai – tik palaikymo, bendravimo, įtaigos. O dėmesio reikia visiems“, – sakė G. Dovydėnienė.
G. Dovydėnienė globos namuose kaip užimtumo specialistė dirba ne tik su tapyba, bet ir su keramika, floristika. Yra baigusi dailės ir pradinių klasių pedagogo studijas.
„Tapydami, lipdydami žmonės atsipalaiduoja. Ateina dirbti kitoje patalpoje, čia ramybė, geriame arbatą. Ne visada jie nori užsiimti, kartais tiesiog pažiūri, kaip dirba kiti, pabendrauja. Tokia meninė veikla reikalinga, kiekvienas padaro pagal savo sugebėjimus, tai pakelia jiems nuotaiką.“

Paroda – dovana visuomenei
Suvalkijos socialinės globos namų direktorė Marija Slavinskienė sako, kad meno užsiėmimai labai reikalingi jų globos namų gyventojams, nes atitraukia nuo ligos, leidžia susikoncentruoti į veiklą.
„Bet kokiu atveju tokia terapija labai naudinga – pirmiausia pačiam žmogui. Ir mums gera matyti tuos jų kūrinius, akis džiugina jų darbai – juose sudėta daug meilės. Jų išgyvenimai ateina iš vidaus ir sugula į paveikslus. Mūsų žmonės dirba ir su moliu, turime gyventojų, kurie mokosi Profesinio rengimo centre floristikos subtilybių. Šie, kartu dirbdami su kitais, sudaro galimybę iš jų pasimokyti komponuoti gėles. Aišku, jei nėra noro, nepriversi, turi turėti kūrybiškumo gyslelę. Kiti būna tiesiog stebėtojai. Svarbu ne rezultatas, o ir pats kūrybinis procesas. Mes bandome žmones nukreipti į tokias veiklas. Svarbiausia, kad patys nori tą daryti, užsimiršta, pasijaučia geriau, pasijunta tokie patys, kaip ir visi kiti“, – pasakojo direktorė.
Labai geras dalykas – visos terapijos. Darbuotojai mato, kokie tie žmonės būna laimingi – toks ir yra visų užsiėmimų tikslas. O parodos, kaip minėtoji N. Daugulienės, pasitaiko retai.
„Pasikalbėjau su Neda, ji labai džiaugėsi, kad buvo paroda, pasijuto pakylėta, kad ją pastebėjo, įvertino. Tai – mūsų įstaigos dovana visuomenei, viskas, ką mes galime jums parodyti“, – sakė direktorė M. Slavinskienė. Aplankiusieji parodą Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje turėtų susimąstyti, kad žmonės, turintys negalią, irgi daug sugeba, jų norai, mintys – gražūs ir jie savo kūrybą dovanoja, kad visuomenė pamatytų, jog šie žmonės nėra prastesni ar kitokie.
Su N. Dauguliene, pasak direktorės, daugiausia dirba Gailutė Dovydėnienė, niekas kitas su Neda nesugeba taip susitarti, kaip ji.
„Man šita paroda – tai jau labai daug, tai labai vertinu, nes pasiekta žmogaus, kurį laiką iš viso nieko nedariusio ir nenorėjusio daryti. Kiekvienas gyvenime turime savo distanciją ir savo greitį ją įveikti“, – sakė direktorė.

Visi užsiėmimai svarbūs, nes padeda geriau jaustis
Nedos Daugulienės parodos atidaryme dalyvavo daug ją palaikančių žmonių.Suvalkijos socialinės globos namų socialinio darbo padalinio vadovė Vida Labutytė sakė, kad gyventojams siūloma įvairių užsiėmimų – keramika, tapyba, sportas, muzika, floristika.
„Pas mus dirba žmonės su tam tikru išsilavinimu, bet šių užsiėmimų negalima vadinti terapija, nes juos vedantys nėra terapeutai.
Mūsų globos namuose yra organizuojamas meninis užimtumas, mes tik užimtumo specialistai, o terapeutų neturime. Kiek žinau, ir visoje šalyje tokiose įstaigose jų nėra daug. O ar reikėtų meno terapeutų? Ateity, kai viskas taip sparčiai tobulėja, kinta, tikriausiai atsiras meno terapeutų ir čia.“
V. Labutytė sakė, kad panašios įstaigos eina link to, jog čia būtų apgyvendinami tik sunkūs ligoniai. Kaip daroma ir užsienyje, kur teko jai būti. Anksčiau į socialinės globos namus patekdavo ir gana stiprių žmonių, o dabar tokie stipresni išeina gyventi į visuomenę, jiems sudaromos tokios sąlygos.
N. Daugulienės parodos, veikusios gegužės mėnesį Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, ekspozicija.„Mūsų įstaigoje gyvena proto ir psichikos negalią turintys žmonės. Proto negalia – tai iš prigimties turimas intelekto ribotumas – mažesnis ar didesnis. O psichikos ligoniai – susirgę, bet iki tol turėję normalų gyvenimą, ir jų intelektas, taip pat atmintis, ilgą laiką išlieka normalūs, bet jie nesugeba to pritaikyti gyvenime. Tokie yra skirtumai“, – papasakojo A. Labutytė.
Visi užsiėmimai svarbūs, nes tokia politika: ne vien tik vaistais gydyti, bet ir užimtumu, lavinti hobius, pomėgius, atrasti juos ir vystyti. Ligoniams tai suteikia gyvenimo prasmės pojūtį, leidžia labiau pasitikėti savimi.
N. Daugulienės parodos, veikusios gegužės mėnesį Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, ekspozicija.„Paprastai mūsų sergantieji yra labai savikritiški, o su proto negalia kitaip – jie kaip vaikai, nesirūpina kaip atrodo. Su Neda Dauguliene buvo sunku, nes ji neįveikdavo savo sunkių nuotaikų, ligos paveikta neturėjo jėgų ir noro ko nors imtis, bet mūsų Gailutei pavyko ją įtikinti. Aišku, yra skirtumas, kur žmonės tik mėgėjiškai dirba, o Neda – profesionalė, meno žmogus. Esame parodėlių rengę ne kartą, bet tokia vieno žmogaus paroda – pirma. Stipri paroda, bet mes nerimavome, kaip autorė į tai sureaguos. Iš pradžių nenorėjo, bijojo, kaip priims visuomenė, bet paskui buvo laiminga, džiaugėsi“, – pasakojo socialinio darbo padalinio vadovė.
Anksčiau globos namuose būdavo daugiausia darbinis užimtumas, o maždaug prieš 20 metų imta rengti meno užsiėmimus. Vieniems gyventojams tai buvo didelis džiaugsmas, bet buvo ir tokių, kurie sakė: „Mes ne vaikai, norime tikro darbo“. Bet kokiu atveju svarbiausia tai, kad žmogus gerai jaustųsi.
Užimtumas leidžia atsipalaiduoti, užsimiršti, pakeisti aplinką. Reikia pastebėti, kad ir visuomenės galimybės šiandien kitokios: labiau priima tokius žmones, galbūt labiau supranta. Anksčiau buvo kiek kitaip.
„Pats procesas irgi vertingas, bet turi žmogus turėti gabumų, turi būti jau kažką panašaus daręs. Mes, sveikieji, suprantame, kad gali nepavykti, o jie labai nusivilia, vertina tai per savo negalią – „man neišeina“. Net ir kortomis pralošę jie labai kremtasi, išgyvena, save nuvertina. Svarbu teisingai elgtis, kad jie nenusiviltų“, – sakė A. Labutytė.
Pasirodyti scenoje ar laimėti varžybas nėra svarbiausia. Siekiama, kad žmonės jaustųsi gerai, džiaugtųsi tuo, ką daro – ir pats procesas, repeticijos ar treniruotės teiktų malonumą. Yra ir tokių, kuriems svarbu tiesiog būti kartu, matyti, kaip kiti kažką daro. Būti tarp kitų.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

  • Kokį dovanų pakavimo popierių rinktis?

    2022-12-22Kokį dovanų pakavimo popierių rinktis?
    Įprastai dovanų pakavimui skirtas popierius būna plonas ir tuo pačiu labai tvirtas, nepasiduodantis plyšimui. Jei įvyniosite siunčiamą dovaną į jos pakavimui skirtą popierių, ją apsaugosite nuo pažeidimų jos gabenimo metu. Dovanų pakavimui labiausiai tinka šilkinis pakavimo popierius. Koks yra dažniausiai naudojamas dovanų ir ne tik jų pakavimui skirtas popierius? Ne vien dovanos yra pakuojamos, jeigu esate numatę persikraustyti iš vienos vietos į kitą, jums yra reikalinga tvirta medžiaga, kuria galėtumėt perdengti kelis gabenamos produkcijos sluoksnius. Šioje situacijoje pagrindine išsigelbėjimo priemone galime laikyti vyniojamą pakavimo popierių, kuris garsėja savo tvirtumu. Šios rūšies popierius yra naudingas ir tada, kai pakuojame maisto produktus arba gėles. ...
  • Tebūna vietos VILČIAI ir TIKĖJIMUI

    2022-12-21Tebūna vietos VILČIAI ir TIKĖJIMUI
    Keista ir liūdna kalbėti apie karą, kai už keleto dienų taikioje Lietuvoje laužysime kalėdaitį ir vis žvalgysimės po eglute – gal ten jau Ką nors paliko Kalėdų senelis? Ir tik panorama ir kitos žinios nepamirš informuoti apie tai, kas vyksta Ukrainoje. Dovanok, Dieve, šiai valstybei kuo daugiau stiprybės ir kuo greitesnės pergalės. Kiek gali būti bučų, irpynių, kiek gali žūti vaikų XXI amžiuje?! Kas per velniava, kad per Kalėdas turime apie tai kalbėti ir tokių dovanų melsti?! Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu. JAV gynybos departamento nuotrauka Šiandien mes turime elektrą, namuose (pagal galimybes) šilta, turime ...
  • Savo saugumu turi rūpintis ir pats žmogus, ne tik savivaldybė

    2022-12-21Savo saugumu turi rūpintis ir pats žmogus, ne tik savivaldybė
    Apie Marijampolės savivaldybės pasirengimą ekstremalioms situacijoms kalbiname Karolį Podolskį, Marijampolės savivaldybės administracijos direktorių. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka – Ar Marijampolės savivaldybėje yra nors viena slėptuvė? – Anksčiau buvo, tačiau pasikeitus teisės aktams jos panaikintos. Slėptuves nurašė tuometinė Marijampolės apskrities viršininko administracija. Šiuo metu Marijampolės savivaldybėje slėptuvių nėra, nes vadovaujantis dar Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. priimtu nutarimu slėptuvės yra įrengiamos tik tam tikrais atvejais (pvz., kai valstybės institucija ar įstaiga funkcijas vykdo nenutrūkstamai (visą parą, poilsio ir švenčių dienomis), kai ji patenka į pavojingojo objekto galimo pavojaus zoną ir pan.). Marijampolės savivaldybė neatitinka nė vieno iš nutarime nurodytų kriterijų. Slėptuves turi tik 17 Lietuvos ...
  • Išvykimo krepšys

    2022-12-21Išvykimo krepšys
    Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Išvykimo krepšyje turi būti:• žibintuvėlis su papildomais elementais;• svarbūs dokumentai – gimimo ir (ar) santuokos liudijimai, pasai, vairuotojo teisės, draudimo dokumentai, turto nuosavybės dokumentai;• artimųjų nuotraukos (jų prireiks ieškant artimųjų);• radijo imtuvas su papildomais elementais;• akiniai ar kiti regai bei klausai reikalingi daiktai;• maistas 3 paroms ir vandens atsargos, supilstytos į mažas talpyklas;• papildomas maistas, esant specialiesiems poreikiams;• mechaninis konservų atidarytuvas;• pirmosios pagalbos rinkinys, vartojami vaistai ir vandenilio perok­sido tirpalas;• maistas kūdikiams, sauskelnės, drėgnos servetėlės;• žaislai ir (ar) knygos vaikams;• drabužiai persirengti (patogūs batai, neperšlampama ir nuo vėjo apsauganti striukė, megztiniai, šiltos kelnės);• tualetiniai reikmenys – rankšluostis, muilas, ...
  • Slėptuvės, kolektyvinės apsaugos statiniai ir priedangos. Kuo jos skiriasi?

    2022-12-21Slėptuvės, kolektyvinės apsaugos statiniai ir priedangos.  Kuo jos skiriasi?
    Šiame Jūrės (Kazlų Rūdos sav.) kultūros namų pastate, pažymėtame specialiu ženklu, ekstremalios situacijos metu galėtų slėptis 120 gyventojų. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Slėptuvės – specialiosios paskirties statiniai arba specialiai įrengtos patalpos apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių valstybės tarnautojus ir darbuotojus, vykdančius valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms nustatytus uždavinius ir funkcijas bei užtikrinančius valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklą ekstremaliųjų situacijų ar karo metu. Slėptuvių poreikį šalyje nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Kolektyvinės apsaugos statiniai (toliau – KAS) yra iš anksto parinkti ir specialiai pažymėti statiniai, kurie gali būti greitai pritaikomi laikinam gyventojų prieglobsčiui saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio bei ...
  • Kaip namo rūsyje įsirengti saugią patalpą (individualią slėptuvę)?

    2022-12-21Kaip namo rūsyje įsirengti saugią patalpą (individualią slėptuvę)?
    Ričardo PASILIAUSKO iliustracija • Rūsys turi turėti tvirtas sienas ir betoninį perdengimą. Geriausia, kai namo rūsyje yra įrengtas ir antrasis išėjimas.• Taip pat reikėtų pasirūpinti ventiliacijos anga. Jeigu rūsys su langais, pripilkite į maišus smėlio, galėsite jais uždengti langus.• Pasirūpinkite, kurioje vietoje įrengsite tualetą. Jei tokios galimybės nėra, tai gali būti ir kibiras su dangčiu.• Rūsyje grindis patariama iškloti medinėmis lentomis ar medžio drožlių plokštėmis.• Palei sieną reikėtų sukalti tvirtas ir plačias lentynas. Jos tiks ir daiktams, ir miegui.• Rūsyje laikykite reikalingas maisto ir vandens atsargas. Patartina turėti didelės talpos 40–50 litrų vandens statinę.• Pravers nedidelė elektrinė ir dujinė viryklės.• Rūsyje ...
  • Veiklos valdymo sprendimai

    2022-12-21Veiklos valdymo sprendimai
    Nesvarbu, ar esate smulkaus verslo savininkas, ar vadovaujate kelioms įmonėms, kiekvieną kartą priimant sprendimus, turėsite apie daug ką pagalvoti. Tačiau darbas greitai gali tapti chaotišku, kai vienu metu stengiamės atlikti kelis darbus. Kad taip neatsitiktų, kiekvienai įmonei patartina pradėti naudotis verslo valdymo programinėmis įrangomis. Tai puiki investicija, kurią turi pasirinkti kiekviena įmonės, nes to pasekoje jūs galėsite valdyti rizikas, pagarinti bendrą efektyvumą, taip pat lengviau tvarkysite daugelį įmonės reikalų. Nesuklysime jeigu pasakysime, kad verslo valdymo įrankiai gerina, bet kurio verslo subjekto veiklą. Verslo valdymo sprendimas yra visiškai integruota, realiuoju laiku veikianti sistema, suteikianti informaciją, kurios reikia norint plėsti verslą. ...
  • Vitalija Žvingilienė: Baraginė tikrai verta Mažosios kultūros sostinės titulo

    2022-12-21Vitalija Žvingilienė: Baraginė tikrai verta Mažosios kultūros sostinės titulo
    Artėjant 2023 metams, kuomet Baraginė taps Lietuvos mažąja kultūros sostine, programos rengėjai kviečia artimiau susipažinti su Baraginės kaime gyvenančiais ir dirbusiais žmonėmis, kaimo praeitimi ir dabartimi. Šį kartą bendruomenė pristato Baraginėje gyvenančią rašytoją Vitaliją Žvingilienę. Vitalija Žvingilienė Baraginėje dirbo darželio auklėtoja, vėliau ilgus metus buvo Baraginės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja. Šiuo metu moteris yra išleidusi dvi poezijos knygas „Širdies melodija“ ir „Rasoti jurginai“, romaną „Monika“, o netrukus pasirodys ir ketvirtoji rašytojos knyga – poezijos rinkinys „Prisilietimas“. Taip pat V. Žvingilienė yra parašiusi tekstus ne vienai Baraginės jaunimo kapelos „Svaja“ dainai. Nuotraukos iš Baraginės bendruomenės puslapio – Papasakokite, kaip prasidėjo jūsų kelias Baraginėje? – ...
  • Patarimai verslo auginimui

    2022-12-21Patarimai verslo auginimui
    Nesvarbu, kokio tipo smulkųjį verslą valdote, bet kokiu atveju norėsite padidinti pardavimus ir pajamas. Štai kodėl tiek daug žmonių domisi, kaip plėtoti smulkųjį verslą. Smulkaus verslo savininkams nėra paprastos, visiems tinkamos verslo augimo strategijos. Tačiau yra pagrindinių strategijų, kurias galite naudoti, kad suteiktumėte savo verslui geriausias galimybes augti. Gali būti sunku efektyviai ir efektyviai išplėsti savo smulkųjį verslą. Tam reikia protingo požiūrio ir pastangų iš įvairių jūsų įmonės dalių, įskaitant: Pardavimai. Rinkodara. Finansai. Teisinė analizė. Nors jūsų smulkaus verslo plėtra pareikalaus laiko ir energijos, yra keli žingsniai, kuriais galite naudoti, kad paspartintumėte verslo augimą. Atlikite savo tyrimus Kai ieškote, kaip ...
  • Prieš 25 metus, spaudžiant speigui…

    2022-12-21Prieš 25 metus, spaudžiant speigui...
    …Marijampolėje, Bažnyčios gatvėje, prie medinio namo buvo susirinkę minios žmonių: gruodžio 16-ąją, dalyvaujant aukščiausiems šalies pareigūnams, buvo atidarytas Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus. Tame pačiame name, kuriame 1904–1914 metais jis su šeima gyveno. Šis pastatas buvo vadinamas „Grinių namais“ ir jie buvo tapę visos Užnemunės kultūrinio sąjūdžio centru. Čia 1905 m. įvyko pirmasis viešas lietuviškas vakaras – buvo suvaidinta Keturakio „Amerika pirtyje“, vyko choro repeticijos, susirinkimai, posėdžiai, įkurta „Šviesos“ draugija… Tomas Kukauskas džiaugėsi, kad lankytojai domisi ir muziejaus ekspozicija, ir čia vykstančiais edukaciniais užsiėmimais.Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos …Praėjus ketvirčiui amžiaus nuo atidarymo ir tiek pat laiko muziejui intensyviai dirbant, į jubiliejinį renginį ...
  • Auksiniai žiedai jam ir jai su komforto zona

    2022-12-21Auksiniai žiedai jam ir jai su komforto zona
    Kai dviem mylintiems žmonėms ateina laikas sujungti savo gyvenimus ir juos įteisinti, mes visi labai džiaugiamės už juos. Šis naujas jų gyvenimo žingsnis reikalauja daug investicijų, tačiau ir tuo pačiu įteisina, bei suteikia jiems naują status prieš vienas kitą, bei tuo pačiu juos įpareigoja būti vienas kitam ištikimu. Šį jų pasiryžimą būti vienas kitam ištikimu užtvirtina Lietuvos respublikos įstatymai ir įteisina jų išreikštą norą būti kartu, tačiau parašams nugulus į dokumentus ant rankos pirštų nugula auksiniai žiedai, kurie simbolizuoja santuoką, bei pasižadėjimą vienas kitam. Dauguma žmonių šiuos žiedus nešioja visą gyvenimą, todėl renkantis juos labai svarbu išsirinkti kokybiškus, bei patogius žiedus. ...
  • Dainų ir poezijos eilutėmis – apie tarp mūsų gyvenančius angelus

    2022-12-21Dainų ir poezijos eilutėmis – apie tarp mūsų  gyvenančius angelus
    Jaukus, betarpiškas ir šiltas – toks buvo praėjusį ketvirtadienį viešojoje Petro Kriaučiūno bibliotekoje vykęs poezijos ir muzikos vakaras „Aš angelus rinkau“, į kurį pakvietė poetė, renginių vedėja, keliautoja Stefanija Navickienė ir muzikantas, dainų atlikėjas Šunskų seniūnas Rimantas Lekeckas. Šio kūrybinio dueto pasirodymus jau matė įvairių Marijampolės apskrities miestų ir miestelių klausytojai bei žiūrovai – jie pasirodė Šakiuose, Kybartuose, pasiekė net Kupiškį, o dabar atėjo laikas programą pristatyti ir savame krašte, Marijampolėje. S. Navickienė jau galvoja apie naują savo poezijos knygą. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Šaltą ir pusnyse paskendusį vakarą bibliotekoje susirinko ištikimiausi šių atlikėjų gerbėjai, draugai, bendramoksliai. Prieš pasirodymą S. Navickienė apgailestavo, kad ...
  • Jūrės miestelyje – naujos pažintinės-edukacinės erdvės

    2022-12-21Jūrės miestelyje – naujos pažintinės-edukacinės erdvės
    Praėjusį savaitgalį Kazlų Rūdos savivaldybės Jūrės miestelyje buvo įžiebta Kalėdų eglutė ir kartu pristatytas ką tik baigtas įgyvendinti įdomus vietos žmonių parengtas projektas, kuris labai pagerino ir pagražino šio miestelio gyvenamąją aplinką. Pagal šios savivaldybės skelbtą projektą „Seniūnijų gyventojų iniciatyvų skatinimas panaudojant biudžeto lėšas gyvenamajai aplinkai pagerinti, teikiant idėjas infrastruktūriniams projektams seniūnijų teritorijose“ Jūrėje atsirado nauji objektai, kurie sudaro sąlygas vietos gyventojams ir turistams geriau pažinti gamtą, florą ir fauną, skatina įvairius potyrius, kurie artimi mažo miestelio žmonėms. Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė džiaugiasi gražėjančiu Jūrės miesteliu. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Pasak Jūrės miestelio bendruomenės pirmininkės Žanetos Štreimikytės-Mockeliūnės, jau prieš kurį laiką buvo kilusi ...
  • Kokie pagrindiniai minkštų kampų privalumai?

    2022-12-20Kokie pagrindiniai minkštų kampų privalumai?
    Minkštus kampus reikėtų vertinti kaip ilgalaikį turtą – geras minkštas kampas turėtų tarnauti bent apie 15-20 metų. Dabar žmonės žiūri į patrauklias kainų etiketes ir pamiršta apie minkšto kampo kokybę, kuri susidėvi per mažiau nei penkerius metus. Tačiau, kaina nėra tokia svarbi. Visada turėtume užtikrinti, kad pasirinktume kokybiškus produktus, kad gautume savo pinigus. Taip pat, būtina nepamiršti ir minkštų kampų privalumų: Komfortas Aukštos kokybės minkšti kampai gali pasiūlyti kainos ir kokybės santykį. Audiniai, medžiagos, naudojamos sofos gamyboje, užtikrina maksimalų komfortą galutiniam vartotojui. Patogus minkštas kampas ilgos sunkios dienos pabaigoje yra tikrai palaima. Patvarumas Patvarumas yra bet kokio kokybiško produkto pagrindas. Gera kokybė užtikrina ...
  • Kuo ypatingos lietuviškos rankų darbo dovanos užsieniečiams?

    2022-12-20Kuo ypatingos lietuviškos rankų darbo dovanos užsieniečiams?
    Kiekviena šalis turi kažką įpatingo ir savito. Ne išimtis ir Lietuva. Jeigu keliaujate pas draugus į užsienį, greičiausiai norėsite jiems ką nors padovanoti. Geriausia dovana yra unikali to krašto dovana, dar geriau, jeigu ji būtų rankų darbo. Medžio raižiniai Lietuva turi nemažą natūralų miško plotą. Kadangi šalis turi daug miškų, daugelis menininkų ėmėsi medžio drožybos ir skulptūros. Sostinėje ir kitose šalies vietose galite rinktis medinį dekorą ir statulas. Kadangi medžio raižiniai yra puiki dovana, galite įsigyti raižinį, kuris primins apie geriausią laiką, kurį praleidote šalyje. Yra keletas raižinių, kuriuos galite pasirinkti iš šaukštų, dubenėlių ir įvairių tipų dėžučių. Lietuvių vaizdiniai vaizduojami vietinių ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.