www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Duomenys – kaina, kurią mokame už patogumą (Eksperto komentaras)

Nuomonės ir komentaro apie „Google“ ir jos elgesį renkant vartotojų duomenis, kreipėmės į Nacionalinį kibernetinį saugumo centrą (NLSC) prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM). Pateikiame Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento komentarą.
– „Google“ renka labai daug duomenų dėl keleto priežasčių. Viena vertus, taip siekiama kuo labiau pritaikyti paslaugas prie vartotojų poreikių ir padaryti jas kuo naudingesnėmis. Pavyzdžiui, buvimo vietos sekimas gali skambėti grėsmingai, tačiau vartotojams patinka, kai jie gali planuoti maršrutus ar matyti, kuriame kelyje susidarė spūstys. Antra vertus, „Google“, kaip ir kitos paslaugas internete teikiančios kompanijos, uždirba pinigus iš reklamos. Kuo daugiau duomenų apie vartotojus surenka, tuo labiau suasmenintą reklamą gali pasiūlyti, vadinasi, tuo geresni bus tokios reklamos pasiekiamumo rezultatai. Tai yra kaina, kurią sumoka visi pasaulio vartotojai už patogumą.
Vartotojai, pagal savo asmeninius poreikius rinkdamiesi įvairias paslaugas (el. paštas, socialiniai tinklai, programėlės, išmanieji įrenginiai ir kt.), turi galimybę susipažinti su visomis privatumo ir saugumo taisyklėmis, kurias pateikia paslaugos teikėjai. NKSC pataria kiekvienam vartotojui skirti laiko susipažinti ir kritiškai įvertinti paslaugų teikėjų pateikiamą informaciją ir taisykles, su kuriomis turi sutikti norėdami įsidiegti vieną ar kitą paslaugą. Vartotojai taip pat gali atsižvelgti į oficialiose mobiliųjų programų ir paslaugų parduotuvėse („Google Play“, „App Store“ ir pan.) skelbiamus kitų vartotojų atsiliepimus ir vertinimus.
Taip pat primename, kad Lietuvos gyventojai, susidūrę su kibernetiniais incidentais elektroninėje erdvėje, prašomi informuoti NKSC, taip pat kibernetinę policiją epolicija.lt, esant incidentams, susijusiems su asmens duomenimis, informuoti Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika