Dovanos idėja!!!

190px
 • „Sodros“ duomenimis, 2016 m. Lietuvoje teisines paslaugas iš viso teikė 3340 advokatų, jų padėjėjų, notarų ir antstolių. Lietuvai kaip valstybei, kuri savo gyventojų skaičiumi nesiekia 3 mln., toks skaičius atrodo gana nemažas.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Rugsėjo 12 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

UAB „Ratainės“ vadovas Algirdas Bubnys investuoja į servisą, rūpinasi aplinka.

 

 

Į modernų servisą – duobėtu keliu
Vasaros gatvėje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės „Ratainė“ pristatinėti nereikia. Kitamet trisdešimtį veiklos minėsiantis specializuotas ratų, padangų, tepalų centras žinomas ne tik Suvalkijos regiono žmonėms. Bendrovė yra ir „Euromaster“ tinklo ambasadorė, priklausanti europiniam „Michelin“ servisų tinklui. Iš viso Lietuvoje yra 11 šio tinklo centrų, „Ratainė“ – vienintelė Marijampolėje…

Maironio gatvės daugiabučiuose gyvenantys vaikai netrukus galės smagiai laiką leisti naujoje žaidimų aikštelėje, kuri įrengta buvusių treniruoklių aikštelės vietoje.

 

 

Kas daroma miesto kiemuose ir gatvėse?
Kazlų Rūdoje vykstantys intensyvūs miesto tvarkymo ir gražinimo darbai daugumą savivaldybės gyventojų ir svečių, be abejo, džiugina. Kartu visiškai natūralu, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai vienokie ar kitokie savivaldybės sprendimai, taip pat inicijuoti darbai gyventojus priverčia dvejoti ir susimąstyti, ar iš tiesų buvo būtina jų imtis, ar tiems darbams skirtų lėšų visuomenės labui nebuvo galima panaudoti tikslingiau ir efektyviau…

Ant šakų – vienas kitas obuolys...

 

 

Nei obuolių, nei sulčių, nei pinigų…
Neturi šiemet sodininkai kuo pasigirti. Paklaustas apie derlių ne vienas gailiai atsidūsta. Sodai tušti, o nuo obuolių gausos lūžtančios medžių šakos – tik gražus pernykščio rudens prisiminimas…

 

G. Sederavičiūtė kartu su savo pirmuoju treneriu S. Žaliabarščiu.

 

 

Istorinį laimėjimą pasiekusi krepšininkė džiaugiasi sidabro medaliu
Gabrielė Sederavičiūtė parvežusi Europos čempio­nato sidabro medalį savo Marijampolės žaidimų sporto mokykloje (ŽSM) sutikta su gėlėmis ir tortu. Istorinį apdovanojimą kartu su Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio rinktine ji iškovojo Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje…

 

Komentarai baigti.

Pažinimo laboratorija 2020

 • Straipsnio autorės pastebėjimu, tiriamosios žurnalistikos srityje Lietuvoje pirmauja interneto portalas 15min.lt ir LRT (Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija).

  Šiandien tiriamoji žurnalistika vis rečiau yra vienišo tyrėjo, renkančio ir analizuojančio dokumentus, darbas. Visuomenės gyvenimą mainanti žurnalistika – tiriamosios žurnalistikos komandų, turinčių pačių įvairiausių veiklos sričių žinių – programavimo, statistikos, grafinio dizaino, žurnalistikos, ekonomikos ar kitų, rankose. Žurnalistai dirba nebe redakcijose, o yra išsibarstę skirtingose pasaulio šalyse.

 • Lietuvos žurnalistikos centro vadovė Džina Donauskaitė teigia, kad yra daug temų, vertų rimtų tyrimų. Žinoma, korupcija, bet ne tik ji. Priversti keistis sustabarėjusias, subiurokratėjusias sistemas gali būti ne mažiau efektyvu ir svarbu. Nuotrauka iš Dž. Donauskaitės asmeninio albumo

  Tiriamoji žurnalistika – nelengvas, tačiau be galo įdomus, vertingas žanras. Šios srities žurnalistika ne tik informuoja, pasakoja, bet atskleidžia tai, kas slepiama nuo visuomenės akių. Jos dėka mes tampame labiau išsilavinę, daugiau žinantys, o tuo pačiu – mokantys apsiginti keblioje situacijoje, atskirti melą, propagandą nuo tiesos. Ar Lietuvoje pakanka tiriamosios žurnalistikos publikacijų, laidų? Ar mus tenkina jų kokybė? Iš kokių šalių šio žanro subtilybių galėtume pasimokyti? Apie tai kalbamės su šiandienos „Pažinimo laboratorijos“ eksperte, Lietuvos žurnalistikos centro vadove Džina Donauskaite.

 • Pasaulinis žiniasklaidos laisvės indeksas rodo, kad žiniasklaidos laisvės srityje pirmauja Šiaurės šalys. Norvegija atsidūrė pirmoje vietoje, pakeisdama Suomiją, kuri didžiausia žiniasklaidos laisve pasižyminčia šalimi buvo nuo 2010-ųjų iki 2016-ųjų. Antroje vietoje – Švedija, po jų – Suomija ir Danija.

Čia mūsų Sūduva 2020

 • Danutė Katkuvienė sako vis neatsistebinti audėjų – ir ne tik jų – išmone derinant spalvas, dėliojant raštus...

  Nijolė LINIONIENĖ Per penkiolika metų – jau šeštas solidus, išsamus leidinys, kiekvienas jų bėgant laikui įgauna vis didesnę vertę, nes juose – turtai iš mūsų liaudies meno lobyno…

 • Tarsi dar vienas momentas iš filmo – dainos, kurias traukė ir visi susirinkusieji.

  „Keturiasdešimt žydinčių pavasarių“ – taip vadinasi dokumentinis filmas, kurio premjerą krašto muziejuje kalvarijiečiai pamatė prieš savaitę. Jis skirtas dviem 2019 metų jubiliejams: visiems gerai žinomos ir mėgiamos kapelos „Gegužio žiedai“ 40–mečiui ir jo vadovo Vincento Svitojaus 90–osioms gimimo metinėms.

 • Saulius Tamulis ir jo įspūdingos kaukės.

  Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos didžiojoje salėje (II a.) jau veikia Šiaulių tautodailininko Sauliaus Tamulio kaukių paroda „Nuo Užgavėnių iki Užgavėnių“. S. Tamulis – Tautodailininkų sąjungos, tautodailininkų folkloro ansamblio „Margulis“, Šiaulių žemaičių sąjungos „Saulaukis“ narys, ne tik Lietuvoje pagarsėjusios papūgos Žako Albiniuko, traukiančio patriotines skanduotes, šeimininkas.

 • Tiek autorių dalyvavo parodos atidaryme (Aušrinė Dubauskienė dešinėje).

  Nijolė LINIONIENĖ Kybartų kultūros centre jau keletą metų atkakliai ir nuosekliai dirba menų studija „Smiltys“, vadovauja menotyrininkė Aušrinė Dubauskienė. Ir jau nebe pirmą kartą šios gražiai dirbančių ir, pasak pačių kūrėjų, „neprofesionalų“ grupės darbus galima išvysti Marijampolės kultūros centre.