Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Jei šeima ir artimieji apie mus ko nors nežino, žino „Google“

Naudodamiesi „Google“ paieškos sistema, elektroniniu paštu „Gmail“, socialiniu tinklu „Youtube“, „Android“ operacine sistema, interneto naršykle „Chrome“ ir kitomis „Google“ paslaugomis, kompanijai atskleidžiame daugybę duomenų. Tikinama, kad informacija renkama siekiant užtikrinti paslaugų kokybę. Iš tiesų, naudotis interneto paslaugomis patogiau, kai vartotojui siūloma tokia informacija, kuri labiausiai tikėtina jį sudomins. Kol tai žino tik „Google“ – viskas tvarkoje, tačiau kas, jei šie duomenys patektų į trečių asmenų rankas? Kompanijos „Facebook“ atvejis, kai buvo atskleisti socialinio tinklalapio vartotojų duomenys politinio konsultavimo įmonei „Cambridge Analytica“, dirbusiai Donaldo Trumpo rinkimų kompanijoje, siekiant paveikti balsavimo rezultatus, pagrindžia duomenų nutekėjimo tikimybę. Vis dėlto vartotojai turi galią šią riziką sumažinti. Pirmiausia, svarbu žinoti, kokius duomenis apskritai „Google“ apie mus renka, kokiu tikslu tai daro. Jei vartotojas už tų duomenų atskleidimą mainais gauna ne tai, ko tikisi ar ne tai, ko jam reikia, galima rinktis kokią informaciją leisti „Google“ rinkti ir kaip ją naudoti.

Nuo asmeninės iki turinio informacijos
Buvimo vietos informacija vartotojams naudinga naudojantis „Google“ žemėlapiais, tačiau kiek mūsų žino, kad tai kompanijai leidžia kaupti informaciją apie tai, kur, kada, kiek laiko praleidome?Kad naudodami „Google“ paslaugas vartotojai kompanijai patiki savo informaciją – jokia paslaptis. Apie tai praneša pati „Google“. Kiekvienas vartotojas turi galimybę ir teisę susipažinti su „Google“ privatumo politika, kurioje įmonė aiškiai pasako, kokią, kodėl ir kaip informaciją apie vartotojus renka bei tvarko. Taigi, mūsų duomenys į kompaniją patenka tikrai ne apgaulės būdu – apie tai būname informuoti. Tai kiekvieną kartą pranešama įsidiegiant kompanijos programas. Kad žinome, kokie duomenys apie mus bus renkami ir kaip naudojami, kompanijai patvirtiname paspausdami mygtukus „perskaičiau taisykles“ ir „sutinku su naudojimo sąlygomis“. Tačiau kiek mūsų tas taisykles atidžiai perskaito? Vėliau dažnas nustemba sužinojęs, kokiais vartotojų duomenų masyvais „Google“ disponuoja. Todėl labai svarbu žinoti, kokius duomenis ir kaip kompanija tvarko. Apie viską – iš eilės.
Pirmą kartą duomenų „Google“ vartotojų paprašo kuriant paskyrą. Ją turi dauguma kompiuterių ir telefonų naudotojų, nes „Google“ padeda įrenginiams veikti efektyviai ir patogiai. Mainais už tai „Google“ turime atskleisti savo vardą, pavardę, telefono numerį, kitus asmeninius duomenis. Tai – tik pradžia. Pradėję naudoti „Google“ programas, pavyzdžiui, „Gmail“, kompanijai patikime ir jose generuojamus duomenis – gaunamuose ir siunčiamuose laiškuose esančią informaciją. „Naudojant paslaugas, renkame jūsų kuriamą, įkeliamą ar iš kitų gaunamą informaciją. Tai apima, pvz., parašytus ir gautus el. laiškus, išsaugotas nuotraukas ir vaizdo įrašus, sukurtus dokumentus ir skaičiuokles bei pateiktus „Youtube“ vaizdo įrašų komentarus“, – rašome „Google“ privatumo politikos taisyklėse. Vartotojams naudojantis kompanijos paslaugomis, ji sužino ir kokius kompiuterius, telefonus ir planšetes turime, kokias programas įrenginiuose esame įsidiegę, jei tai telefonas – net kokio operatoriaus ryšio paslaugomis naudojamės.

Atsimena, kas mums įdomu
„Google“ atskleisti duomenys vartotojams kartais atsiperka. Žinodama, kokia prekė ir paslauga vartotoją domina, reklamos vietose „Google“ ima talpinti skelbimus, atitinkančius paieškos turinį. Taip galima sužinoti apie pigiau parduodamą geidžiamą prekę ar rasti parduotuvę, kurios sandėliuose įrenginių pakankamai, kad būtų galima juos nusipirkti.„Google“ dar turi ir atmintį. Ji renka informaciją apie mūsų veiklą, prisimena, kada, kokios informacijos ieškojome. Paaiškinama, kad norėdama teikti vartotojo poreikius kuo geriau atitinkančią paslaugą, kompanija stengiasi atsiminti, kas mus domina ir paskui, vykdant naują paiešką ar toliau naršant, pirmiausia siūlo tą informaciją, kuri labiausiai tikėtina bus panaši į anksčiau ieškotą. Šie duomenys „Google“ pasitarnauja, pavyzdžiui, vartotojui naudojantis „Youtube“ platforma – sistema gali rekomenduoti peržiūrėti vaizdo įrašą, kuris, remiantis anksčiau sukauptais duomenimis apie veiklą, vartotojui gali patikti.
Tiesa, ši praktika taikoma ne tik žiūrint videoįrašus. „Google“ perspėja, kad šį metodą ji taiko ir terminams, pagal kuriuos vartotojai ko nors ieško paieškos sistemoje, balso ir garso informacijai, vartotojui naudojant garso funkcijas, apsiperkant, bendraujant su žmonėmis, naršant internete naudojant „Google“ kompanijos „Chrome“ naršyklę.

Duomenys naudingi reklamos tikslais
Ko gero, įsitikinti, kad anksčiau ieškota ir mus dominusi informacija vėliau net būna brukama per prievartą, yra pastebėję dauguma „Google“ paslaugų vartotojų. Pakanka tik pasidomėti, paieškoti informacijos apie kokią nors prekę ar paslaugą. Pavyzdžiui, jums reikia naujų batelių. Suvedate „Google“ paieškoje frazę „raudoni bateliai“. Paieškos sistema jums pasiūlo visą sąrašą puslapių, kurie geriausiai atitinka jūsų įvestą frazę.
Užeinate į vienos internetinės avalynės parduotuvės puslapį, į kitos. Neapsisprendę, ką įsigyti, nutariate prie šio reikalo grįžti vėliau. Vėl naršote internete, tačiau jau kitais klausimais. Tačiau „Google“ ir jų reklamos platforma „AdWords“ atsimena, kad jūs domėjotės bateliais. Net ir naršant su tuo nesusijusiuose puslapiuose, reklamos vietose švies ne šiaip kažkokia reklama, o būtent raudonų batelių, į kuriuos dairėtės anksčiau lankytose internetinėse parduotuvėse. Jei nusipirksite juos, prekybininkui atsipirks investicija į reklamą ir, tikėtina, reklamos paslaugą „Google Ads“ platformoje jis įsigis dar kartą. „Google“ naudinga atsiminti vartotojų paieškos duomenis ne tik dėl to, kad galima pasiūlyti suasmenintą turinį, jiems galimai patiksiantį vaizdo įrašą. Duomenys naudingi uždirbant pinigus – štai kur slypi esmė.

Pasitarnavo ir vartotojui
Galime tik spėlioti, kur „Google“ saugo apie vartotojus surinktus informacijos kiekius, nes jų – tikrai daug. Tiesa, reikia pripažinti, kad vartotojui tokia, jo paieškos duomenis atitinkanti reklama, taip pat gali būti naudinga. Aišku, jei tas daiktas jį tikrai domina, jei jis į raudonus batelius dairėsi iš tikrųjų planuodamas juos įsigyti, tačiau nepirkti jį privertė, pavyzdžiui, per didelė produkto kaina ar nepakankamas jo kiekis. Į tokią situaciją neseniai pakliuvo marijampolietė Laima. Užklupus karščiams išbūti patalpoje, į kurią visą dieną pliskina saulė, moteriai tapo nep

akeliama. Bandymai atsivėsinti ventiliatoriumi nepadėjo. Laima nusprendė įsigyti oro vėsinimo aparatą. Įrangos ji ėmė dairytis internetinėse parduotuvėse. Pasirodo, jos poreikius atitinkančio modelio agregatai lietuviškose parduotuvėse buvo išpirkti. Laima buvo nutarusi laukti, kol parduotuvės sandėlius papildys naujais įrenginiais, tačiau to neprireikė. Konkretaus modelio vėsintuvo Laima ieškojo į paieškos sistemą suvedusi jo pavadinimą ir duomenis – „Google“ tai įsiminė. Vėliau ieškant kitokios informacijos moteris reklamos vietose pastebėjo reklamuojant būtent tokio modelio vėsintuvą, apie kurį neseniai ieškojo informacijos. Paspaudusi ant reklamos ji atsidūrė vokiško kapitalo įmonės internetinės parduotu

vės puslapyje. Oro vėsintuvų parduotuvė sandėlyje turėjo pakankamai, o ir kaina buvo patrauklesnė nei lietuviškose parduotuvėse. Sumokėjusi pinigus moteris jau po kelių dienų mėgavosi vėsa. Jei ne „Google“ pasiūlyta reklama, nei apie tokios internetinės parduotuvės egzistavimą, nei jų asortimentą ji nebūtų žinojusi.
Reklamos turinys atitinka pokalbių turinį
„Google“ informuoja, kad tokiu pačiu principu vadovaudamasi renka duomenis ir iš balso bei garso informacijos, vartotojui naudojant garso funkcijas. Akylesni vartotojai pastebi, kad informacija balsu gali būti renkama ir nenaudojant garso įrankių. „YouTube“ platformoje galima surasti videoklipų, kuriuose vartotojai atlieka eksperimentus tikrindami, ar informacija balsu kaip nors darys įtaką siūlomai informacijai. Pavyzdžiui, vienas vaikinas pasidėjo telefoną ant stalo ir kurį laiką kalbėjo apie šunis, jų maistą, žaislus, gultus. Maždaug po 15 minučių monologo jis paleido interneto naršyklę ir nustebo: tinklalapiuose, kurie nesusiję su gyvūnais ir jų produkcija, reklamos vietose dominavo pasiūlymai įsigyti šunims skirtų žaislų, gultų ir panašių dalykų. Vadinasi, galima manyti, kad „Google“ girdi ir klausosi mūsų mums apie tai neįtariant.

„Google“ atsimena, kur buvote
*Be to, kad „Google“ ir taip daug apie mus visko žino, ji turi informacijos ir apie tai, kur visus šiuos veiksmus atliekame. Naudojantis kompanijos paslaugomis, renkama informacija apie vietovę, kurioje yra vartotojas. Tai nustatoma pasitelkiant GPS duomenis, IP adresą bei įrenginiuose esančių jutiklių – giroskopo, kuris nurodo judėjimo kryptį ir akscelometro, matuojančio judėjimo greitį, duomenis. Tiesa, šiuos duomenis „Google“ žino tik tuo atveju, jei vartotojas įrenginio nustatymuose įjungęs vietovės aptikimo funkciją. Tačiau dauguma mūsų šią funkciją esame įjungę, nes ji leidžia patogiai naudotis „Google“ žemėlapiais. Kažkam galbūt žinoma, kažkam – ne, tačiau vartotojų, kurie yra suteikę leidimą „Google“ žinoti jų buvimo vietą, kompanija turi ne tik momentinius duomenis, kur esate – ji žino visą jūsų vietos buvimo istoriją nuo tada, kai tik pradėjote naudotis „Google“ paslaugomis. Pamatyti savo vietos buvimo istoriją gali kiek-vienas vartotojas savo „Google“ paskyroje. Gali būti, kad prisiminsite vietas, kuriose net esate pamiršę, jog kažkada lankėtės.

Renka ne šiaip sau
„Google“ duomenis apie vartotojus renka teisėtai – prieš pradėdami juos naudoti prašo mūsų sutikimo.Visiems duomenų rinkimo atvejams „Google“ turi paaiškinimus. Kaip jau minėta, paieškos frazes įsimenama siekiant pasiūlyti vartotojo poreikius ir pomėgius atitinkantį turinį, skelbimus. Teigiama, kad vartotojų informacija kompanijai pasitarnauja siekiant įsitikinti, kad paslaugos veikia kaip planuota, taip pat paslaugoms tobulinti. „Žinodami, kurie paieškos terminai dažniausiai rašomi su klaidomis, galime tobulinti paslaugose naudojamas rašybos tikrinimo funkcijas“, – rašoma „Google“ privatumo politikos taisyklėse. Ten pat paaiškinama, kad kontaktiniai ir asmeniniai duomenys kaip, pavyzdžiui, el. pašto adresas, naudojami saugumui užtikrinti ir bendravimui. „El. pašto adresą naudojame, kad galėtume susisiekti tiesiogiai su jumis. Pavyzdžiui, galime atsiųsti jums pranešimą aptikę įtartiną veiklą, pvz., bandymą prisijungti prie jūsų „Google“ paskyros iš neįprastos vietos. Arba galime jums pranešti apie būsimus paslaugų pakeitimus ar patobulinimus“.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

  • Pasaulinės Dauno sindromo dienos proga – paroda ir kino seansas

    2023-03-20Pasaulinės Dauno sindromo dienos proga – paroda ir kino seansas
    Nuo kovo 13 dienos kino teatre „Spindulys“ veikia paroda „Visi skirtingi – visi lygūs“, parengta asociacijos „Suvalkijos saulytės“. Ši paroda skirta kasmet kovo 21-ąją minimai Dauno sindromo dienai. Paroda veiks iki kovo 31-osios. Dauno sindromą turintis kūdikis gali gimti bet kurioje šeimoje, nepriklausomai nuo geografinio regiono, rasės ar ekonominės padėties, bet mokslininkai yra nustatę, kad tikimybė susilaukti kūdikio su Dauno sindromu didėja proporcingai didėjant moters amžiui. Paroda kviečia priimti šiuos žmones tokius, kokie jie yra. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Pasaulinė statistika byloja, kad iš maždaug 700–800 gimusių kūdikių vienas turi Dauno sindromą. Skaičiai rodo, kad visame pasaulyje, kiekvienoje valstybėje žmonių su Dauno sindromu skaičius ...
  • Tiksliųjų mokslų studijoms – aukso amžius: kaip pasiruošti IT karjerai dar mokykloje?

    2023-03-18Tiksliųjų mokslų studijoms – aukso amžius: kaip pasiruošti IT karjerai dar mokykloje?
    Informacinių technologijų (IT) ir skaitmeninių inovacijų sričių specialistų poreikis šiandienos darbo rinkoje vis dar išgyvena augimą. Todėl pastaraisiais metais šalies universitetuose bei kolegijose didėja tiksliųjų mokslų populiarumas. Tačiau specialistai pažymi – norint tinkamai pasiruošti daugelio geidžiamai karjerai IT srityje, žinių ir praktikos įgyti verta dar mokyklos suole. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos duomenimis, su informacinėmis ir ryšio technologijomis susijusių studijų pasirinkimas 2021 m. siekė 6,8 proc., pernai – 8,2 proc. Panašų augimą stebi ir šalies kolegijos. Vilniaus universiteto studijų prorektoriaus dr. Valdo Jaskūno teigimu, pastaruosius trejetą metų moksleivių, besirenkančių tiksliuosius (t.y. fizinius, gyvybės, informatikos, inžinerijos, matematikos) mokslus universitete daugėja. 2020 m. jų buvo ...
  • Paskaita apie lietuvininkus – šišioniškių tarme

    2023-03-16Paskaita apie lietuvininkus – šišioniškių tarme
    Marijampolės kultūros centro Mažojoje salėje gražiu renginiu paminėtos Lietuvių kalbos dienos ir surengta paskaita „Lietuvininkų gyvenimo būdas ir tarmė“. Ji buvo skirta ir šiemet minimiems Klaipėdos krašto metams, nes sausį sukako 100 metų nuo to laiko, kai Klaipėdos kraštas prisijungė prie Lietuvos. Lietuvių kalbos dienos pirmą kartą buvo surengtos 2016 metais. Joms pasirinktas ypatingas laikotarpis tarp dviejų Lietuvai svarbių datų – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios. Per tą laiką kasmet visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojama daugybė renginių, kurie prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, telkia užsienio lietuvių bendruomenes, stiprina lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir Lietuvoje, ir užsienyje, didina ...
  • 2023-ieji – Šventojo Juozapato metai

    2023-03-152023-ieji – Šventojo Juozapato metai
    Lietuvos Respublikos Seimas 2023 metus paskelbė Šventojo Juozapato metais – praėjo 400 metų nuo kankiniškos Juozapato mirties. Kuo svarbus Rytų (graikų) apeigų katalikų Šventasis Juozapatas Lietuvai, kodėl mes jį gretiname su vieninteliu Lietuvos šventuoju karalaičiu Kazimieru? Juozapatas (Ivanas Gavrilovičius Kuncevičius) (1580–1623 11 12) – vienintelis ukrainietis, Rytų (graikų) apeigų katalikas (arba unitas), popiežiaus Urbono VIII 1643 m. paskelbtas palaimintuoju, o popiežiaus Pijaus IX – 1867 m. – šventuoju; vienas iš Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino (1617 m.) įkūrėjų, šventumui brendęs Ukrainoje, Lietuvoje (čia gyveno 1596–1617 m.) ir Baltarusijoje. 1963 m. jo palaikai perlaidoti Vatikane, Šv. Petro bazilikoje, dešinėje navoje, Šv. Bazilijaus Didžiojo altoriuje. Šventasis Juozapatas ir ...
  • Atnaujinus daugiabutį iki A klasės, šilumos sutaupoma net 8 kartus daugiau

    2023-03-15Atnaujinus daugiabutį iki A klasės, šilumos sutaupoma net 8 kartus daugiau
    Įvertinus aplinkos ministerijos užsakytą analizę aiškėja, kad modernizuoti daugiabutį iki A energinio naudingumo klasės nėra taip brangu, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Bendros projekto išlaidos padidėja, bet nežymiai, o dėl renovacijos šilumos butuose prarandama net 8 kartus mažiau. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo „Tyrimas buvo atliktas siekiant išsklaidyti mitą, kad pasiekti aukštesnę energinio efektyvumo klasę – itin brangu, norėjome nešališkų ekspertų vertinimo ir įrodymų, jog A klasę pasiekti įmanoma ir jog tai finansiškai apsimoka. Jeigu imtume C klasės energinio efektyvumo pastatą kaip bazinį, gyventojams siekti B klasės yra 3 proc. brangiau, o A klasės – 23 proc. brangiau. Kalbant skaičiais, ...
  • Pasauliui – žinia apie Buktos girią ir jaunųjų miško bičiulių veiklą

    2023-03-13Pasauliui – žinia apie Buktos girią ir jaunųjų miško bičiulių veiklą
    Visai neseniai socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodė žinutė apie Žuvinto biosferos rezervato miškus. Šią žinutę paskelbė Jungtinių Tautų (JT) Biologinės įvairovės konvencijos sekretoriatas ir tai pirmas atvejis, kai Lietuvai ir Žuvinto biosferos rezervate esančiai vertingais augalais garsėjančiai Buktos giriai netoli Marijampolės skirtas toks dėmesys. A. Pivoriūnas sako, kad žinia apie Buktos mišką ir moksleivių veiklą paplito po pasaulį. FSC GD/Mariaus Čepulio nuotrauka Šiek tiek daugiau nei minutę trunkančiame vaizdo įraše „Twitter“ informuojama apie tai, kad šioje girioje rasti 45 I pasauliniame kare žuvusių vokiečių karių kapai, ir rodoma, kaip juos tvarko Liud-vinavo Kazio Borutos gimnazijos moksleiviai, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Giliukai“ ...
  • Pėdkelnės – funkcionalus aksesuaras dailiosios lyties atstovėms

    2023-03-13Pėdkelnės – funkcionalus aksesuaras dailiosios lyties atstovėms
    Kiekvienos moters stalčiuose galima rasti skirtingų modelių bei storio pėdkelnių, kurios visada pasitarnauja, kuriant kasdieninius arba šventinius įvaizdžius. Ką turėtume žinoti apie šį funkcionalų kiekvienai moteriai privalomą aksesuarą? Nuo ko priklauso pėdkelnių tvirtumas? Pėdkelnių tvirtumas priklauso nuo to, kiek denų turi konkretus modelis. Pasak specialistų, moterys, kurios labai dažnai puošiasi sijonais ar suknelėmis, turėtų prioritetą teikti pėdkelnėms, kurių denų skaičius prasideda nuo 20. Kalbant apie minėto storio pėdkelnes, būtina paminėti, kad būtent 20 denų pėdkelnės yra vienas iš populiariausių pasirinkimų, nes tinkamai jas prižiūrint šios idealaus skaidrumo pėdkelnės tarnauja ilgai. Kokias pėdkelnes pasirinkti, norint itin plonų pėdkelnių? Moterims, kurios ieško pėdkelnių, kurias būtų komfortabilu ...
  • Apie paslaptingąją π – meno kalba

    2023-03-10Apie paslaptingąją π – meno kalba
    „Neįtikėtina“, „Kaip gražu ir subtilu“, „Kiek kantrybės turi ta menininkė“ – tokius ir panašius vertinimus buvo galima išgirsti Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje atidarant išties įspūdingą ir supratimą apie meną gerokai praplečiančią parodą mįslingu pavadinimu „Tuščių puslapių π“. O toji paslaptingoji π (Pi) – iracionalusis skaičius, kurio apytiksli reikšmė yra 3,1427. Šis skaičius yra konstanta – nekintantis dydis, plačiai naudojamas daugelyje geometrinių formulių. Kartu tai ir mistinis skaičius, kurio sekos pabaiga iki šių dienų dar nėra nustatyta. L. Kuisienė kuria originalius, daug darbo ir laiko reikalaujančius meno kūrinius. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Menininkę pristačiusi menotyrininkė Rasa Žukienė atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje ...
  • „O kur mano piliakalnis?“

    2023-03-10„O kur mano piliakalnis?“
    Tokį ar panašų klausimą neretai išgirsta Albertas Švenčionis, fotografijų parodos „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ autorius. Dabar šią parodą galime aplankyti Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rūsyje (Vytauto g. 29). Jos atidaryme, skambant unikalioms dūdmaišių melodijoms (muzikavo Juozas Slaboda) dalyvavo autorius, pristatęs ir fotoalbumą „Būtsargiai“, išleistą 2021 metais. Jame 142 fotografijos – parodoje tiek, žinia, nesutalpinsi, tačiau pasigėrėti bent dalimi šio unikalaus Lietuvos paveldo, paieškoti „savojo“ piliakalnio yra puiki proga. Albertas Švenčionis sako, kad kartais stebuklingą akimirką (tą vienintelį kadrą) sugauna per trumputį laiką, saulei švystelėjus pro debesies plyšį, o kartais… Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Kaunietis Albertas Švenčionis yra vyresniosios fotografų kartos ...
  • Kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros: ar galime pasirūpinti savo sveikata?

    2023-03-10Kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros: ar galime pasirūpinti savo sveikata?
    Sklindant žiniai, kad Lietuvoje kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros, įvardijama, kad šiuo laikotarpiu gyventojus gali kamuoti tokie simptomai kaip padidėjęs kraujospūdis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, bendras silpnumas bei netgi lėtinių ligų paūmėjimas. Vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuos simptomus tikrai gali pajusti ne kiekvienas, o visgi su jais susidūrus svarbiausia pasirūpinti individualių simptomų malšinimu. Padidėjęs kraujospūdis Pakilus kraujospūdžiui, vaistininkė E. Ramaškienė pirmiausia skatina skirti laiko kvėpavimo pratimams, nes jie gali padėti greičiau sugrąžinti kraujo spaudimą į įprastas vėžes. „Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti ilgam iškvėpimui. Pasistenkite kvėpuoti lėtesniais įkvėpimais ir iškvėpimais – įkvėpkite skaičiuojant iki trijų, o iškvėpkite suskaičiavę nuo vieno iki šešių. ...
  • KVIETIMAS: deklaravimo naujovės

    2023-03-08KVIETIMAS: deklaravimo naujovės
    Kviečiame dalyvauti Žemės ūkio ministerijos organizuojamuose nuotoliniuose informaciniuose seminaruose „2023 M. ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ DEKLARAVIMAS“. Seminaruose bus pristatytos naujosios Žemės ūkio naudmenų deklaravimo taisyklės, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai, žemės ūkio naudmenų bei kitų plotų ir ūkinių gyvūnų paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės, tiesioginių išmokų bei paramos priemonių administravimo, patikrų atlikimo aktualijos. Seminaruose taip pat bus aptartos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės, kurių paramos paraiškos teikiamos kartu su žemės ūkio naudmenų deklaracijomis. Seminarai vyks nuotoliniu būdu, naudojant bendravimo programinį įrankį „Microsoft Teams“. Prisijungimus prie seminarų rasite Žemės ūkio ministerijos Naujienų skiltyje ...
  • Sąskaitas už šildymą galima sutaupyti renovavus daugiabutį. Paskelbtas kvietimas

    2023-03-08Sąskaitas už šildymą galima sutaupyti renovavus daugiabutį. Paskelbtas kvietimas
    Daugiabučių namų renovacijos programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad nuo vasario 24 d. gyventojai gali teikti paraiškas valstybės paramai gauti. Biudžete numatyta skirti 410 mln. eurų, paraiškoms nebus taikomas atrankos būdas, tačiau privaloma pasiekti A energinio efektyvumo klasę. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo Atsižvelgiant į dabartines rinkos kainas, nebėra didelio skirtumo energinio naudingumo klasėms pasiekti, kai vykdomi senų daugiabučių renovacijos projektai. Tokias išvadas pateikė Aplinkos ministerijos užsakymu pernai atliktas tyrimas. Todėl planuojant valstybės paramos lėšas daugiabučių modernizacijos projektams finansuoti, Aplinkos ministerija nusprendė į naujausią kvietimą įtraukti pagrindinę sąlygą, kuri numato, kad pareiškėjai privalo pasiekti A energinio ...
  • Moksleivių polinkis į IT: kaip jį pastebėti ir puoselėti?

    2023-03-08Moksleivių polinkis į IT: kaip jį pastebėti ir puoselėti?
    Šiuolaikinei visuomenei vis labiau remiantis informacinėmis technologijomis (IT) bei skaitmeninėmis inovacijomis, IT specialybės darbo rinkoje tapo labiausiai geidžiamos ir atveriančios plačias karjeros perspektyvas. Kompetencijų centro „Telia Global Services Lithuania“ ir ugdymo ekspertai pažymi, kad kuo anksčiau moksleivių talentai šioje srityje pastebimi ir pradedami puoselėti, tuo geresnes galimybes jauni žmonės turi sėkmingai juos realizuoti. Šiemet pirmą kartą visoje Lietuvoje įgyvendinamame moksleivių „Nacionalinio IT iššūkio“ projekte dalyvaujančios Molėtų progimnazijos IT mokytoja Jurgita Kniaziukienė išskiria 3 pagrindinius ženklus, atskleidžiančius vaiko polinkį į technologijų ir kompiuterijos mokslus, ir pataria, kaip padėti ugdyti bei stiprinti IT specialybėms reikalingas vaiko savybes. Polinkis konstruoti ir kurti sekas Viena iš pagrindinių ...
  • Rinkimų naktis Marijampolėje: vienuose štabuose džiaugsmas, kituose – nusivylimas

    2023-03-06Rinkimų naktis Marijampolėje: vienuose štabuose džiaugsmas, kituose – nusivylimas
    Šis pirmadienis – atoslūgis po keletą mėnesių trukusios įtemptos rinkiminės kovos savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Įvardinti rinkimų laimėtojai ir pralaimėtojai, didžiausios sėkmės ir nesėkmės, apžvelgiamos tendencijos. Sekmadienio naktį nemiegojusių ir stebėjusių rinkiminės kovos rezultatus irgi buvo daug. „Suvalkiečio“ žurnalistai užsidarius rinkimų apylinkėms lankėsi partijų rinkimų štabuose, kur buvo laukiama rezultatų, ir kalbino į mero postus kandidatavusius politikus. Maždaug pusę dvylikos nakties tapo aišku, kad socdemai Marijampolėje pasiekė geriausių iki šiol rezultatų – meras Povilas Isoda buvo išrinktas jau pirmajame ture, o partija mandatų skaičių Taryboje pasididino nuo buvusių 12 praėjusiuose, 2019 metų, savivaldos rinkimuose iki 16, t. y. socialdemokratai ...
  • Ar lengva pakeisti elektros tiekėją?

    2023-02-28Ar lengva pakeisti elektros tiekėją?
    Bendrovėms mažinant elektros kainas vartotojai nori tuo pasinaudoti ir pasirinkti pigesnį variantą. Ar lengvai pavyksta pakeisti bendrovę arba mokėjimo planą? Atsakymo iš tiekėjo negavo – Prieš dvejus metus nepriklausomu elektros tiekėju buvome pasirinkę „Enefit Lietuva“ ir mokėjome už kilovatvalandę (kWh) 13 centų. Kai pernai rudenį reikėjo iš naujo rinktis, pasilikome pas tą patį tiekėją, tik rinkomės planą „Superžalias“. Nors kWh kaina buvo didesnė negu kitų tiekėjų, bet tada elektra sparčiai brango ir neatrodė, kad pigs. Be to, kaip ir visiems buvo taikoma kompensacija. Pasirašėme sutartį 7-eriems metams, mokėjome už kWh trisdešimt kelis centus ir neatrodė daug. Visgi dabar, kai elektros kaina krenta, ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.