www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vartotojų duomenys – pačių vartotojų rankose

Nemažai išsiaiškinusių, kad „Google“ apie juos žino turbūt daugiau, nei jų artimieji, sunerimsta. Tačiau kol kompanija duomenimis nespekuliuoja, nedalija jų tretiems asmenims, galime jaustis saugūs. O tiems, kuriuos tai neramina, galime pranešti, kad yra išeitis. Viską, ką „Google“ žino apie mus, galima peržiūrėti ir ištrinti, o toliau duomenų rinkti neleisti.

Patarimais dalijasi esaugumas.lt
Kompanijos „Google“ renkami informacijos kiekiai apie vartotojus primena, kad savo duomenis reikia saugoti.Kaip saugiai naudotis įvairiomis programėlėmis, socialiniais tinklais, ir saugiu elgesiu internete rūpinasi Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Siekiant pateikti vartotojams patarimų, kaip saugiai naršyti internete, RRT sukūrė net specialią internetinio saugumo patarimų svetainę esaugumas.lt. Tema apie „Google“ renkamą informaciją ir jos valdymą svetainėje galima rasti daug naudingos informacijos. Pavyzdžiui, kaip peržiūrėti visus „Google“ surinktus interneto ir programėlių aktyvumo duomenis, kaip ištrinti „Google“ surinktą interneto aktyvumo istoriją ar išjungti jos kaupimą.

Pamatykite, ką „Google“ apie mus žino
Tai – tik dalis vietų, kuriose „Google“ nustatė, kad ten lankėsi vartotojas.Esaugumas.lt praneša, kad peržiūrėti „Google“ surinktą informaciją galima apsilankius asmeninėje „Google“ paskyroje. Prisijungus pamatysite visą „Google“ surinktą informaciją apie jūsų internetinę veiklą, surikiuotą pagal datą. Kiek-vienos dienos skyrelis parodys vartotojo vykdytas užklausas, pateiktas „Google“ paieškoje ar „Youtube“.
Anot esaugumas.lt, panašiai „Google“ pateikia ir vietos nustatymo istoriją, parodydama aplankytas vietas, kurios yra užfiksuotos vartotojui išmaniajame telefone su „Android“ operacine sistema naudojantis „Google“ žemėlapių paslauga, jungiantis prie mobiliojo interneto ar „Wi-Fi“ prieigos taškų arba jei yra aktyvinta bent vienos programėlės vietos nustatymo funkcija.
Pranešama, kad vartotojo sąsajoje „Mano paskyra“ taip pat galima kontroliuoti reklamas, kurias matome iš „Google“. Apsilankę sekcijoje „Skelbimų nustatymas“, pamatysite sąrašą reklamų, kurias „Google“ sugeneravo pagal mūsų paieškas. Išvardintais atvejais „Google“ funkcijos labiau padidina nerimo ir nesaugumo jausmą, negu jį sumažina, žinant, kiek informacijos yra renkama ir kiek jos galima gauti susiejus gautus duomenis iš skirtingų paslaugų. Taip, tai yra gerai, kad tokia informacija, kurią įmonė „Google“ yra surinkusi, pateikiama ir matoma vartotojui, tačiau kartu tai yra ir priminimas, kad interneto naudotojai saugotų savo asmeninius duomenis.

Surinktus duomenis galima ištrinti
Jeigu renkami duomenų kiekiai gąsdina, esaugumas.lt praneša, kad galima juos ištrinti ir išjungti jų kaupimą naudojantis „Google“ paskyros funkcionalumu. „Google“ leidžia ištrinti bet ką iš paskyroje surinktų duomenų. Galima panaikinti vieną nepatikusį paieškos įrašą, vienos dienos įrašus ar visą istoriją. Reikėtų nueiti į skyrelį „Mano paskyra“, po to sekcijoje „Asmeninė informacija ir privatumas“ ir pasirinkti „Tvarkyti savo „Google“ veiklą“.
Parengta pagal esaugumas.lt informaciją

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika