Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

„Malonny“ pasibaigė, liko keturi miestą puošiantys darbai

„Malonny“ iniciatorius R. Bartkus viešbučio „Mercure Marijampolė“ fojė paliko dovaną – dar vieną katę Marijampolės kačių kolekcijai.„Malonny – 6“ konkurso nugalėtojai Radvilei pristatyti darbą padėjo akordeonistas Vytenis Danielius, kuris specialiai šiam darbui sukūrė kompoziciją.
Antrojo piešinio, nutapyto ant Pirminės sveikatos priežiūros centro sienos Bažnyčios g., autorius – Niujorke gyvenantis Elijus Elyzej (Ely Elysee). Piešinio tematiką jis priartino pastato paskirčiai. Savo darbą pavadino „S-Pill“. Pavadinimą aiškino kaip žodžių žaismą, iš anglų kalbos išvertus – tabletė ir išspjauti. Taigi kūrinys kviečia susimąstyti apie būtinybę naudoti medikamentus, o kartu ir pagalvoti apie vaistų sukeliamas priklausomybes. Ir šiam menininkui talkino nemažai savanorių, autoryste jis sakė norintis pasidalinti su visais pagalbininkais „Mes – tai vienas autorius, – tikino E. Elyzej. – O pats darbas gali turėti ir daugiau interpretacijų – kiekvienas gali matyti savaip“. Susirinkusius apžiūrėti piešinio grojimu pasveikino Marijampolės pučiamųjų orkestro vadovas Audrius Pučinskas.
Menininkas iš Niujorko E. Elyzej pristato savo darbą ant Pirminės sveikatos priežiūros centro sienos Bažnyčios g.R. Bartkus pasirinko tapyti sieną prie laiptų į (iš) požeminius garažus miesto centre. Šalia tikrų menininkas nutapė iliuzinius laiptus. Prisipažino, kad kūrinį įkvėpė „Led Zepelin“ daina „Laiptai į dangų“. Būtent taip pavadino ir savo kūrinį. „Piešinys skirtas pamąstyti apie tai, kur mes einame – leidžiamės ar kylame, o galbūt leisdamiesi kylame ir atvirkščiai“, – sakė R. Bartkus.
Kūrinį pristatyti padėjo Marijampolės kultūros centro merginų šokio grupė, vadovaujama Martynos Tekoriūtės.
Pasivaikščiojimo-ekskursijos pabaigoje organizatoriai pateikė staigmeną – pristatė ketvirtą, neplanuotą, kūrinį. R. Bartkus jau uždarų patalpų erdvėje, viešbučio „Mercure Marijampolė“ restorane, nutapė didelį katiną, dedikuotą „P.Š.B. – Pranciškai Ščiukaitei-Butlerienei“, žinant jos meilę katėms. „Pamaniau, toks darbas puikiai tiks prie Marijampolės kačių temos – svečiai mėgsta apžiūrėti kates, tad tegul bus dar viena…“ – sakė autorius.
Renginio pabaigoje R. Bartkus pažadėjo sugrįžti kitais metais ir surengti „Malonny – 7“.
„Malonny“ organizatoriai džiaugiasi, kad šiemetiniame simpoziumo atidarymo renginyje dalyvavo per 900 žiūrovų. O ekskursijoje „Nuo paveikslo, prie paveikslo“ – apie 200.
Per visus 6 „Malonny“ meno simpoziumus Marijampolės sienas papuošė 22 meno kūriniai. Verta pastebėti, kad tapo ne bet kas ir ne bet kaip – parenkami talentingi menininkai, dauguma kūrinių turi meninę vertę, miestelėnai noriai prie jų fotografuojasi.
Jolanta RAČAITĖ
Redos BRAZYTĖS nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.