Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Vėl sirpsta vyšnios... Liko dar vienas koncertas

Festivalio iniciatorius ir pag-rindinis organizatorius Rimantas Lekeckas sakė, kad žiūrovų dėmesys įpareigoja pasistengti ne šiaip tęsti tradiciją, bet ieškoti įdomesnių atlikėjų, išplėsti renginį.Į trečiąjį koncertą žiūrovų susirinko labai daug.Vasarą gražiajame Poezijos parke koncertų norisi kuo daugiau… Žinoma, norisi ir kokybės, ir įvairumo. To įrodymas – gausybė žmonių, susirenkančių į šiemet jau net iš keturių koncertų susidedantį tradicinį festivalį „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“ Kas dar nėra buvęs, nežino – jis rengiamas Marijampolės poezijos parke prie V. Kernagiui skirto paminklinio akmens. Tradicijai – jau aštuoneri metai.
Liepos 18-ąją įvyko trečiasis šiemetinio festivalio koncertas, jo viešnia buvo Raminta Naujanytė-Bjelle. Žmonių susirinko kone visas parkas – atlikėja buvo maloniai nustebinta. Sėdimose vietose visi net neišsiteko, įsitaisė ant žolės, pasklido po parką…
Dainuojamajai poezijai ir V. Kernagio atminimui skirtą renginį prieš aštuonerius metus inicijavo ir tapo pagrindiniu organizatoriumi Šunskų seniūnijos seniūnas Rimantas Lekeckas. Pats jis yra ne tik šio žanro mėgėjas, bet ar atlikėjas.
Atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle sudomino nebanaliu repertuaru. „Jau aštuntas sezonas, o žmonėms dar nenusibodo. Tai labai džiugina, – sakė R. Lekeckas. – Iš pradžių kasmet rengdavome tik po koncertą, o į festivalį išsiplėtėme pernai, Marijampolei būnant Kultūros sostine. Taigi jau antri metai vyksta po keletą „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ koncertų. Kriterijai renkantis ir kviečiant atlikėjus – kad jie atliktų dainuojamąją poeziją arba jai bent kiek artimą žanrą. Taip pat – kad būtų seniai koncertavę Marijampolėje, nes norisi įvairovės. Puikus žiūrovų lankomumas įpareigoja. Jeigu tik Marijampolės savivaldybė mus ir toliau palaikys, žinoma, rengsime festivalį ir

kitąmet.“

Kuo patrauklus šis renginys, kad marijampoliečiai jį pamėgo? Be abejo, laisvu ir nebanaliu formatu. Ir tuo, kad paieškoma įdomių kūrėjų bei atlikėjų. Ir žinoma, puikiai parinkta vieta bei laiku.
Ketvirtasis, paskutinis, festivalio koncertas įvyks liepos 25 d. 20 val. Atlikėjos – Vilija Radvilė ir Oksana iš Rokiškio.

Jurgita AUKŠTAITYTĖ

Redos BRAZYTĖS nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.