www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Prisiminta, paminėta, padėkota (Pasaulio lietuvių metai)

Beatričei Kleizaitei-Vasaris buvo nuoširdžiai dėkota už mecenatystę, už dalyvavimą kultūriniame gyvenime. Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija kvietė į penkerių metų veiklos paminėjimą, atidarant naują parodą ir minint Pasaulio lietuvių metus. Marijampolės švietimo cent­ro direktorė Meilutė Apanavičienė, pasidžiaugusi, kad jau penkerius metus gyvuoja profesionaliosios kultūros židinys – mecenatės Beatričės Kleizaitės-Vasaris dovanotos kolekcijos dėka įkurta meno galerija, trumpai apžvelgė jos veiklą. Skaičiai kalba patys už save, tačiau ne mažiau svarbu, kad per tą laiką užsimezgė ryšiai su daugeliu meno žmonių bei kultūros įstaigų. Dėkota renginyje dalyvavusiai mecenatei, tylos minute pagerbtas buvęs Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, pritaręs šios galerijos įkūrimui. Kad iš tiesų tuomet buvo nemažai abejojančių, prisiminė ir meras Povilas Isoda, akcentavęs, kad galerijoje verda gyvenimas – ne tik veikia nuolatinė ekspozicija, bet ir rengiamos išskirtinės parodos, vyksta koncertai, seminarai… Buvo daug kam dėkota, įteikta nemažai apdovanojimų, marijampoliečių veikla ir gražiu bendradarbiavimu džiaugėsi svečiai iš Vilniaus dailės įstaigų ir kiti galerijos bičiuliai.
Vidos Krištolaitytės parodą pristato prof. Rasa Žukienė.Svarbus akcentas – Amerikoje gyvenusios Vidos Krištolaitytės kūrybos paroda, atkeliavusi iš Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus. Šiemet autorei būtų sukakę 80 metų… Parodą pristatė menotyrininkė prof. Rasa Žukienė, akcentuodama išskirtinius V. Krištolaitytės kūrybos bruožus – emocionalumą, gebėjimą laisvai save išreikšti, tuo pat metu neprarandant lietuviškumo. Tapytoja gimė Kaune, bet nublokšta svetur gyveno Čikagoje, studijavo dailės pedagogiką Ilinojaus universitete, mokėsi tapybos ir grafikos garsiajame Čikagos meno institute. Jos kaip menininkės formavimosi metai sutapo su audringuoju abstrakčiojo ekspresionizmo vystymosi periodu, ją žavėjo spontaniška ir ekspresyvi amerikiečių tapyba. O į figūrinius paveikslus sudėjo savo išgyvenimus, nerimo mintis ir religines patirtis.
Peizažo ir portreto žanrai jai taip pat buvo artimi, darbams būdingas spontaniškumas, veržlus potėpis, jausmingi koloritai, ekspresyvios dinamiškos linijos.
1988 metais Vida Krištolaitytė užmezgė ryšius su Lietuva, atsiuntė savo darbus į pirmąją išeivijos dailės parodą. Paskui dažnai atvykdavo į Vilnių, aktyviai dalyvavo Lietuvos meniniame gyvenime. Vida Krištolaitytė mirė 2017 metais, palaidota Kauno Petrašiūnų kapinėse.
Lietuvoje vyko daugiau nei dvidešimt šios menininkės kūrybos parodų. Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijos kolekcijoje yra daugiau kaip dešimt jos kūrinių.
Paroda „Spalva pati mane pasirinko“ (tai pačios dailininkės žodžiai) veiks iki rugsėjo 2 d.
Nijolė LINIONIENĖ
Redos BRAZYTĖS nuotraukos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika