Prenumeruok E-laikraštį!Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

„Marijampole Music Park“: festivalis įpusėjo

Džiazo atlikėjai iš Lietuvos, Estijos, JAV dovanojo puikų vakarą.Šeštą kartą vykstantis ir kiek­vienais metais pažeriantis vis naujų netikėtumų vasaros festivalis „Marijampole Music Park“ turi savo klausytojus ir gerbėjus, kurie ir šią vasarišką rugpjūčio savaitę užpildo ne tik sales, bet ir plačias žaliąsias miesto erdves.
Ypatingas pirmasis – Luko Geniušo, garsaus pasaulyje jaunojo pianisto ir Kauno miesto simfoninio orkestro – koncertas emocijas kėlė jau senokai: ne vienas jaudinosi, ar pateks į Kultūros centro salę… Pateko visi ir tapo užburti muzikos bei atlikėjų. Pradėjo koncertą Marijampolės meno mokyklos jaunasis pianistas Justinas Pliskus, puikiai atlikęs Tomaso Džiordani kūrinio dvi dalis ir turėjęs retą progą prisiliesti prie išskirtinio, specialiai šiam koncertui atgabento fortepijono klavišų. Klausytojai negailėjo aplodismentų ir gėlių šiam pianistui, kuriam teko ne tik garbė, bet ir atsakomybė – su viskuo jis puikiai susidorojo.
Kauno miesto simfoninis orkest­ras pastaraisiais metais išgyvena pakilimo laikotarpį – šį kartą jam dirigavo Vilmantas Kaliūnas, daug dirbantis su užsienio kolektyvais. Apie Luką Geniušą rašoma ir kalbama daug, tačiau svarbu viena: jį reikia išgirsti…
Festivalio atidarymo koncertą vedė jo sumanytoja ir meno vadovė Eglė Kasteckaitė ir Vytenis Pauliukaitis. Marijampoliečių vardu organizatorius ir muzikantus sveikino Marijampolės savivaldybės tarybos narė Irena Lunskienė.
…Antrasis koncertas – džiazas Vytauto parke.
Skambantis, pilnas žmonių Vytauto parkas po rugpjūčio dangumi...Ant kėdžių, suolelių ir žolės susėdę, stovėdami, atėję, atvažiavę dviračiais ir paspirtukais, su vaikais ir augintiniais klausytojai šiltai sutiko tarptautinę pianisto Dimos Golovanovo grupę bei solistę Veroniką Či Či.
Pianinui svarbi vieta teko ir trečiajame renginyje: muzikos, žodžio ir judesio spektaklyje pagal Nijolės Miliauskaitės eiles „Uždraustas įeiti kambarys“. Dramos teatro salėje pauzių akimirkos, atrodė, net spengė: buvo švaru, sustyguota, subtilu… Nijolės Miliauskaitės (beje, kilusi ji į mūsų krašto, mokėsi tuometėje Vinco Mykolaičio-Putino mokykloje-internate, jai paskirta Nacionalinė premija… ir jos jau nebėra) eilės ne iš tų, kurias skaitydamas gali linguoti į ritmą, kurias gali dainuoti. Bet šį kartą ir nelabai žinančiam šią autorę buvo atverta labai daug. Alvydo Šlepiko režisuotame muzikos, garso ir poezijos vandenyne nardė, klupo, kilo ir savęs ieškojo aktorė Aldona Bendoriūtė, balerina Beata Molytė, violončelininkė Elena Daunytė ir pianistė Eglė Kasteckaitė.
Nijolė LINIONIENĖ
Vytenio SKROBLO nuotraukos

Komentarai baigti.

Naujausia informacija