www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Daugiabučių gyventojai vėl gali teikti paraiškas renovacijai – ką privalu žinoti?

Gyventojai nusprendę dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje laiko turi ne per daugiausia. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paraiškų lauks iki 2020 m. sausio pabaigos.

Renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo

Norint pradėti renovacijos procesą turi būti sušauktas daugiabučio gyventojų susirinkimas – jame organizatorius turi paaiškinti būsto renovacijos finansavimo sąlygas, aptarti reikalingas priemones, kurias reiktų įgyvendinti atnaujinimo metu bei atsakyti į gyventojams kylančius klausimus. Susirinkimo metu arba po jo, ne mažiau nei 55 proc. butų savininkų balsuodami turi pritarti renovacijai.
Kitas etapas – investicijų plano rengimas. Jame turėtų būti numatomos namo atnaujinimo priemonės ir jų kaina. Investicijų planą privaloma patvirtinti gyventojų susirinkime, o gavus butų savininkų patvirtinimą, administratorius turi kreiptis į finansinę instituciją dėl paskolos suteikimo.

Kas gali dalyvauti programoje?
Programoje gali dalyvauti tik daugiabučių klasifikacijai priskiriami būstai – trijų ar daugiau butų gyvenamieji namai, o pats daugiabutis turi būti statytas pagal iki 1993 m. galiojusius statybos techninius normatyvus.
Būsto atnaujinimą gali inicijuoti ir patys gyventojai, paskirdami savo atstovą, kuris tampa projekto administratoriumi. Juo gali tapti namą administruojančios įmonės įgaliotasis, gyventojų jungtinę veiklą atstovaujantis asmuo arba bendrijos pirmininkas.
Projekto administratorius bendrauja su gyventojais, statybos darbų rangovais ir kitais namo atnaujinimo proceso dalyviais, rūpinasi projekto finansavimu, prižiūri daugiabučio renovacijos etapus. Jam vykdant pareigas netinkamai, gyventojai daugumos sprendimu gali jį pakeisti.
Parama – nuo 30 iki 100 proc.
Pirmiausia, daugiabučius renovuojantiems gyventojams suteikiamos lengvatinės paskolos sąlygos – vos 3 proc. palūkanos pirmiems 5 metams. Taip pat valstybė kompensuoja 30 proc. gyventojų investicijų renovuojant daugiabutį, o papildomus 10 proc. kompensuos pasirinkus išskirtines priemones – šildymo punkto automatizavimą, šildymo sistemos atnaujinimą ir kt.
Valstybė visiems gyventojams 100 proc. padengia projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, o nepasiturintys gyventojai už renovaciją neturės mokėti nė cento.

Pirmenybė – greitesniems
Norintys savo daugiabučius atnaujinti gyventojai paraiškas Būsto energijos taupymo agentūrai galės teikti iki 2020 m. sausio 31 d. Paraiškas priimančius BETA padalinius galima rasti kiekviename Lietuvos regione.
Agentūros specialistai šio kvietimo metu prioritetą teiks projektams, kurie bus pasiruošę iš anksto – parengę investicijų planą ar net gavę leidimą statyboms. Didesnis dėmesys bus skiriamas ir daugiabučiams, įtrauktiems į kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

 

 

 

 

Užs. 1150.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika