www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kultūros klubo „Aistuva“ organizuoti renginiai (Europos paveldo dienų atgarsiai)

Nuotrauka atminčiai prie dvaro vėliavos.Trečiasis rugsėjo mėnesio savaitgalis Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo skirtas Paveldo dienoms. Aistuviečiai šį kartą šiai datai paminėti skyrė ypatingą dėmesį. Marijampolės kolegijoje vyko net du renginiai: respublikinė konferencija „Marijampolė XIX amžiuje: kultūra, bažnyčia, visuomenė“, kurioje pranešimus skaitė dr. Dalius Viliūnas, dr. Algimantas Katilius ir archyvaras Rimvydas Urbonavičius, ir dvaro diena pagal projektą „Pramogaukim Kvietiškio dvare: per istoriją į pažinimą ir veiklą“. Daug sudėtinių dalių, sukomponuotų į gražią mozaiką, sudarė spalvingą audinį: buvo pristatyti moksleivių piešti paveikslai dvaro tema (vadovė mokytoja Jūratė Preikšienė), iškilmingai iškelta Kvietiškio dvaro vėliava (autorė dailininkė Jolita Bičkienė), sutikti svečiai iš Pagriaužių (Kalvarijos teatras „Titnagas“, režisierius Kęstutis Krasnickas) ir Gelgaudiškio (kolektyvo atstovų grupelė) dvarų bei grafų Butlerių muziejaus Miedzno (Lenkijos Respublika) įkūrėjai. Kalbas, vaidybą ir prisistatymus pagyvino Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Marijampolės savivaldybės filialo ansamblio „Šviesa“ romansinės dainos. Norinčius turėti savo draugišką šaržą, piešė dvaro dailininkas Vytautas Buslys. Visas renginys baigėsi istorinių šokių siuita, kurią atliko 2 kolektyvai: vietinio dvaro studija „Reverence“ ir Šakių kultūros centro Kidulių laisvalaikio salės istorinių šokių studija „Il ballo della luna“.
Kitą dieną, šeštadienį, miestiečiai pabuvojo Meno mokykloje, projekto „Seminarijos rūmai pasakoja“ renginyje. Dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje po rūmus pristatant jų istoriją ir asmenybes, dirbusias ir mokiusias Marijampolės mokytojų seminarijoje.
Įdomiai ir turiningai rūmų architektūrą pristatė Tomas Kukauskas, Prezidento K.Griniaus muziejaus vyresnysis fondų saugotojas. Nuotaikingai apie seminariją pasakojo personažai: Anzelmas Matutis (Karolis Sinskas), Kazys Boruta (Dovydas Stralkus), Feliksas Treigys (Kazys Balickas) dr. M. Krasauskaitė (Vida Balickienė) ir kt. Susirinkusieji susidomėję apžiūrinėjo fotografijų parodą, visus dvasiškai praturtino Meno mokyk­los moksleivių muzikavimas: programas atliko smuikininkų ir akordeonistų ansambliai. Mokyklos direktorė Rima Kukalienė pasveikino ir pasidžiaugė renginiu bei patikino, kad Seminarijos tradicija bus tęsiama, kad šios mokyklos sienos visada priglaus menininkus, čia visada bus muzikuojama, šokama, dainuojama ir piešiama. Renginio pabaigoje visi nuotaikingai bendravo prie arbatos puodelio ir vaišinosi UAB „Mantinga“ pateiktais saldumynais.
Malonūs darbai dar nesibaigia: lapkričio pirmai dienai bus parengtas ir pristatytas lankstinukas apie mokytojų seminariją.

Vida MICKUVIENĖ

Kolegijos lektorė, Marijampolės kultūros klubo „Aistuva“ pirmininkė

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika