www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Liepos pradžia – menams, susitikimams (Liudvinavas – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė)

Medžio meistrai tik minutėlei atsitraukė nuo darbo...Tarp daugybės Liudvinave šiemet numatytų renginių – ir tradiciniai, ir tokie, kurie išskirtinai reprezentuoja jį kaip 2019-ųjų Mažąją kultūros sostinę. Vienas jų – tarptautinis akmens ir medžio skulptorių bei tapytojų pleneras „Mažajai Lietuvos kultūros sostinei Liudvinavui – 300“, pirmiausia sukvietęs akmens skulptorius, prie jų vėliau prisijungė kiti kūrėjai. Pernai, kai Marijampolė buvo Lietuvos kultūros sostinė, nemaža Zigmo Buterlevičiaus suburta tarptautinė komanda papuošė savo darbais Poezijos parką. Šiemet Mažojoje kultūros sostinėje dirbo keturi vyrai: Zigmas Buterlevičius, Tomas Žukauskas, Vladimiras Pantelejevas (Baltarusija) ir Tautvilas Pavilonis.
…Kai likus mažiau nei trejetui dienų iki paskutinio akcento lankėmės Liudvinave, T. Pavilonio „Mergaitė“ jau buvo radusi jaukią vietą parke prie tako. Edita Mališkienė ir Jurgita Braziūnienė erdvią patalpą pavertė dailės studija. Kartu su jomis dirbo liudvinavietis Vytautas Buslys.Kiti vyrai dirbo, bet visų išsiilgtas lietus jiems džiaugsmo tikrai neteikė. Visi žinojo, kur darbai įsikurs – temas kūriniams ir vietą parke rinkosi patys. Štai Tomas Žukauskas, savo darbą pavadinęs tarsi paprastai, bet su intriga – „Pikniko vieta“, sukūrė… stalą. „Manau, kad stalas yra visa ko centras, jis vienija. Prie jo ne tik valgoma: galima tartis, derėtis, melstis, švęsti – net per laidotuves stalas svarbu. Ir tai ne tik pas mus, todėl pasirinkau tarsi paprastą, bet funkcionalų darbą – norėčiau, kad atsigręžtume į vertybes, vienybę…“ Baltarusijos atstovas sukūrė įdomią kelių dalių kompoziciją, atspindinčią gamtos kaitą. O Zigmas Buterlevičius sakė manantis, kad parke labiausiai dera paparčiai, rasos – augmenijos gyvybė…
Tomas Žukauskas (dešinėje) su Zigmu Buterlevičiumi prie stalą simbolizuojančio kūrinio.Medžio skulptoriai Artūras Zienka, Antanas Lastauskas ir Juozas Videika nelabai norėjo atitrūkti nuo darbo. Nors lietus netrukdė, nes vyrai įsitaisė pačiame parke po estrados stogu, bet nuveikti reikėjo dar daug. Temas pasirinko iš aplinkinių istorijų, sakmių, tad kaipgi be gražiosios mergelės, be malūno (tiesa, autoriaus valia malūnas tapo… suolu). Ir šie vyrai pasidžiaugė gražiu priėmimu, skaniais valgiais – iš kur imtų jėgų?
Visas plenero centras – Jakštų sodyboje. Čia erdvioje patalpoje dirbo ir tapytojai. Ir kas gi, jei ne apylinkių gamtos vaizdai, vasaros įspūdžiai ir spalvos gali atgimti drobėse?
…Valstybės dienos išvakarėse – baigiamasis plenero akcentas ir festivalis „Liudvinavo naktys“. Jei kas jame nebuvo, skulptūromis galės pasigrožėti parke (beje, net ir sausra jo, regis, nepalietė, visur tvarkinga, neapšepę, nors kai lankėmės, čia buvo intensyviai dirbama ruošiantis šventei). O tapytojų kūryba bus eksponuojama MKC Liudvinavo skyriaus salėje.

Nijolė LINIONIENĖ
Autorės nuotraukos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika